The Midnight Man

• Nový Zéland The Midnight Man

V roku 1953 hrali tri deti tajomnú Polnočnú hru, pomocou ktorej prebudili krutú entitu. O viac ako šesťdesiat rokov sa dvojica tínedžerov úplnou náhodou dostane k tejto hre. Rozhodnú sa ju rozohrať, lenže to, čo sa začalo ako nevinná zábava, sa čoskoro mení v najhorší zážitok ich mladých životov. Démon z Polnočnej hry sa opäť vracia a túži po nových obetiach. (Marceloo)

korbitch22

Snaživý horor s pěkným bubákem, ale totálně zabitý příšerným ochotnickým vystoupením dvojice hlavních hrdinů a naprosto idiotským scénářem, který vám cuká s koutky co minutu. Najdete starou hru, plnou divných věcí a s papírem od krve, tak si řeknete prostě ''ok'' a jdete jí hrát....každý normální člověk by to spálil, nebo zakopal za barákem. Nepomůže tomu ani přehnaná krvavost a nekompromisní zabíjení malých dětí plné krve. Při finále, kdy bubák udělá paštiku kterou by prokouklo i retardované předškolní dítě už jsem přemýšlel o dvou hvězdičkách. Zariwny umí kompozici, ale píše strašně tupé scénáře, z něj nikdy nic lepšího nevypadne.40%. ()

pornogrind

The Midnight Man je velice slušnej hororovej kousek kterej mě hned několikrát dokázal překvapit. Třeba hned začátek. Ten mě značně namlsal a řádně navnadil. Ikdyž je fakt, že poté tempo(logicky) trošku opadne. Dalším překvapením pro mě byla(jelikož jsem si nečetl titulky kdo v tom hraje) účast dvou hororových legend-Roberta Englunda a Lin Shaye. Navíc jde o film napínavej, atmosferickej, dojde i na krev i na nějakou tu gore scénu. Za mě spokojenost. 4hvězdy. ()

dubinak

Pro mě vcelku očekávaná maličkost, jejíž první scéna se brutalitou na dětech téměř vyrovnala té slavné z nedávného IT. Kvalitativně je tento snímek na dobré úrovni, pouze co se týče postav a jejich logického jednání musím být značně kritická. Tolik logických kiksů a nesmyslných myšlenkových pochodů jsem snad ještě neviděla. Atmosfericky to byl tak průměr a záporák mě také nechal docela chladnou. Bylo dost na škodu, že jsme ho tam měli pořád jako na talíři a že nezůstal trošku v pozadí. Vypilovat tomu scénář a dát tam chytré postavy s kouskem duše, byla by to nadprůměrně kvalitní podívaná, protože nuda skoro nehrozila. ()

stration

Dobrých hororů je jako šafránu, tak tady lehounce nadhodnotím. The Midnight Man totiž perfektně funguje hlavně v těch nejzákladnějších hororových ingrediencích. Napětí a atmosféra jsou vynikající hned od začátku, příběh sice není nikterak originální, ale vše to zachraňuje svižné tempo, vynikající herci, kde si to Shaye s Englundem vyloženě užívají a odvážné gore, takže občas nic pro chechtající se teenagery s popcornem. Konec také potěší, nějaký ten zvrat se vyklube no a Epilog je pouze povinnost. Za mě rozhodně spokojenost a vypadá to, že Travis Zariwny se zlepšuje. ()

ricci.s

Tak toto beriem všetkými desiatimi, dostal som všetko, čo od hororovej novinky čakám. Už to nečakané zmasakrovanie detí na začiatku svedčilo o odvahe režiséra. Zápletka jednoduchá - tajomná hra, ktorá privolá zlého démona. Ten sa celkom podaril, ale omnoho väčšie zimomriavky mi tu privodila Lin Shaye. Tá bola miestami až odporne desivá (v dobrom slova zmysle) a po tomto výkone by som ani nezaspal, keby som si ju nepridal medzi top herečky. Temný, napínavý horor, s vynikajúcim gore!!! Dokonca aj celkom solídny Insidious 4 sa môže skryť. Ale jasné, to najlepšie sa do našich kín nikdy nedostane (nakoľko by to bolo pre 13-ročné deti asi dosť veľké sústo). ()