Reklama

Reklama

Johnny English znovu zasahuje

  • Velká Británie Johnny English Strikes Again (více)
Trailer 7

Obsahy(1)

Abychom si rozuměli, Johnnyho Englishe (Rowan Atkinson), penzionovaného tajného agenta, který se na stará kolena stal učitelem, by do služeb vlasti za normálních okolností nepovolal ani ten největší šílenec. Jenže jistý geniální počítačový hacker odhalil identitu všech aktivních agentů britské tajné služby a premiérka (Emma Thompson) rázem připomíná pověstného tonoucího, který by se rád chytnul i stébla. Shodou jemu vlastních nešťastných náhod je Johnny English tím jediným, kdo svou zemi může právě teď zachránit. Co na tom, že si absolutně netyká s nejnovějšími technologickými hračkami. Jak sám říká: „Digitálního padoucha můžete dopadnout jedině s analogovým přístupem.“ English se navíc vydává do akce vybaven věrným asistentem Boughem (Ben Miller), který po něm obvykle uklízí následky jeho činů. První kroky obou mužů míří na Azurové pobřeží, kde se tajemný padouch vyskytoval naposledy. Zde se odehraje první kapitola souboje digitálního génia s analogovým blbcem, souboje, který zdaleka nemusí být tak jednostranný, jak se na první pohled zdá. Na straně Johnnyho Englishe jsou totiž nejen věrný Bough a Spravedlnost, ale i schopnost udělat vždy to nejhorší možné rozhodnutí a vyjít z takové situace bez ztráty kytičky. (Cinemart)

(více)

Videa (3)

Trailer 7

Recenze (382)

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

"To auto je střep. Žere jako kráva, teče mu olej a nemá pasivní natož aktivní bezpečnostní prvky." Souhlasím. Aston Martin V8 Vantage je střep. Nádhernej střep, kterýmu se nevyrovná žádnej hybrid nebo auto na baterky. Je prostě jasný, že Johnny English má vkus a neochvějnou britskou důstojnost. Alespoň to tvrdí a já mu věřím. Naučil mě totiž flambovat, namíchat virtuální realitu se skutečnou a telefonovat v blízkosti atomový ponorky. A taky mě několikrát rozesmál, což je fajn, protože tady se trapnosti meze nekladou. ()

Lachtaan 

všechny recenze uživatele

Inu, je to neuvěřitelné, ale znatelně stárnoucí Johnny English i samotný Rowan Atkinson to na své potřetí zase společně utáhli, navzdory zpackané dvojce. To, že jsem po celý film slintal nad Olgou Kurylenko, je druhotné, jde hlavně o to, že jsem se bavil a to se mi stalo jen u původní parodie na britské agenty. Nemůžeme zazlívat scéně s VR, jak praštěná je, já jsem se rozhodl ocenit fakt, že je třeba se přizpůsobit moderní době i ve filmové sféře. A úsek s autoškolou? Ten mě pobavil už v prvním traileru, nad kterým jsem se smál při letní návštěvě kina za druhým Jurským světem. ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Teda klobouk dolů, udělat film a vůbec přitom nepřemýšlet a to i přesto, že se jedná o komedii. Fajn, beru že jsem se nejednou zasmál, hlavně, když JE machruje a pak příjde fiasko, to jsem měl rád už na Clusovi i ta jeho old school póza byla fajn, nakonec ty tři dám, ale teda hrnečku vař i když jsi prázdnej. ()

Filmmaniak 

všechny recenze uživatele

V nejslabším dílu série vystupuje Johnny English coby tajný agent ze staré analogové školy, jenž je náhle konfrontován s moderními digitálními technologiemi, jako jsou chytré telefony nebo virtuální realita. Jeho třeskuté střety se současnými vymoženostmi jsou nicméně ve snímku přítomny jen sporadicky, pročež většinu humoru, výrazně čerpajícího z předchozích dvou dílů, zprostředkovává opět kromě parodických hrátek s žánrem špionážního filmu zejména klasická „beanovská komika“. Obehrané scénky s dávno provařenými fyzickými gagy (hlavnímu hrdinovi se při pití koktejlu zachytí v nose paraplíčko, při flambování krevet se zas lekne ohně a rozsype je po podlaze...) však působí již značně vyčpěle a předvídatelně. Veskrze rutinní a unavená režie jim svým nedostatečným citem pro komediální načasování rozhodně nepomáhá. Tvůrci snímku se navíc jeví jako konzervativní staromilci a technofobové, kteří nové technologie prezentují jako nástroje zla, jimž většina postav ve filmu absolutně nerozumí, a to včetně hlavního hrdiny, jehož nepřizpůsobivost vůči čemukoli modernímu je přitom velebena coby ctnost - ve finále je dokonce navlečen do středověkého brnění, aby se tím ještě více podtrhlo, že je hrdinou starých dobrých časů. Hrdinou, jenž je obecně považován za neschopného blbce, co pokaždé všechno zkazí a úspěchu vždy dosáhne jen omylem díky náhodným souhrám okolností, leč přesto je v závěrečných scénách chválen premiérkou jakožto reprezentant těch správných britských hodnot a kvalit. Rowan Atkinson je sice svým šklebením obvykle schopen zachránit mnohé, ale tentokrát jeho kreace na spasení tak líné a zaostalé komedie bez fantazie a se slabým, nenápaditým a otřepaným humorem bohužel nestačily. ()

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k tomu, že v poslední dobe je dobrych komedii malo, tomu davam 4*. Na zasmání a odlehčení je johnny english uplne akorát udělaný, a pokud v tom divák nehledá vysoce intelektualni komedii s logickou strankou v kazde minute, tak bude dost spokojeny. Bál jsem se, ze uz tady nebude az tam fungovat humor a englishova “demence”, ale naopak, to tady funguje pořád stejně dobře (virtualni realita a englishuv taneček na diskotéce- u toho jsem umíral smíchy). I když se tady najde pár trapnějších a ne až tak povedených vtípků, pár už okoukaných scén a ne až tak moc akce, tak mě to dost potěšilo a jsem s tím spokojený, ale myslím, že tady by už tato série měla skončit, maximálně tak v dalším díle, protože je to víceméně pořád to samé dokola. ()

Galerie (53)

Zajímavosti (20)

  • Pieseň, ktorú Johnny English (Rowan Atkinson) omylom pustí, keď sa snaží natáčať video, je "Rasputin" od Boney M. (ČSFD)
  • Jediný film ze série, kde na konci neuvidíme scénu navíc během závěrečných titulků. (10milda)

Související novinky

Johnny English se znovu vrátí do akce

Johnny English se znovu vrátí do akce

04.08.2017

Bondovská parodie Johnny English šla do kin v roce 2003 a vydělala 160 milionů dolarů. V roce 2011 se proto dočkala pokračování, které utržilo stejnou sumu, a říjnu 2018 bude mít premiéru trojka. Co… (více)

Reklama

Reklama