Pokračování skvělé parodie na celou řadu akčních filmů s výborným hereckým obsazením. Admirál Thomas Benson se stal prezidentem a jsou před ním nové prezidentské volby. Jeho znovuzvolení může překazit jen neúspěch posledních záchranných akcí. Američtí vojáci byli vysláni na záchranu zajatců v Iráku a stali se sami zajatci. Benson za doprovodu agentky CIA Michelle Huddlestonové vyhledá Toppera Herleye, který žije s mnichy v klášteře. Benson potřebuje Topperovu pomoc, ten však odmítne. Uchýlil do ústraní kvůli ztrátě Ramady, ale když uvidí v televizi proslov zajatého Dentona Walterse, kterého zná, rozjede se za Bensonem. Michelle Huddlestonová ho přivítá natolik vřele, že skončí v její posteli a hned ráno odjíždí k záchrannému týmu. Tam Michelle rozdělí úkoly a Topper se s třemi vojáky vydávají do džungle... Tam na ně čeká kontakt, který je dovede k zajatcům. Jejich kontaktem je k Topperovu překvapení právě Ramada. Topper je zmatený. Ramada mu vysvětlí, že v době, kdy se potkali, byla vdaná, ale myslela si, že manžel zahynul. V den, kdy na ni Topper marně čekal na nádraží, dostala o manželovi zprávu a musela za ním odjet do nemocnice. Jedním ze zajatců, které jdou zachránit, je právě její manžel Dexter Hayman...  Záchranný oddíl osvobodí zajatce, ale Dexter je na jiném místě. Ramada vyzná Topperovi lásku. Topper ostatní pošle na smluvené místo, kde je má vyzvednout vrtulník a sám jde pro Dextera. Dostane se až do domu, ale tam se musí nejprve utkat se Saddámem Husajnem. Benson převezme souboj s Husseinem a Topper vyzvedne Dextera, kterého musí k vrtulníku odnést, protože Dexter má svázané tkaničky... (TV Prima)

bull!nka

...pamatuji se, že mi tekly slzela smíchy, když jsem ten film viděla poprvé, asi jsem byla v té správné náladě na takovou parodii...a baví mě dodnes, líbí se mi mnohem víc než jednička ()

BLADER

Jeden z málo filmových pokračovaní, ktoré sa dokonale vyrovná originálu a zároveň prinesie veľa nového. Paráda, skutočne, keby si mám vybrať, neviem ktorý diel by som bral. Oba sú si rovnocenné. Klasika medzi paródiami, presne ako jednotka. ()

Camarro14

Topper Harley RULEZ !!!! :D.... takhle mají vypadat parodie = utahovat si z filmů, ale zároveň jim složit poklonu - tomu se říká umění :))) .... Charlie Sheen v životní roli ! .... ()

dessa

"Rozdáme si to po námořnicku, kdo první umře, prohrál." nebo "Chci poznat Tvé rodiče a Tvou dogu. - Mí rodiče jsou mrtví, doga je sežrala." jsou jen malé útržky z poslední desetiminutovky geniální parodie, která si tentokrát bere na mušku především Ramba, ale jen tak mimochodem třeba i Hvězdné války... Jedna z výjimek, kdy je dvojka lepší jedničky... ()

Divian(R)

Miluju ty starší parodie až po Scary Movie-potom už to jde z kopce, ale tahle je geniální. Jen bych tam uvítal nejlepšího herce z parodií Nielsena. ()

Withree

Vůbec nejlepší parodie v historii kinematografie. Vynikající Charlie Sheen, potěší Rowan Atkinson se zavázanými tkaničkami a samozřejmě kohout, který , jak se na to teď dívám, dotáhl až na plakát. Spousty, velké spousty nezapomenutelných scén. U mě vítězí přelézání zdi. ()

Kingjiri

"Mé lízátko je již olízané." To je možná u osoby Toppera Harleyho pravda, olízanej však rozhodně neni nápad těhlech parodií, takže i druhej díl statečně konkuruje svýmu parádnímu předchůdci. Kde vzali tvůrci nápady netušim, ale moje bránice opět nezůstala ani na chvíli v klidu. Přibylo trochu fekálního humoru, ale v tolerovatelnejch mezích. Pak je opět pořádně nahláškováno a nechyběj ani scénky odehrávající se na pozadí hlavních scén (viz. "dvoření" mnichů ženě při rozhovoru Harleyho s plukovníkem, kterýho mimochedem hrál stejnej herec jako v Rambovi). Bez většího váhání jdu zase na pět hvězd, ale vytknul bych přece jenom jednu zásadní věc a to sice, že nevzniknul ještě další díl. ()

Rudyamon

Dvojka Žhavých výstřelů je určitě ještě lepší než první film a to je ve světě filmu dost neobvyklé. Tentokrát se z leteckého prostředí přesuneme do džungle, kde má Machr Harley osvobodit osvoboditele, kteří šli osvobodit osvoboditele unesených rukojmých. To je jenom jedna z tisíce drobnůstek, kterými tento film přímo jiskří. Jedním ze skvělých nápadů tvůrců bylo obsadit do filmu i herce, kterých ůkolem bylo parodovat své vlastní slavné role, jako například Richarda Crenna (film Rambo), ale takových se nepochybně nenajde až tak moc. Opět vidíme ty totálně vážné scény, ve kterých nepochybujeme, že to hlavní postavy myslí vážně, třeba ta pohádky o blonďaté holčičce ... :-) Opět by bylo možné vyjmenovávat skvělé scény, ale u tohoto filmu to prostě nejde, leda, že bych tady vepsal celý scénář. Charlie Sheen se svým kamenným a vážným obličejem a hláškami, které vás dostanou, je v tomto filmu (samozřejmě i v jedničce, kde jsem to jaksi opomenul "uznat") nepřekonatelný, prezident (Lloyd Bridges) ač byl smontovaný ze spoutu dílů, byl prostě tím nejefektnějším prezidentem všech dob a Rowan Atkinson (Mr. Bean) se tam sice míhnul jen poměrně okrajově, ale dodal filmu na patřičném místě šťávu ( ... nemůžu jít s váma, svázali mi tkaničky ...) Žhavé výstřely II jsou prostě fantastickou paródií na všechno co znáte i neznáte ... ()

Matt007

Nejlepší parodie všech dob. dá se na to koukat pořád a nikdy vás to neomrzí a navíc když znáte všecny filmy ze kterých je to poskládané:D ()

10Domik10

Klasika paródií, ktorá je vtipná no zároveň aj mierne nudná. Zaradiť tento titul medzi Vojnový žáner je asi ďalší vtip že ?? ()

Armin82

Nikdy nezapomenu na scénu,kdy se Sadám ve stylu Terminátora spojil se svým psem,na jeho následné nastoupení do Jeepu a jak si ho ti vojáci prohlíželi...ty chlupy z uší a ten psí nos....haha :-D tenkrát jsem se válel smíchy po zemi...oba díly kvalitou a vtipem obdobné a podle mýho jsou Žhavý výstřely nejlepší parodíí,co kdy byla natočená --->100% ()

danny_21

Společně s prvním dílem nejlepší parodie, která kdy byla natočená. Jim Abrahams a scénáristé vyplundrovali tentokrát hlavně Ramba a vymysleli takovou spoustu komických situací a slovních nárážek i na další snímky, že se jeden může potrhat smíchy. Charlie Sheen byl výbornou volbou, ten jeho vědoucí pohled se zdviženým obočím do kamery je k popukání - tohle nezklame ani po letech - 85 % ()

Acrobat

"Humor je vážna vec a vyžaduje prísny, odborný prístup. Štúdium humoru sa uskutočňuje prostredníctvom gelotológie (z gréckeho gelos – smiech). Táto disciplína sa zaoberá štúdiom humoru a smiechu a ich fyziologickými a psychologickými vplyvmi na ľudské telo." Patrí táto Dvojka do odporúčanej vedeckej literatúry?? ()

kratina

Topr Harley opět natahuje (při mnou již bůhvíkolikátém zhlédnutí filmu) tětivu luku, zamíří a svissst... trefuje mě slepicí přímo do srdce! Víc už zřejmě nenapíšu - jen tuhle jednu jedinou větu jsem napsal a hned mě popadla obrovská chuť si to zase znovu pustit! ()