Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Léta normalizace. Pekárkovi je na přímluvu z vyšších míst přidělena Volha a nastupuje do redakce humoru a lidové zábavy. Ve víru televizních estrád, sexuálních dobrodružství a hromadění finančních bonusů jako by zapomněl nejen na rodinu, ale i na svůj faustovský úděl. Laxní spolupráce s StB mu neprochází, a tak musí přitvrdit. Opatrně začíná udávat své spolupracovníky. Ale ani on nezůstane bez škraloupu a je degradován na vrátného. Je mu jasné, že zpátky do sedla se dostane, jen když někoho obětuje. Režisérka Válová je první na řadě. Standa má vlastní omluvu: „Stejně to jsou všechno blbci, co se akorát nad nás, pracující, povyšujou.“ (Česká televize)

(více)

Recenze (66)

dr.jitr 

všechny recenze uživatele

Ano, je to přisprostlé. Ano, je to přitažené za vlasy. Pekárek je občas nesnesitelný, ale stejně tak jako STBák v podání Jiřího Dvořáka přemýšlím, jestli je skutečně tak blbej anebo je vodí za nos. Je tohle mistrovské dílo? Rozhodně ne. Dá se na to koukat? Rozhodně ano a moc nechápu hodnocení odpad, které se hodí pro Divokého anděla nebo Báječné a bohaté. ()

Chudobka 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Recenzi přidávám po několika dnech - až jsem to rozdýchala. Jestli tohle má být ukázka toho, jak se tehdy žilo, tak opravdu nevím, kde jsem žila. Ne že by se takoví, jako byl Pekárek, nenašli. Jenže on v sobě soustřeďuje tolik negativních vlastností, že je to příliš. Jeho arogance, hloupost, nezodpovědnost, trapnost... To, že se chová ke své ženě a dítěti neurvale, asi nestačí. Podobně se chová i jeho matka. Že by babička neměla zájem o svoje vnouče? Každá normální matka by svému synovi za to, jak se chová, už dávno rozbila ústa. Nebo spíš hubu. Pár vulgárních slov mi nevadí, ale jedna vulgarita za druhou? Proč? K čemu by komu mohl být úplně tupý informátor, to nevím. Nemám ráda, když má hlavní postava jen negativní vlastnosti. Pro mě to není věrohodné, tak to přece v životě není. Dobře napsaná je podle mě postava, kterou ztvárňuje Tomáš Jeřábek. ()

Reklama

Omnibus 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Redakce tumoru, soudružského humoru.“ Atmosféra houstne, společenské bahno řídne, nachcávání manželské klouzačky pokračuje. Tentokrát nevěrník zjistí, že kudy chodí tudy plodí, my zjistíme, že je Standa sympaticky zásadový člověk („Zásadně nepiju, je to špatné na prut.“) a do jaké prdele na vrátnici porušení zásad vede. Ještě že je uniforma vrátného respekt budící a náplň práce tak zajímavá. Kontrolovat docházku a přítomnost... podprsenek.  ZAMŘÍŽOVANÉ OKÉNKO: [][] Jaké poznatky Standa vytěžil ze své spolupráce s StB: A) Že je to fajn a vlastně o nic nejde, jen říkat co kdo říkal. B) Že zkoušet na soudruhy z kachlíkárny švejkování je o přeshubu. C) Že režisérka Válová díky Standovi dostala klidnější práci. Prý je ráda. D) Že když v Československé televizi někdo „přikrýval“, StBáci mu dali „deku“. [][] Ušklíbám se pobaveně Standovým vtipům, směju se soudruhům. Hurónsky. Pláču při vzpomínkách. Hořce. ()

castor 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Registrační číslo 25085, krycí jméno Volha. Manželka Míša je naivka, Lanďák si dál zahrává s režimem a Standa nesnáší, když se nad něj nějakej studovanej povyšuje. Snad jen produkční Pepa Horáček, který má bráchu ve Vídni, je podle Standy nohama na zemi. StB mu ovšem nebude zobat „jedna paní povídala“, potřebuje tvrdá data. Zatímco nový byt se stále nedaří, za přímluvu dostane Standa Volhu a nastupuje do redakce humoru a lidové zábavy. Jenže brzy nabourá generálního a musí se pakovat na vrátnici. Po něčích zádech se tak musí zase vyškrábat nahoru. Výtky mám i napodruhé, zase trochu variujeme situace z minula, ale už to není tak umělé a vyprávění tolik nešlape vodu jako posledně. Pochvala pro maskéry, architekty, kostýmní výtvarnice… Všechny ty široké kravaty, šílené dekorace, skleničky na hořčice, východoněmecké tapety nebo umakartová jádra jsou úžasné. Klára Melíšková výborná. ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

na čtyři to pořád úplně není, ale i tak je druhý díl podstatně lepší než první. Pekárek je sice stále prospěchářský zmetek, který i s estébáky "jedná" jen ve chvíli kdy se to hodí do krámu jemu, ale dost Volze pomohlo že se tolik netlačí na pilu, Pekárek za každým druhým slovem neříká vole a celkově si to celé víc sedlo. Hned několikrát sem si během sledování říkal co komu sakra může na téhle době chybět. Dalšímu dílu dám určitě šanci...65% ()

Galerie (52)

Zajímavosti (1)

  • V této epizodě, která se odehrává v letech 1971–1972, se dvakrát objeví veřejný telefonní automat MPM90. Ten však byl do provozu nasazen až po roce 1980. (JSy)

Reklama

Reklama