Všechno nejhorší

• USA Happy Death Day (více)

Jak by se vám líbilo uvíznout v časové smyčce, kdy byste dokolečka prožívali ten samý den? A zrovna své narozeniny? A jak by se vám líbilo, kdyby vás na jeho konci pokaždé někdo zabil? Přitom, když se vysokoškolačka Tree probudila, bylo všechno normální. Ačkoliv, otevřít oči v posteli cizího kluka, který na vás vyděšeně zírá, a vůbec nic si nepamatovat, to úplně běžné není. Jenže Tree je tak trochu zlobivá holka, která se s ničím a nikým nepáře, a podobné věci se jí stávají celkem běžně. A zítra to bude asi podobné, protože Tree má dnes narozeniny a večer se chystá trochu kalit. Plány a krční tepnu jí však přetne podivné individuum s maskou. Když se Tree probudí, není ani v nemocnici, ani na onom světě, ale ve stejné cizí posteli stejného cizího kluka. Že by to byl jen špatný sen? To sotva, zvlášť když se to, co se v něm odehrálo, až příliš podobá prožívané realitě, včetně ukázkově morbidní tečky. S dalším probuzením už Tree začíná být jasné, že se ocitla v noční můře, která neskončí, dokud neodhalí identitu vraha s maskou. A tak se stává vyšetřovatelkou vlastní vraždy, která má oproti vrahovi jednu velkou výhodu – ví, co se stane v každé další minutě, a může se na to připravit. Ke své smůle si však svým dosavadním chováním zadělala na pěknou řádku nepřátel a pod maskou zabijáka se může skrývat kterýkoliv z nich. Tree si navíc nikdy nemůže být jistá tím, že i tu příští smrt dokáže přežít. (Cinemart)

EvilPhoEniX

Na konci roku se rozhodně bude mluvit o tom, jak jsou letos horory úspěšné ( Většina z nich utržila první místo v Box Officu, nejvíce Kingových Adaptací za jeden rok a také letošní rok patří Teen Hororům, což se zdá být velmi moderní a zatím se mi všechny líbily). Ať už šlo o Inteligentní Better Watch Out, zábavnou Babysitter, děsivé IT, nadcházející chválené Tragedy Girls a nyní skupinu rozšiřuje Happy Death Day. Happy Death Day meets Edge of Tomorrow a Scream a je to především skvělá zábava. Svůdná kočka Jessica Rothe a zároveň pěkná mrcha prožívá největší noční můru ve svém životě. Nahání ji vrah s velmi znepokojivou maskou a břitvou, který ji neustále zabíjí,jelikož se ocitla v časové smyčce, ze které se dá utéct jen pokud uhádne Identitu vraha. Ze začátku zmíním, že největším záporem je absence gore,což při takhle lákavém námětu zamrzí a spousta fanoušků Gore i odradí, ale pokud se přes to přenesete, čeká Vás slušná zábava. Je to moc hezky natočené,slušně napínavé, hrají zde skvělé soundtracky, vraždy byť bez krve jsou docela nápadité( Scéna s policistou patří k tomu nejlepšímu), je zde prostor i pro humor a největším lákadlem je především divákova hra na detektiva uhádnout vraha dříve než hlavní hrdinka, což vyžaduje pozornost na 120%, protože závěrečný Twist a odhalení bylo pro mne velmi překvapivé. Režisér s divákem vyjebe o 360° a dává najevo, že za filmem vskutku stojí inteligentní tvůrci, kteří si úspěch rozhodně zaslouží. Scéna, kdy hlavní hrdinka výjde na dvůr nahá a začne si to neskutečně užívat, jsem čuměl s otevřenou držkou jako všichni herci ve filmu. Nesedne to každému,ale kdo rád hrátky s žánrem a má v oblibě Vřískot měl by být spokojen. 80% ()

Spiker01

Musím hned na začátek říct, že jsem vůbec nic nečekal a o to víc mě ten film dostal. Samozřejmě má jako správný slasher potřebné propriety počínaje sličnou blondýnou s překvapivě sexy hlasem a konče jedním nezastavitelným zabijákem. Jo takovýhle hororů je nespočet a troufám si tvrdit, že je víceméně náhoda, že mě bavilo zrovna Všechno nejhorší, ale na film nedám zkrátka dopustit. PS : závěrečná reference na Billa Murrayho pobavila, hned jsem měl chuť si znovu pustit Groundhog day. ()

Fr

,,DNES JE PRVNÍ DEN ZBYTKU TVÉHO ŽIVOTA...“… /// Tak jo. Končit každej svůj den vraždou (jakože umřít) je vyzkoušenej fajnovej nápad. Nejdřív jsem měl strach, aby to nebyla nuda, ale naštěstí si to Tree začala užívat – a navíc je to taková blondýna… Hororová kopie (skoro vole…) těch dvou filmů, je nakonec víc romantičtější než strašidelnější a možná i proto jsem se celkem fajn bavil. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ke štěstí mi stačí zítřek. 2.) Jsem hrozná kráva. 3.) Thx za titule „Sarinka.luc“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE * NAPĚTÍ * ()

George Stobbart

Iritujúca kravina s dávno prevareným konceptom, pri ktorej pozeraní mi bolo asi tak trápne ako pri čítaní komentáru ZlobivéhoFénixe o tom, jak jsou horory letos úspěšné... No ohromně, až ma z toho asi odjebe! Ale možno som už na toto všetko mentálne starý a neochotný privierať oči nad zomierajúcim žánrom a novorodeneckými komentármi. Ledva za dva. ()

Asia_Power

Byla jednou jedna kráva a ta nám každé ráno vstává do svýho posledního dne, aby byla znova a znova a zas zabita maskovaným killerem. S počtem sejmutí se z nesympatický píči stává sympatická píča který dochází jak je nemožná, takže jsem jí pak trochu i fandila. Každopádně kdo vraždí jsem, Buddho div se, opět uhodla a rovnou přiznávám, že jsem hlavní pipině fakt záviděla. Moci prožívat jeden a ten samej den pořád dokola by pro mě byla dokonalá zábava. Mohla bych s klidným svědomím sejmout každýho kdo mě sere a to s pocitem, že den na to po mně nikdo nepůjde. Takhle musím pořád zametat stopy a vysvětlovat kam mi mizej sousedi...no hodně věcí by mi to ulehčilo. Pipině ale ne, sic může prdět na rande a hrát si na věštkyni ale beztak jí to začne srát a tak se snaží dostat killera dřív, než on dostane jí. A to je jak se zdá nad její síly jelikož killer povede asi 20-0. Koho zajímá, jestli bloncka získá alespoň jeden bod, ten ať mrkne na tuhle celkem vtipnou hororovou ptákovinu ()

• Když je Tree (Jessica Rothe) na párty nahoře v pokoji, zazní skladba od DVBBS & Joey Dale - „Deja Vu“. Její název odkazuje na pocity, které má především tento druhý den a sama výraz „Deja Vu“ použije v dialogu. (maestroHynek)
  • Pôvodný scenár obsahoval materiál s ratingom R, čiže mládeži neprístupný, no neskôr sa film stal iba tretím slasherom, ktorý vstúpil do amerických kín s rodinným hodnotením PG-13. Predchádzajú mu snímky The Final Girls (2015) a Prom Night (2008). (WalterIK7)
  • V prvej scéne je na nočnom stolíku mobil otočený displejom hore. V ďalších scénach je už položený opačne bez toho, aby sa ho niekto dotkol. (Astonko)

Vince Vaughn v těle mladé dívky

Vince Vaughn v těle mladé dívky