Matrix Resurrections

• USA The Matrix Resurrections (více)

Vraťte se do světa dvou realit: každodenního života... a toho, co se za ním skrývá. Aby Neo skutečně poznal sám sebe, musí znovu následovat bílého králíka do Matrixu. Neo už samozřejmě ví, co má dělat. Co ovšem netuší je, že Matrix je nebezpečnější než kdy předtím. Déjà vu. (Magic Box)

Diskuze

Sabrewulf

Sabrewulf (hodnocení, recenze)

ESNYR

WTF? Jak Star Wars nebo Dobyvatelé ztracené archy?!!! Povím ti jedno tajemství, já jsem se narodil v úžasné době, kdy většina lidí netrpěla digitální demencí (čti denně nalepení na mobilech a tabletech), a nevědělo se milion věcí o filmu předem, takže jsem tyto filmy viděl úplně normálním způsobem. A tahat sem známé písničky použité do filmu, je motání jablek s hruškami, o tom jsem nepsal.  A samozřejmě je obří rozdíl, jestli někdo někde nechtěne slyší předem nějakou skladbu z filmu a rozdíl, když si ji cíleně vyhledá a poslouchá, to barbarství je a to mi nikdo nevymluví, sorry.

scofa

scofa (hodnocení, recenze)

Co to proboha jako bylo, tenhle laciný film s hroznou akci a který tímto pokračováním jen špiní původní trilogii! Jednoznačný odpad, tady to ani John Keanu Wick nezachrání?Scénáristi a režisér musí trpět nějakou psychickou poruchou nebo demencí že natočili něco tak hrozného!

Kincl (hodnocení, recenze)

Bluntman

oká díky za vysvětlení :) právě to na mě dneska vyskočilo, že je to dostupné i když jsem měl zafixované že to má být od zítřka u nás v kinech.

Kincl

Warner letos - a pouze letos, zdůvodňují to pandemií - všechny své velké letošní filmy distribuuje zároveň do kin a na HBO MAX (v teritoriích, kde je dostupná). S Kong vs. Godzilla, Mortal Kombat, Space Jam 2 ad. to nebylo jinak. Akorát jsou pak tyto snímky ve výborné kvalitě ihned dostupné ke stažení na netu (zaregistroval jsem, že je dokonce už dostupná 4K Dolby Atmos verze MR ke stažení), takže i kvůli tomu (plus svátky, plus rozporuplné reakce na předchozí dva filmové díly, plus konkurence toho nostalgického otupováku se superhrdinou) se předvídají bídné tržby MR.

na příspěvěk reagoval Kincl

Kincl (hodnocení, recenze)

Mi neříkejte, když vydám film do kin a v ten den na internet, že mi to nesrazí tržby v konečném důsledku

Lacike

Já bych to úplně nerozděloval, protože pokud si všímáš, jak je co odvyprávěno, neznamená to, že to utlumuje emocionální prožitek. Například konec Speed Racera na mě funguje pořád, i když jsem ten film viděl několik a i když jsem se v souvislosti s ním a další tvorbou Wachowských zabýval tím, jak pracují s montáží.

na příspěvěk reagoval Lacike

Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

Za mňa úplná spokojnosť. Má to chyby, akcia je slabšia, ale aspoň to nie je jeden z tých debilných sequelov, ktorý by ničil predchodcov a celý ten svet (Star Wars ehm). Dokonca si z toho ten film robí srandu skrz rozhovor dvoch postáv. Worldbuilding je fajn, je tam krásne vysvetlené čo sa dialo potom, aké to malo následky atď. Má to logiku a zapadá to do seba. No a toho som sa bál najviac, že to bude strašný bordel.

Jarin69

Jarin69 (hodnocení, recenze)

Jako jo. Já to chápu. Platit účty je potřeba a prachy nesmrdí. Hrdost je hezká věc, ale jíst se musí. Takže ano, chápu proč toto vzniklo.

ESNYR

ESNYR (hodnocení, recenze)

Sabrewulf

Polovinu hudebního podkresu u stovek filmů, dělají už dávno známé skladby.

A co se týká soundtracků, kolik si jich slyšel že neslyšíš v minimálně třetině skladeb známé věci ?

Zajímalo by mě třeba jak sis užil takové Strážce galaxie, Iron mana, Nedotknutelné, Dobyvatelé ztracené archy, Smrtonosnou past, Star wars ....... kde je hudba dávno známá, nebo se v každém filmu opakuje a nebo se oběví remixi.

Znám tisíce skladeb a rád si poslechnu všechno možné i nemožné ale nikdy by mě nenapdalo že bych byl "barbar" jen proto že jsem před tím neviděl film.

na příspěvěk reagoval Sabrewulf

pop.z.pop

pop.z.pop (hodnocení, recenze)

takže to je kravina, jak se dalo očekávat podle traileru :/ škoda, no nakonec to dopadne jak Terminátor, kvůli pár drobákům se bude točit jednou za čas nějaké jakože úplně cool pokračování....aneb jak vyhrál Holywood nad Matrixem a totálně ho zdevastoval

Lacike (hodnocení, recenze)

Bluntman

Ty sa viac zameriavas na filmove postupy a podobne komplexnejsie veci, takze si v tom filme urcite najdes kopu veci, ktore ta budu bavit bez ohladu na to, ci sa ti bude pacit akym smerom sa bude vyvijat pribeh. To ja som viac na pribeh a emocie a ak sa to bude uberat smerom, ktory ma naserie, tak smola pre mna.

na příspěvěk reagoval Bluntman

meti

meti (hodnocení, recenze)

Koukám, že Lan nepřekvapil. Ještě, že je takových dobrých starých filmů.

Idée_fixe

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

Dobrá poznámka!!!

To bych si pak nemohla užít ani 2001: Vesmírnou odysseu, když jsem všechny ty skladby v ní použité (např. "Tak pravil Zarathustra", Ligetiho Requiem, etc.) znala předem už dávno. ;-) Na druhou stranu ale (když už jsem zmínila tu Odysseu) musím přiznat, že jsem si "Modrý dunaj" zamilovala až s ní, před tím se mi ta skladba tuze protivila. :-DDD Trochu paradox, momentálně... :-D

Idée_fixe

Idée_fixe (hodnocení, recenze)

Tož to já jsem asi barbar největší, mám totiž naposlouchaných asi tak 1 258 filmových melodií / soundtracků / suit, etc., ovšem aniž bych kdy viděla ten který film. :-DDD A když pak ten film, k němuž znám předem hudbu, vidím, nemám pocit, že bych o něco přicházela, ba naopak, zážitek mi to ještě umocňuje (podobně jako když jdu např. na koncert skladby, kterou znám nazpaměť - pak si ho užiju mnohem víc, než když tu skladbu slyším poprvé až tam; obzvláště, když si k nějakým skladbám teprve buduji vztah, a zamiluju si je až třeba na x-tý poslech, samozřejmě už zde ale byly výjimky, kdy jsem se rozsekala při prvním poslechu :-))).

(Jen malý dodatek - nemyslím to tak, že pokaždé, když vidím poprvé nějaký film, k němu znám předem hudbu).

Takže asi to má zkrátka a dobře každý jinak, a nechť si činí, jak mu libo. ;-) Pokud si chce nechat zážitek z hudby až k filmu samotnému, proč ne, ostatně - dřív to snad ani nešlo jinak, že ano... ;-) Naopak ale ani nevidím pranic špatného na jakémkoliv jiném "postupu". Znám dokonce i pár takových, kterým je "nějaká" hudba ve filmu úplně ukulele. :-D

(hodnocení, recenze)

Karlosz

To. Sedi. Na MZ mam taky dva favority 😃 A jeden z nich neumi vubec psat. Jeho texty nemaj patu ani loket.

Sabrewulf , Lacike

Sabrewulf: Tobě jde o (první) dojem, mně o kontext, funkci skladby v celku díla. Zcela odlišné přístupy. Navíc i známé může vyznít a působit zcela jinak, příkladem toho je práce Wrighta či Tarantina anebo Scorseseho při přejímání známých songů napříč dějinami hudby, případně dokonce hudebních kompozic z jiných snímků.

Lacike: Jdu zítra na předpremiéru v 19:30 (Dolby Atmos). O Matrixu budu psát rozhodně (z perspektivy transmediality), protože jsem na to domluven; jestli napíšu komentář, ještě uvidím.

A proč myslíš, že se neshodneš? Ani já nevím, co na to řeknu, i když je statisticky pravděpodobné, že se mi to bude dost zamlouvat (všechny počiny Wachowských považuji za výborné, akorát s výjimkou Jupiter vychází, které je pro mě takovým provinilým potěšením). Tohle je ale tak polarizující titul (panuje neshoda i v dílčích věcech), že předem fakt těžko jednoznačně odhadnout...

na příspěvěk reagoval Idée_fixe, Lacike

Emo-haunter

Emo-haunter (hodnocení, recenze)

A najednou všech těch pět změnilo z odpadu na dvě hvězdy :D wtf.. toto mě fakt fascinuje na tom ČSFD, jak si tady někteří pohrávají s hodnoceními :D

Emo-haunter

Emo-haunter (hodnocení, recenze)

Zajímavé, že všech těch pět, co udělali odpad, mají přechozí hodnocení shodná u stejných filmů/seriálů (Dragonball, atd..)  :D nic neovyklého tady... :D

na příspěvěk reagoval BROKEN_

RKBoy

RKBoy (hodnocení, recenze)

toto tu viac ako 60% mať nebude.. cítim čoraz väčší prúser.

na příspěvěk reagoval Karlosz

Lacike (hodnocení, recenze)

Bluntman

Kedy to uvidis? A dufam, ze napises riadne rozsiahly analyticky koment.

Sice sa s nim pravdepodobne nezhodnem, ale rad si precitam, co vsetko v nom vidia ludia ako ty.

na příspěvěk reagoval Bluntman

Pátý Matrix je v přípravách

Pátý Matrix je v přípravách

03.04.2024

Bylo to takřka nevyhnutelné. Velké filmové značky jen tak nekončí a s Matrixem tomu u Warner Bros. nebude jinak. Hollywoodské studio totiž nově oznámilo, že v přípravách je aktuálně pátý díl. Zatím… (více)

Studio Warner Bros. chce být druhým Disney

31.12.2021

Studio chtělo oživit Matrix i bez Wachowských

Studio chtělo oživit Matrix i bez Wachowských

28.12.2021

Hollywood miluje jednu věc nade vše ostatní – peníze. Pro studio Warner Bros. tak bylo oživování značky Matrix v podstatě jenom otázkou času. Nyní producenti nového snímku The Matrix Resurrections… (více)