Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Pokračování skvělé parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Admirál Thomas Benson se stal prezidentem a jsou před ním nové prezidentské volby. Jeho znovuzvolení může překazit jen neúspěch posledních záchranných akcí. Američtí vojáci byli vysláni na záchranu zajatců v Iráku a stali se sami zajatci. Benson za doprovodu agentky CIA Michelle Huddlestonové vyhledá Toppera Herleye, který žije s mnichy v klášteře. Benson potřebuje Topperovu pomoc, ten však odmítne. Uchýlil do ústraní kvůli ztrátě Ramady, ale když uvidí v televizi proslov zajatého Dentona Walterse, kterého zná, rozjede se za Bensonem. Michelle Huddlestonová ho přivítá natolik vřele, že skončí v její posteli a hned ráno odjíždí k záchrannému týmu. Tam Michelle rozdělí úkoly a Topper se s třemi vojáky vydávají do džungle... Tam na ně čeká kontakt, který je dovede k zajatcům. Jejich kontaktem je k Topperovu překvapení právě Ramada. Topper je zmatený. Ramada mu vysvětlí, že v době, kdy se potkali, byla vdaná, ale myslela si, že manžel zahynul. V den, kdy na ni Topper marně čekal na nádraží, dostala o manželovi zprávu a musela za ním odjet do nemocnice. Jedním ze zajatců, které jdou zachránit, je právě její manžel Dexter Hayman...  Záchranný oddíl osvobodí zajatce, ale Dexter je na jiném místě. Ramada vyzná Topperovi lásku. Topper ostatní pošle na smluvené místo, kde je má vyzvednout vrtulník a sám jde pro Dextera. Dostane se až do domu, ale tam se musí nejprve utkat se Saddámem Husajnem. Benson převezme souboj s Husseinem a Topper vyzvedne Dextera, kterého musí k vrtulníku odnést, protože Dexter má svázané tkaničky... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (732)

juta 

všechny recenze uživatele

Tak pro mě jsou Žhavé výstřely 2 mnohem lepší než jednička. Tenhle díl je opravdu plný parodií na všechno. Přitom to herci myslí smrtelně vážně. Jedno z nejlepších je vystřelení kohouta lukem. Nebo to byla slepice, když nakonec vykadí vejce? Nebo namáhavé přelézání nízkého zděného plůtku. Zde je vidět, že i vojenské operace se nemusí brát vždycky vážně. Prostě to nedokoukáte do konce, aniž byste se nezasmáli. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Ach jo. Snad ještě o trochu horší než první díl. Ty vtípky se dají už i předvídat, přesto alespoň Lloyd Bridges je vtipný neustále. Bohužel většinu filmu zaujímá milostný trojúhelník s přeponou v podobě Charlie Sheena na čemž není vtipného vůbec nic. Divím se, že si stále pamatuji některé scénky, které jsem viděl už jako dítě. Tehdy jsem se jim ovšem smál. Dnes už jsem vyrostl a vtipné mi nepřijdou ani náhodou. * ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

"Toppere, co to čteš?" - "Velké čekání." - "Je to dobrý?" - "Ne tak, jak jsem čekal." Gumoví medvídci, vystřelená slepice, svázané tkaničky ("Uzel"). Skvělý Charlie Sheen visící Richardu Crennovi na rtech, když vypráví pohádku o blonďaté holčičce a medvědech, opět totálně senilní a dementní Lloyd Bridges tentokrát jako americký prezident blijící po vzoru George Bushe na japonského premiéra, po čertech sexy Brenda Bakke s putovní umělou pihou a jako bonbónek Rowan Atkinson oceněný nobelovkou za umělé slepé střevo. Kdysi jsem produkci ZAZ zbožňoval, dnes už se u ní jen pousmívám, ale nezapomínám a taky oceňuju oproti současné rádobyparodické produkci. Čtvrtá hvězda ryze z kurevsky silné nostalgie. "Chci poznat tvé rodiče a tvou dogu." - "Mí rodiče jsou mrtví, doga je sežrala." ()

H34D 

všechny recenze uživatele

Žhavé výstřely nikdy nebyly úplně můj šálek čaje, např. série Bláznivých střel se mi zdá vtipnější a nedokážu ani přesně říct proč. Možná většina vtípků ve Žhavých výstřelech jsou až moc přitažené za vlasy (a přesto právě to je činí tak oblíbenými). Každopádně za shlédnutí stojí, takhle bláznivé parodie už se totiž dnes netočí... 6/10 ()

Hrabka 

všechny recenze uživatele

Tak toto je opravdu libovka. Tohle není už ani komediální sranda, to je spíš prdel. Charlie Sheen vyvádí naprosté hovadiny prvního kalibru a velmi humorná je myšlenka na srovnání jeho další role ve válečném filmu Četa. Parodie na válku v zálivu se vydařila, i když postupně už známé vychytávky tohoto filmu omrzí... 80% ()

Galerie (79)

Zajímavosti (23)

  • Ve filmu si cameo zahrál otec Charlieho Sheena (Topper Harley), Martin Sheen (Benjamin L. Willard), a to ve scéně, kdy se spolu se synem potkávají na míjejících se lodích. Jejich pozdrav zní: „Líbil ses mi ve Wall Street,“ což je odkaz na film Wall Street (1987), ve kterém si spolu zahráli (Bud Fox a Carl Fox). Když si Topper píše deník a jeho myšlenky jsou přerušeny Benjaminem, který cituje scénu z filmu Apokalypsa (1979), jedná se o odkaz na tento film, ve kterém Martin Sheen onu postavu ztvárnil. (Prochy38)
  • Původní název filmu byl „Hot Shots, Part Deux! The Exploitation. Takin' it to the Bank“. (viperblade)
  • Ve scéně, kdy Topper Harley (Charlie Sheen) při vniknutí do zajateckého tábora vystřihává díru v oplocení, je vedle na okamžik vidět postava (asi člověka z filmového štábu), která má zřejmě za úkol strčit do plotového pole, aby se celé vyvrátilo. (montywalsh)

Reklama

Reklama