Když skupina X-Menů vyrazí na celkem rutinní záchrannou misi na oběžné dráze k ohrožené posádce raketoplánu, zdá se, že mají vše pod kontrolou a operace probíhá zdárně. Ale zdání klame. Jean Grey (Sophie Turner) je zasažena neznámou a smrtící kosmickou silou, která ji promění v jednoho z nejsilnějších mutantů. I s podporou ostatních X-Menů Jean zápasí nejen se svou nově nabitou a nestabilní silou, ale i se svými osobními démony. Postupně se dostává do děsivé spirály a ztrácí nad sebou kontrolu. Navíc její myšlení začíná ovlivňovat tajemná postava (Jessica Chastain), která přichází s nebezpečnými návrhy na využití její ničivé síly. Grey se mění v Dark Phoenix a stává se hrozbou nejen pro své nyní již bývalé přátele z řad mutantů, ale pro celou planetu. X-Meni tak musí čelit svému nejbližšímu i nejničivějšímu nepříteli – jednomu z nich. (Cinemart)

Diskuze

Hekman

Tenhle "režisér" natočil jen jednu epizodu seriálu The Twilight Zone a toto. Jeho scénáře stojí za starou belu. jediné co mu jakž takž jde je producentská práce... Ačkoli u té vždy těžko říct jak moc se na filmu podílel nebo nepodílel.

Prometheus69

Kdyby tu alespoň byly ty osobní problémy a depky.... Tady se krom Jean neřešíá vůbec nic. Opravdu X-meni obvykle mají docela velké zaměření na více postav, ale tady je to vše jen o ní. Jakoby najednou nic jiného nebylo. Ten souboj ve vlaku byl fajn, ale ten souboj na té ulici co tomu předcházel byl děs běs.

Do toho linka s prezidentem nebyla nijak ukončená, vlastně nic nebylo... a ze školy udělali Jeaninu školu pro nadanou mládež... Hrůza... Během sledování jsem neumřel nudou jen, protože jsem si představoval jaké by to bylo, kdyby tam teď přišel Deadpool.

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

dragon94

Ten zavěrečnej Fight ve vlaku byl ale dobrej... Škoda že nebyl v tomto filmu celí film... a ne si jen řešit své osobní problémy... A depky... -_-

Hekman

Hekman (hodnocení, recenze)

Tak jsem na to konecne taky kouknul a musim rict, ze asi nejhorsi xmeni. Myslim, ze i Wolverine byl lepsi a to je uz co rict. Debilni strih, debilni herci, debilni pribeh a totalne debilni hudba.

dragon94

Ano přesně tak... stejně jako Superman když zabil Jokera v Injustice... upřímně ten souboj na konci se mi líbil víc než ten na letišti.. každopádně žádný Martha efekt

Ratemus

Jenže u Tonyho je to opačně, protože ten vyměnil přátelství za nenávist a chuť zabít někoho nevinného. :D

Ratemus

Ale změnil. Teď jsem tu hrůzu viděl. On se rozhodl zabít Jean, když zjistil, že zabila Raven. Ale pak v tom vlaku mu Charles jen řekne, ona za to nemůže to ta síla uvnitř, určitě tam někde Jean pořád je, pořád ji jde zachránit. A Magneto ji najednou začne ochraňovat... Btw. myslí o dost racionálněji, než Tony, který se rozhodl zabít Buckyho, i když měl tenkrát vymytý mozek a vůbec se neovládal.

dragon94

No jo si nevyberes...tak on nezměnil stranu k dobru, o. Se rozhodl zabít Jean když zjistil že krev je jeanina ale ne že by se přidal k Jean..i když už si to možná nepamatuju a bylo to jinak...mně se líbila akce ve vlaku ale samozřejmě je tam plno věcí které se mi nelíbily...když tak přemýšlím tak čtyři hvězdy jsem tomu možná dal jen díky akci ve vlaku jinak bych dal nejspíš tři...

Ratemus

Wolverine není špatnej, ale je jedinej v modrých číslech, stejně jako Dark Phoenix, tak jsem ho vystřelil.

Až teď jsem si všiml, že máš u tohoto filmu 4*. Letos semnou moc nesouhlasíš :D Napřed Hellboy a teď tohle. S tím rozdílem, že Hellboy za to jedno podívání stojí. Tohle skutečně ne. Jako ten scénář je hroznej, příběh je hrozně jednoduchej bez výrazných částí. Ve filmu se nekoná jediné překvapení. Postavy se chovají jak zrovna scénář chce. To jak snadno se Magneto přidal k Charlesovi a spol... je snad nejrychlejší změna strany od "Marthy."

Ale přesvědčovat tě nebudu. Vlastně ti závidím. Také bych rád, aby se mi film líbil. Pro mě holt X-meni končí Budoucí minulostí a Loganem.

Který se ti mimochodem taky vlastně nelíbí. Ačkoli je fakt, že se ve většině případů shodneme.

dragon94

Sorry ale Wolverine se mi líbil hooodně, skvělá akce a celkově nejlepší solovka... Apocalypse mi přišel taky fajn...nezajímá se že se mi nelíbí Deadpool 2, Logan, origins a X3, který je teda fajn ale žádná sláva... každopádně mi to přijde stejně fajn jako Apocalypse nebo toto

Ratemus

Má to dva cool momenty. Akce ve vesmíru není nejhorší, ale od začátku jsem si říkal jak tam ta Jean dýchá? A vlastně je to jen o tom párkrát se teleportujem... a pak když je ten voják pustil v tom vlaku.

Zbytek byl děs. Zeptám se, který film universa ti přišel horší? Protože podle mě na tomto postu nemá tento film konkurenci.

Zkusím si tipnout dva: Buď to bude Wolverine nebo Apokalypsa...

To nejsmutnější na tom všem je, že Poslední vzdor je minimálně 3 krát lepší film jako tohle.

dragon94

A teď si vem že se to někomu líbí více než Endgame...tvé argumenty naprosto chápu a plně souhlasím až na nejhorší film univerza tím je pro mě něco jiného...ale z nějakého důvodu se mi to líbilo, snad kvůli akci která mi přijde nejlepší ze ságy, lepší je snad ve wolverinovi a pár momentů, jsem tomu dal čtyři hvězdy

na příspěvěk reagoval dragon94, Darren98

dragon94 (hodnocení, recenze)

Ještě štěstí, že se X-menovská sága dočkala skvělých zakončení ve filmu X-men: Budoucí minulost a v Loganovi, protože toto fakt nee.

dragon94 (hodnocení, recenze)

Tak tohle fakt ne. Mám sto chutí napálit tomu odpad. Už na začátku mě zklamalo, že film nemá žádné intro. Ale to vem čert. Začnu tím menším zlem a tím je scénář. No nebudu se moc rozepisovat. Je to zkrátka absolutní příšernost. No a teď to větší zlo, Sophie Turner. Lidi skutečně ona je na tomto filmu s přehledem to nejhorší. Tato "herečka" není ani pěkná (k plusu jí jsou snad jen ty zrzavé vlasy), ale hlavně její "herecký" výkon je absolutně nijaký. V celém filmu má jen jednu pózu, kterou si drží už několik let a o nějaké mimice nemůže být vůbec řeč. Absolutně bez emocí. Opravdu libovolnej komparzista v tomto filmu předvedl lepší herecký výkon, než ona. I mladá Jean byla mnohonásobně lepší. Jako máte ve filmu herecká esa jako Fassbender a McAvoy, pak velmi dobré herce jako Lawrence a Hoult, a oni dají hlavní roli někomu kdo by nedokázal dobře zahrát ani mrtvolu. O nějakém zakončení X-menovské ságy v tomto filmu také nemůže být řeč. Zkrátka všechno špatně. Ta jedna hvězdička je jen za těch pár kvalitních herců.
X-men: Dark Phoenix je s přehledem nejhorší film z celého X-menovského universa. Apokalypsa oproti tomuhle byla vynikající snímek. A začínám přehodnocovat názor na tu spackanou Fantastickou čtyřku... Prosím už nikdy víc. 1* 20%

Spiker01

Spiker01 (hodnocení, recenze)

Tak to koukejte dohnat heretici. Je to totiž víc fajn, než se o tom filmu říká..

Prometheus69 (hodnocení, recenze)

HellFireFery

Jiná realita . . . Tahle reakita byla zrušena a nahrazena tou realitou kdy Magneto utopí Logana... Pak ho získa Striker a jede se zase od začatku. Tedy Weapon-X.

HellFireFery

HellFireFery (hodnocení, recenze)

Rád bych se na něco zeptal: Na konci Budoucí minulosti se Logan probudil ve škole a byl jediný, kdo si vlastně pamatoval a prožil filmy X-Men 1,2,3 apod. A s Xavierem probrali své reality, neboť Xavier a všichni ostatní prožili realitu, ve které byl zrušen program Sentinel (filmy Apocalypse, Dark Phoenix). Adamantium v Loganovi bylo vysvětleno ve filmu Apocalypse, takže ho pořád v sobě měl (což je vidět i ve filmu Logan), ALE!!! Na konci Budoucí minulosti ve škole Logan potkal všechny přeživší včetně Jean! Ale Jean přece SPOLER zemřela ve filmu Dark Phoenix KONEC SPOILERU, takže v té škole vlastně ani nemohla být, když byla mrtvá. Další paradox nebo mi něco uniklo?

na příspěvěk reagoval jh666, Prometheus69, Jarin69, Darren98

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

Noví mutanti mají požehnání Marvelu

25.12.2019

Původní mutantí univerzum de facto skončilo s filmem X-Men: Dark Phoenix. Škarohlídi by dokonce mohli říct, že skončilo už s Loganem v roce 2017. Existuje však ještě jeden snímek z téhož světa, který… (více)

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády

15.12.2019

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

Netflix ukořistil sci-fi s Reese Witherspoon

14.08.2019

Netflix podle čerstvých zpráv přeplatil šest dalších velkých studií a získal tak práva na nové sci-fi Pyros v hl. roli s Reese Witherspoon (Pravá blondýnka, Sedmilhářky). Snímek bude produkovat a… (více)

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu

Smrtonosná past nebude, Disney šlape na brzdu