Pán prstenů: Návrat krále

• USA The Lord of the Rings: The Return of the King (více)

Jamajdzan

Do třetice všeho dobrého Pán Prstenů opět nezklamal. Člověk by nevěřil, že čtyři hodiny mohou utéct tak rychle, ale když ono se je pořád na co koukat. Scéna s majáky se vryje do paměti snad každému, ale mě se tam vryli úplně celé tři díly. Abych jen neopěvoval něco již tolikrát vychvalovaného, tak musím říct, že když už chtěl P.Jackson věnovat hodinu času samotnému závěru, tak bych uvítal spíš moje oblíbené původní knižní Čištění Kraje než tento pro někoho možná až přílis zdlouhavý happy end. Ovšem pět hvězd je tu opět na snadě a rošířené vydaní by si zasloužilo eště jednu navíc. ()

Shredder

Dokonale zavrsenie najvacieho eposu. Peter Jackson s rozpoctom o polovicu mensim ako maju americke blockbustery natocil uzasny velkofilm epickych rozmerov. Ian McKellen ako Gandalf je jedna z nakladnejsich a najcharizmatickejsich dobrych postav a je to presne ten clovek, ktoreho by ste chceli mat so sebou na niakej temnej vyprave. PS: Hned 2 sceny v zavere filmu ma dojali ako uz davno ziadny film nie. ()

Tatianistka

Krasny film, aj ked musim, ze mi vadil jeden vystrihnuty zaber pred poslednou bitkou, pretoze divat nepochopil pokrik Za Froda!!..kazdopadne hodnotim rozsirenu verziu, ktora bola krasna a neuveritelna zarovewn..jedine co by som vytkla je to lucenie na koniec..to si mohol Jackson odpustit. Kazdopadne skvela trilogia, ale oskara by som dala skor pvej ako tretej casti, co vsak nemeni na tom, ze to bol tiez fantasticky film:) ()

Kiki-Jiki

Nejlepší film všech dob. Já vím, že přesně tohle se do komentářů nemá psát, ale nemůžu si pomoct. Stejně jako ve Dvou věžích i tady musíme strpět přehnané Legolasovo kaskadérství, ale to je asi jediná vada na kráse. Dodnes vzpomínám na ten ultimátní zážitek v kině. Po odchodu ze sálu jsem nějakou dobu vůbec nevnímal okolí a stále prodléval ve Středozemi. Nebudu vypisovat jednotlivé kvality filmu, všechno už je tu v ostatních pochvalných komentářích. Prodloužená verze opět nabízí hodně navíc (úvod se Sarumanem, soutěž v pití, vylepšené Stezky mrtvých a bitva na Pelennorských polích, uzdravování, Ústa Sauronova a mnoho dalšího) a dělá z Návratu krále nejdelší film, který jsem kdy viděl. Kritizovaný několikanásobný konec se mi líbil; teprve ten poslední v Šedých přístavech mi přišel jako opravdový konec Pána prstenů. Když někdy delší dobu nedám žádnému filmu 5 hvězd, říkám si, jestli nehodnotím moc přísně. Pak si ale pustím Pána prstenů a vím, že ne. ()

sahi

Překrásné zakončení Jacksonova díla. Spolu z ostatními díly série mě přitáhl do českých kin. Při scénách typu Théodenova proslovu či Samovy odvahy při zdolávání nástrah Černé země, mě vždy píchne u srdce. Sam se také postupem času stal jednou z mých nejoblíbenějších postav celé trilogie. Prodloužená verze filmu byla ještě mnohem lepší, bohužel ji ale nemůžu udělit šest hvězdiček, takže se bude muset spokojit "pouze" s pěti a trvalým místem v mém srdci jako jeden z nejlepších filmů/trilogií všech dob. ()

Dampfer

U tohohle snímku... bych s nejklidnějším srdcem dal i šest hvězdiček. Proč? Určitě na tom nese podíl to, že prostě miluji fantasy, ale to není to podstatné. V Návratu krále se rozvinul ten nekonečný patenciál světa Středozemě. Hudba, herci, výprava... špičkové, dokonalé, bezchybné atd. ... ale tohle mají i ty předchozí čtyři filmy. Z jakého důvodu proto tenhle vyvyšuji? Tak Peter Jackson dokázal zfilmovat knihu, která prostě je tak napráskána dějem a postavami, že není jaksi možné to zfilmovat... on to dokázal. Druhý důvod je ten pocit velkoleposti, děsivý Mordor a dechberoucí Minas Tirith... ty kulisy a jak to říci... prostor, to ještě žádný film nenabídl. Dále nejlepší filmová bitva (uááá). A naposledy... nazapomutelné uzavření nejdokonalejšího (jak knížního tak filmového) příběhu, který rozhodně nebyl přetáhlý! Jsem moc rád že Návrat krále existuje... moci tu dát šest hvězdiček tak neváhám a dávám. (dodat že pasáž kdy jsou zapalovány signální ohně od Gondoru k Rohanu tvoří s hudbou perfektní filmový zážitek !) ()

klo11bouk

nelze hodnotit pouze návrat krále,který je závěrem jednoho příběhu o završení třetího věku a počátku vlády lidí.ten je pouze částí propracovaného,promyšleného fantastického příběhu o stvoření světa a třech věcích bojů sil dobra a zla,končící vítězstvím dobra a počátkem vlády lidí. Aš nazg durbatuluk, aš nazg gimbatul, aš nazg thrakatuluk, agh burzum-iši krimpatul. ()

Zombiepod

Jednoznačne najlepší diel trilógie. Skvelé napojenie, efekty, ktoré berú dych a najmä úlohy, ktoré sa hercom stali životnými. Jackson spracoval priveľmi opisnú Tolkienovu knihu surovo akčne a oveľa viac napínavo, kde tento prípad vidím málokedy - film zaujímavejší ako kniha. Trilógia samotná si všetkých tých Oscarov bezpochyby zaslúži, Jacksonovi sa podarilo nemožné - natočiť najveľkolepejšie fantasy všetkých čias a zobraziť Tolkienov nádherný svet Stredozeme na filmové plátno. Neuveriteľne krásne a ohromujúce. ()

sima275

Nejlepší Pán prstenů, super zakončení celé trilogie o pánovi prstenů, film vás drží v napětí až do konce, na závěr velká epická bitva, Odula - hrůzostrašný pavouk:), hezcí nemrtví, krásný Gondor, všechno prostě jak má být u výborného dobrodružného/fantasy filmu. Viděno v ještě lepší prodloužené verzi. 90% Těším se na hobita od Jacksona ()

celticek

Nevím, první díl se mi líbil (mezitím jsem nakoupil knížky - nebudete věřit - nelíbilo se mi to). Čtu úplně jinou fantasy vedle které je Pán prstenů ořezávátko na tužky. Chápu - kult a tak. Fuck off! Přetrpěl jsem jenom z důvodu, že bych opravdu rád dorazil 100 nejlépe hodnocených filmů na csfd. Samozřejmě technická úroveň je hodně vysoko, ale dívat se do tváře zbědovaného Froda a jeho kamaráda Sama, poslouchat infantilní smích Gandalfa (jé, to jsme se krásně sešli v Roklince) je nad mé síly..DO NOT WANT TO SEE IT AGAIN!!! ()

Jacccob

Epické zakončení nejlepší fantasy serie všech dob musí prostě dostat plné hodnocení. Je zde vzato všechno nejlepší z posledních dvou filmů a ztrojnásobeno+ obohaceno o mnoho nových věcí. Peter umí i navodit pocit strachu. Například když si glum klábosí sám pro sebe o Odule, furt nevíte, o čem že to mluví, a když Frodo spadne do něčeho " lepkavého" , už začínáte tušit. A pak tam přijde a je to ještě horší. Těch konců bylo sice trochu moc, ale to se prostě muselo. :) ()

kyLuke

Zatímco předešlé dva díly byly především o velmi propracovaném ději a charakteru jednotlivých postav,pak se třetí díl pod pseudonymem Návrat krále hodně změnil.Už nespoléhá na silnost děje a charaktery postav,ale spíše spléhá na geniální výpravu a akční scény,které jsou sice provedené skvěle,ale celý film zachránit nemohou.První díl dostal hned na první zhlédnutí *****,ale s druhým dílem už to šlo trochu z kopce.Už neměl tak silný děj a film samotný musela zachraňovat jen prvotřídní režie a skvělý Ian McKellen.Stejně byl ale druhý díl naprosto výbornou zábavou a dal jsem ****.Tento film je však ještě horší než předchozí Dvě věže.Jak už jsem totiž zmiňoval,tak pouze spoléhá na silnost výpravy a efektů.Teď však pojďme do jiné dějové linie,protože dostal Návrat krále celkem neuvěřitelných 11 Oscarů a to je právě to co nedovedu pochopit.Já bych totiž udělil maximálně pět ( Režie , Kamera , Hudba , Výprava , Vizuální efekty, ale v tomto roce bylo určitě více dobrých filmů ..Celkem proto nechápu,jak může někdo považovat TOTO za nejlepší díl série.Vždyť není tato chvílemi nudná jízda ani tak zábavná a v dějových linkách velice prostinká.Návrat krále je prostě film,jenž nepřinesl žádný přelom,ale naopak spoustu zklamání a brekotu.Tento komentář píši v době,kdy má Návrat krále na csfd 90% a je 28. nejlepším filmem.Proč proboha?Vždyť nepřinesl divákům nic nového,pouze skvělé efekty,které však navíc kryjí nudné a zdlouhavé scény.... Když jsem se na "Návar tkrále" podíval po druhé a už jsem zvolil prodlouženou verzi , tak si hvězdičku přidávám , ale stále je to 70% !!! ()

Smerfetka88

Nejdřív jsem se téhle trilogii bránila, ale pak jsem svolila podívat se na jeden díl. Viděla jsem tenhle poslední a když mi bylo ve zkratce řečeno, co se dělo v předchozích dílech, tak myslím, že stačí vidět ten poslední. Mile mě to překvapilo, krásné efekty, hezký příběh a nebýt Wooda, tak je to skoro bez chyby. Přehodnotila jsem svůj názor a možná se podívám i na další díl. ()

popos

Bitvami nejvíc nabušený díl, a to se mi velice líbilo. Výborné triky a skvělý zvuk u soubojů. Nechyběl zde však ani děj, který byl také velice pestrý.Viděl jsem verzi zkrácenou i originální prodlouženou, která je rozhodně lepší a podá divákům mnohem víc informací, jako například: začáteční souboj se Sarumanem nebo když nejvyšší z devítky zlomí Gandalfovi hůl, kterou už pak u Černé brány nemá. Jinak bych hodnotil závěrečný díl velice dobře, stejně jako celou trilogii. ()

Zeldur

Konec dobrý, všechno dobré. Dotažení celé trilogie se zkrátka nadmíru povedlo. Asi nejsilnějším momentem filmu pro mě navždy bude Aragornova korunovace. ()

alldo.raine

Brilantní zakončení fantasy trilogie o cestě za zničením Prstenu moci, které diváka položí emočně do kolen. Některé triky nejsou úplně dokonalé, ale jelikože je jich tam tolik a ten děj je tak strhující, vůbec to nevadí. Peter Jackson zvládl celou trilogii na jedničku a za to mu jakožto velký fanoušek moc děkuju. Těším se na Hobita. ()

eqmatters

trestuhodně přetížený, nejhlušší a nejsentimentálnější díl trilogie, příště lépe (a nechce se mi zatím dávat **) ()

Zemřel herec Bernard Hill

Zemřel herec Bernard Hill

05.05.2024

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

Lord of the Rings in Concert