Americký akční thriller o poldovi v nesnázích a padouchovi, který chtěl zabít dvě mouchy jednou ranou. Jericho Jackson je horlivý ale bezcitný policista. Je na stopě nepoctivého průmyslníka a než vyřeší případ, bude mít spousta lidí zlámané kosti. (oficiální text distributora)

kobejn

Atmoška ušmudlaných eitýs je sice pleznt ez hel, ale pokus udělat z Kárla Wedrse ekšn stár dopadnul prachbídně. Na to, že má Džericho Džeksn nyk ekšn je ekšn džeksn zoufale neekšnovskej. I ta jedna scéna, kde kárl propleskne pár maníků působí spíš legračně a to, že tam kárl ukáže svoje masls je taky málo. Když si to tak člověk srovná a popřemýšlí, tak zjistí, jak je vlastně těžký bejt ekšn stár a zpětně musí vocenit takovýho Stelouna a švajcika, protože to sou fakt borci, kerý nejde napodobit a akční hvězdu nejde uměle vypiplat, tou musí bejt přirozeně vod přírody. Je to stejně sranda že ten kárl si zahrál se stelounem i se švajcikem. Kárl hrál vždycky druhý housle - v rokym (kde si Kárl už nesmrtelnost zajistil jako apolo kríd takže dont wory) a predošovi - ale ty první fak neuhrál, byl fak málo ekšn tendle džeksn. Jinak je to kůl filmeček, kerýmu by ale v hlavní rolí víc slušel takovej stívn segal nebo žán klod fan cham. Jo ale jinak sympatický herecký obsazení, třeba že je tam i mek a billy, kolegové z predoše. Snad jen ten Krejk Tý Nelzn se tam taky moc nehodil, to karáčo by uměl líp takovej Dejvid Keredájn kerej by byl taky daleko lepčí volbou. Jinak šeronka a venity byly fakt dobrý bounsky, esli mi rozumíte. No a krejk bexloš to je starej poctivej filmař, to je jasná thing. Komentář sem napsal skválně takhle, jako tak hovorově, esli mi rozumíš čéče. Ale stejně, tu dobu a ty filmy s tý doby mám rád, dám si ještě hurikána smise, taky další kárlovo béčko. je to prostě správná nostaldžia. ()

Falko

Tak toto je typicka 80-tka akcnych filmov, ktoremu by som dal mozno pred 15 rokmi o hviezdicku viac, ale ked sa na to dnes pozeram, je tu tolko nelogickych scen, hlavne tych akcnych, ze az to dokaze cloveka nastvat. Ako moze zlocinec ujst z auta bez stopy, ktore prave havarovalo a dopadlo na strechu tak, ze kazdy normalny clovek by bol aspon trochu zraneny a Jacksona ani nenapadne ho ist hladat? A okrem toho tu ten skvely "Action Jackson" cely film beha bez zbrane, pretoze mu ju jeho kapitan zakazal nosit. Najviac ma tu zaujala Sharon Stone, ktora sa stala slavna az po ZAKLADNOM INSTINKTE (1992). Ale zase aby som len nekritizoval, dalo sa na to pozriet, ale druhykrat nemusim... 06.06.2009 ___ Carl Weathers - (Seržant Jericho ´Action´ Jackson) +++ Craig T. Nelson - (Peter Dellaplane) +++ Vanity - (Sydney Ash) +++ Sharon Stone - (Patrice Dellaplane) +++ Bill Duke - (Kapitán Earl Armbruster) +++ Robert Davi - (Tony Moretti) +++ Produkcia: Joel Silver +++ Hudba: Michael Kamen, Herbie Hancock +++ ()

borec999

Krištáľovo čisté 80.roky. Jednoduchý dej, hláškujúci hlavný hrdina, drsňácke a jednorozmerne dobré/zlé postavy (nielen hlavný Carl Weathers ale aj kopa béčkových ksichtov vo vedľajších úlohách: Duke, Davi, Landham, Richmond, Leong), pekné baby a hlavne: parádne zvládnutá akcia, ktorá nie je digitálna ale plne praktická. Je to blbé, ale našťastie aj ultra zábavné, a to je hlavné. PS: produkoval známy matador Joel Silver 70% a 4*. ()

genetique

Pohodička, zábavička, nadupaná kondička, po boku mačička, jednoducho podarená akčná jazdička. Osemdesiate roky z toho len tak šľahajú, už som len čakal, kedy spoza rohu vybehne Arnie. Ale Carl Weathers bol dokonalou náhradou. Akčné scény na béčko dosť podarené a hlášok som si tiež pár zapamätal. 75%. ()

blazir1 odpad!

Tak tohle bylo spatne, strasne spatne az primo otresne. Nefungovalo tu vubec nic. Scenar neuveritelne blby, hudebni podklad k smichu, upalovani je zrejme uchylka rezisera(ze by vzdaleny pribuzny Tarantina?), Carl hrat neumi - coz ho moc trapit nemusi, ti ostatni az na vyjimky(Craig T. Nelson) taky ne. Zrejme tu byl plan vytvorit novou akcni hvezdu - a ukazalo se ze hlavni hvezda neumi hrat, a bicaky na uspech nestaci. Mam rad 80ky a akcnaky z nich, obcas maji nektere smesne spatne hodnoceni a pritom jsou to dobre veci. No, toto zelbohu neni ten pripad. Tady odpad bohuzel naprosto sedi, neni to ani tak rozkosne blbe aby to byl kult. ()

• Počas záverečnej bitky medzi čínskym bodyguardom a černošským boxerom je bodyguard nakoniec zastrelený, avšak hoci padne iba jeden výstrel, bodyguard ma v tele dva priestrely. (johnsnow)

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers