Reklama

Reklama

Nikdy neříkej nikdy

  • Velká Británie Never Say Never Again (více)
TV spot

Obsahy(1)

Světové zásoby ropy v rukou šíleného zločince... další úkol pro Jamese Bonda. Zločinní agenti pod velením mezinárodního teroristy Ernsta Blofelda proniknou do nejvyššího velení americké armády a zmocní se dvou termonukleárních raket. Blofeld totiž naplánoval novou zkázonosnou akci, nazvanou Slzy Alláhovy. Na pomoc při pátrání je povolán britský agent 007 James Bond. Musí nalézt ukradené jaderné hlavice dříve, než teroristé obrátí jejich ničivou sílu proti světu. Stopa vede k charismatickému zločinci Largovi, jenž osobně řídí Blofeldovu akci. Pomáhá mu krásná vražedkyně Fatima. Bond ovšem objeví nečekaného spojence v Largově okouzlující milence Domino. Jedna z ukradených jaderných zbraní však už čeká na odpálení ve Washingtonu. Druhou chce Largo použít ke zničení světových zásob ropy... (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (300)

honajz 

všechny recenze uživatele

Zajímavé, ten nízký počet hodnocení. Protože tohle je návrat ke kořenům, jenž vyjadřuje Q svou slavnou větou: „Snad si zas užijeme sexu a násilí!“ Celý film plyne v lehkém, suše humorném tónu (těch skrytých her se slovy, vtipů v obraze apod. - "Říkala jste, že si mne chytíte později."), opět se zde střídá jedna lokace za druhou, Bond bojuje a mlátí se, ne jako Moore v té době, kdy za celý film nedal ránu pěstí. Dokonce mám pocit, že jsem nikdy neviděl Bonda na koni, zde to konečně někoho napadlo. Souboje jsou dobře vymyšlené a vnitřně vypointované, akční scény napínavé a přehledně natočené, kamera velmi slušná. Jako třešničku na dortu dostaneme kritiku britské byrokracie a lidí, co rozhodují, aniž by byli v terénu, a také mladičkého Mr. Beana jakožto začínajícího agenta. Záporák Brandauer mi sem sednul, Kim Basinger se mi tady nijak moc nelíbí, a Maxe Von Sydow podle mne chtěli původně využít pro nějaký další podobný film, jenž se žel nekonal. Tohle je ukázkový příklad, jak mají bondovky vypadat, možná jen chtělo trochu zrychlit tempo. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Podivnost nad jiné podivná. Vzdoropapež Connery přepracuje jednu ze svých klasik do podoby padnoucí úchylným nevkusným osmdesátým létům, a přesto vyklízí pole se ctí, neboť přináší mnoho hvězd a mnoho nevídaného. Mocný bijec Šakal Edward Fox jako neschopný byrokrat v čele MI6, nijaká Moneypenny, počítačové hry, aerobic, Klaus Maria Brandauer nesahající Celiho Emiliu Largovi ani po kotníky a krásná hvězdička Kim Basinger hrající ve svých třiceti letech nevinné poupátko. A k tomu nehoráznost jako Rowan Atkinson:) Jedinou opravdovou inovací tak zůstává femme fatale a pěkným štěkem Ernst Stavro Blofeld Maxe von Sydowa. Ale upřímně - těžko by se z Bonda dalo bez tak typických rekvizit jako je logo, hudba (tentokrát od starého harcovníka Michela Legranda) a tak podobně, vykřesat něco lepšího. Stojí to za vidění, i když si žádá trochu sebezapření. ()

Reklama

Adman 

všechny recenze uživatele

Na stará kolena bylo i Seanovi Connerymu ve filmu zařezeném do neveliké kategorie "neoficiální bondovka", dopřána opravdu nadmíra krásných a svůdných žen. Koukám, že i plakát mluví za vše. Přestřelky, honičky v autech a bitky slušným krokem couvají před šarmem a hádherou jemného pohlaví se kterým Irvin Kerschner opravdu nešetří. Na své si tedy přijde asi spíš mužská část publika. Zlepšováky, vychytávky a vtipy ovšem k "Jamesu Bondovi" (ikdyž v uvozovkách) také neodmyslitelně patří, nejinak je tomu zde. ()

Othello 

všechny recenze uživatele

Jak produkční tým Eonu, tak McClory (majitel práv na určité elementy Bondova univerza, z jichž vznikl tento trucpodnik) se ve svých bondech snažili vrátit zápletky více na zem v reakci na ztřeštěnost nedávných Moorovek (The Spy Who Loved Me a Moonraker) plných vesmírných bitev, polykačů ponorek, laserů a obrů s ocelovým chrupem. Nicméně jak je příhodné pro staré slizké chlapy v obleku, jimiž filmoví producenti jsou, nedošlo nikomu, že nejnepatřičnějším elementem byly vždycky hlavně situace, kdy se vrásčitej starej dědek sápe na sotva dvacetiletou krasavici a ta z toho protejká skrz postel, protože nic lepšího se jí v jejím milostném životě patrně ještě nepřihodilo. Dvaapadesátiletý Connery, kterého byste nechali pustit sednout v tramvaji, se svým šišláním a přehazovačkou opravdu spíš upomíná perverzního strýčka, nicméně do not mu tu trochu hraje nevkusný osmdesátkový étos, ve kterém se tento neoficiální díl vlastně stal aktuálnějším než souběžně vyšlá pravá bondovka Octopussy. Krom vysokých límců se zde dočkáme i videoherních soubojů, aerobiku, hromady trvalých, vysokých dámských plavek či šílených něco jako feministek. V kombinaci se zasazením do tropických či subtropických oblastí, které raší na čele všech zúčastněných neustálé kroupy potu, působí celé osazenstvo, krom vynikajícího padoucha, přešlým, dýchavičným a vyčerpaným dojmem. Přesto (stejně jako Octopussy s dědkem Moorem) si stále zachovávají tyto bondovky hromady nápadů do akčních scén, které i přesto, že za nimi stojí kaskadéři, působí pořád daleko lépe a napínavěji než když v současné době koukáme sice na tváře skutečných herců, ale naroubované na digitální těla, které mohou dělat kdovíjaká alotria, ale my víme, že jediný, kdo se v tom případě nadře, jsou grafické karty. ()

curunir 

všechny recenze uživatele

Film, ktorý sa medzi oficiálne Bondovky nezaraduje sa dá považovať za priemerný diel tejto série. Sean Connery svoju najslávnejšiu úlohu zvláda opäť skvelo, ale pôsobí pomerne staro, tak tesne pred dôchodkom. Účasť Rowana Atkinsona je veľmi rozpoluplná, pretože scény s ním pôsobia až priveľmi komicky. Najviac však chýba pôvodná hudba Johna Barryho, kvoli čomu nemajú mnohé scény ten správny šmrnc a väčšina melódii je úplne nevýrazná. Ku kladom filmu zase patrí neutíchajúca akcia, takže film v podstate nenudí, navyše spestrené o typické Bondove hlášky. ()

Galerie (135)

Zajímavosti (36)

  • Sean Connery kdysi řekl, že nikdy nebude hrát Bonda. Jeho druhá žena Micheline Roquebrune na to prohlásila: "Nikdy neříkej nikdy". V závěrčných titulcích jí je věnováno poděkování za inspiraci k názvu filmu. (Terva)
  • Když Largo (Klaus Maria Brandauer) odchází z Palmyry, přináší ke spoutané Domině (Kim Basinger) rádio. Vytahuje sice anténu, nicméně zapíná magnetofon (je vidět nestisknuté nahrávací červené tlačítko, které je buď uvnitř přehrávacího tlačítka a v případě nespuštěného přehrávání by nebylo vidět, nebo je vedle tlačítka PLAY a v případě nespuštěného přehrávání by bylo nahrávací tlačítko hned vedle, bez mezery). Jinými slovy, magnetofon hrál, buď protože nahrávací tlačítko vykukovalo ze stisknutého tlačítka PLAY, nebo protože je vidět mezera mezi nahrávacím tlačítkem a ostatními tlačítky. Tato mezera mohla vzniknout také stiskem PLAY. Je tedy otázkou, proč Largo vytahoval anténu, když pouštěl magnetofon, nikoliv rádio. (pjotri)
  • Jedná se o tzv. neoficiální bondovku, protože je natočena pod záštitou studia Warner Bros., kdežto ostatní bondovky jsou "pokladem" studia MGM. (DominikV)

Související novinky

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

Na Amazon dorazí celá bondovská kolekce

08.04.2022

Chtěli jste si někdy dát kompletní bondovskou sérii z pohodlí domova, bez toho, abyste utráceli za blu-ray kolekci, nebo museli sahat po nelegálním stahování? Pak pro vás má streamovací služba Amazon… (více)

Reklama

Reklama