Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ale zdání klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Navíc její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava (Jessica Chastain), která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé síly. Grey se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. X-Meni tak musí čelit svému nejbližšímu i nejničivějšímu nepříteli – jednomu z nich. (Cinemart)

Diskuze

TheDarKnig

Ona není v jádru stupidní - jde o to, že je film vlastně skoro neřeší. Pokud jsem dobře "koukal" a poslouchal, nebylo zmíněno ani jejich jméno, ani nic dalšího k historii atd.. Během dvou vět (celé jejich motivaci je věnováno opravdu tak 10 sekund) vlastně neřeknou, o koho vůbec jde, jen tak mimoděk zmíní, proč to dělají. Vystihuje to scéna, kde se Charles zeptá: "Who are you?" a odpověď v celém filmu nedostaneme :D :D

Nevka

No, jako motivace mnoha záporáků nejsou nějak extra složité, tahle mi nepřijde ale ani nijak stupidní. Jen taková variace na kryptoňany, kteří chtějí ovládnout planetu apod.

dragon94

Kromě toho, že mají podobné schopnosti jako Skrullové (a dají se hůře zabít) víme jenom to, že jim ta síla, která přešla do Jean zničila planetu. A proto chtějí ovládnout tu naši :D Konec. Tečka. Nic víc. Nic míň. Motivace roku :D

Yoshitsune

Čistě teoreticky asi jo. Na druhou stranu tam není tolik soubojů nebo podobných "zábav", takže se to trochu táhne. Samotného mě to štve, ale minimálně z nové série mě to z hlediska udržení pozornosti bavilo nejméně.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune, Yoshitsune

Nevka (hodnocení, recenze)

Jen upřesním, že i když je tak vnímána, neberu Dark Phoenix jako záporáka. Jde mi o tu stranu, kterou ztvárňuje Jessica Chastain :)

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Nevka

Shazam měl lepšího zaporaka? To musí být X-Men fakt špatný film potom protože Shazam měl fakt tragického padoucha

Nevka

Nečekal jsem, že kdy uvidím napsáno něco jako Shazam měl lepšího záporáka.. natož mnohem lepšího, protože jestli u Shazama bylo něco špatně tak to právě záporák.

Ratemus

Ta v DotFP byla bezvadná :D V Apocalypse taky nebyla špatná, ale efekty byly otřes - navíc to působilo nuceně. Tady jsou jeho scény přirozené a netrvají moc dlouho. Jde o to, aby ukázali, že používá tu svou rychlost.

TheDarKnig

Máš pravdu, jsem to posunul o jeden film...tak v day of to bylo skvělé a v Apocalypse už jak píšu níže jen na efekt

Nevka

Já věděl že tu scénu quicksilvera budou znovu dojit...e first Class to bylo originální a skvělé, v Dotfp už to bylo vyloženě zbytečné a na efekt prostě si tvůrci řekli uděláme to znovu delší a vtipnější no a zde znovu? Ach jo

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Nevka

dragon94 , dragon94

V podstatě je to uzavřené. Pokračovat se dá bez problémů, ale nějaké extra otázky tam nezůstaly (kromě toho, že se vůbec neřešil Quicksilver/Magneto). A má tam dvě takové scény. Jedna trochu delší, druhá krátká :)

na příspěvěk reagoval Ratemus

dragon94 (hodnocení, recenze)

Jo a ještě mě zajímá jestli tady má quicksilver zase nějakou sekvenci jako v minulých dílech.

Nevka

Zeptám se tě, funguje ten konec jako uzavření série dobře nebo bude lepší předstírat, že posledním filmem byla solidní budoucí minulost respektive Logan?

dragon94

Jo, raději bych ho viděl tady než u Kingsman, ale co se dá dělat. Nebo si mezi X-Meny klidně Kingsman natočit mohl, ale Singer přišel a sice ještě udělal podle mě dost dobrý film, ale co měla znamenat ta hrůza Apocalypse, to fakt nevím.

dragon94 (hodnocení, recenze)

No tak to dopadlo dle mého očekávání. (Myslím ty recenze. Film jsem neviděl.)

Takže na film mě do kina nikdo nedostane. Škoda, že Vaughn u této série nezůstal na stálo. Je to jeden z nejosobitějších a nejtalentovanějších režisérů současnosti.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Ratemus

TheDarKnig

Souhlasím. Na mě ale při každé scéně působí arogantně (právě díky svému hlasu). Ale přijde mi, že herecky (výraz a intonace) to nedokáže přetransformovat do polohy, která by byla pro některé projevy emocí potřeba...

na příspěvěk reagoval dragon94

Nevka

Hm, já mám rád britský přízvuk, ale pravda, že má takovej trochu zvláštní hlasovej projev. Ale to myslím nemá s kvalitou herectví až tak moc společného. :)

TheDarKnig

Jinak jsem analyzoval, co mi na ní tak vadí. Nakonec jsem přišel na to, že jde asi o její hlas, který poskytuje základ pro nepříjemné pocity :D

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu