22. století. Umělá inteligence je integrována do všech průmyslových odvětví, Měsíc a Mars jsou kolonizovány, lidmi osídlené satelity obíhají kolem Neptunu, nejvzdálenější planety sluneční soustavy. Na Zemi se staví nová babylónská věž. Je to anténa, jejíž konec dosahuje až do vesmírného prostoru a která má sloužit k vyhledávání inteligentního mimozemského života. Tým budující tuto obří stavbu vede Roy McBride (Brad Pitt). Astronautem se stal díky svému otci (Tommy Lee Jones), jenž byl velitelem výzkumné expedice projektu Lima. I jejím úkolem bylo pátrat po vyspělém mimozemském životě a před dvaceti lety zmizela kdesi v hloubi vesmíru. Nyní je Země postižena řadou nečekaných katastrof, které zasáhnou i stavbu obří antény. Americké zpravodajské služby se domnívají, že Royův otec stále žije a ohrožení Země má původ v explozích, ke kterým dochází u planety Neptun a souvisí s projektem Lima. Roy je vyslán na vesmírnou misi vedoucí přes Měsíc a Mars až k vnějšímu okraji sluneční soustavy, aby zde otce našel. Jeho cesta však odhalí tajemství zpochybňující samou podstatu lidské existence a jejího místa ve vesmíru. (Cinemart)

Darth Maul

Všetko nasvedčovalo tomu, že Ad Astra ponúkne dobrodružnú a hĺbavú cestu naprieč celou slnečnou sústavou až k planéte Neptún. Žáner Sci-fi má však rôzne úskalia... V tomto prípade sa stala osudnou veľmi tenká hranica medzi hĺbavosťou a ťažkopádnosťou. Dobrodružná cesta do neznáma sa koná, no je kostrbatá a jej prevedenie občas zadrháva. ()

Untentrauer

Film velice zdařile vysává váš životní čas a zanechává ve vás prázdnotu a pachuť samoty a marnosti....Ze začátku to vypadá zajímavě, ale čím víc se dostáváme dál, tím horší to je, až se to změní v absolutní blbost. Nelogické rozhodnutí, špatné triky, chvílema na mě film působil, jako nějaký projekt natočený sci-fi nadšencema. Je to film od kterého máte oprávněně velké očekávání, ale posléze se změní v naprostou psychoblbost bez hlubší myšlenky. Mohli klidně natočit film o tom, jak Brad jede za svým ztraceným tátou někam do Mongolska a nemuseli se z toho snažit udělat opojnou kultovní manu pro fanoušky sci-fi. Chtěli napodobit Coppolovu Apokalyspu, kde kapitán hledá plukovníka a cestou za ním poslouchá jeho žvásty akorát oblečenou do sci-fi hávu a kapitána nahradili synem a plukovníka otcem. Bohužel strašně moc se to nepovedlo. Jedna hvězda za Sutherlanda a druhá za Jonese. Brad by taky dostal hvězdu, ale narozdíl od těch dvou je ještě svéprávný a měl by si umět vybrat film hodný jeho talentu. ()

Jespi

Zařekl jsem se, že budu dávat každému podobnému filmu, který bude mít zvukové efekty ve vesmíru, dvě hvězdy, bez ohledu na zbytek aspektů filmu. Tak jsem tady. ()

Prochy38

Moc pěkné, propracované a opravdu pohodové sci-fi. B. Pitt už řádku let dokazuje, že dokáže levou zadní utáhnout film a tento není výjimkou. Nejde o žádnou ultra pecku, ale fakt dobře se na to koukalo. Potěšil i T. L. Jones, už ho dnes moc často nevidíme. Což se dá říct i o L. Tyler, u které mrzí, že nedostala více prostoru. Akční scény v jiných gravitacích bezchybné! ()

BuddyO

Jsem moc rád, že jsem se nenechal odradit poměrně nízkým hodnocením na CSFD. Jedná se napínavou one man show v podání Brada Pitta. Pokud ovšem čekáte akci za akcí a výbůch za výbuchem, tak budete nejspíš zklamáni. Jedná se o pohled do duše jednoho astronauta, jehož otec byl a je legendou. ()

Honzeek95

Opravdu film na odpočinek a meditaci, který rovněž slouží ke kochání se z vesmírné nádhery. V dnešní době jsou takovéto pomalé filmy raritou a příjemnou změnou, takže hodnotím vysoko. ()

filipvrbik

Je tu napsané, že je to podobné Prvnímu člověkovi, ale to mi vůbec nepřišlo - jasně, Ad Astra se snaží převzít to nejlepší z mnoha sci-fi vesmírných filmů, od Mise na Mars, Red Planet, přes Interstellar, Gravitaci až po The Sphere. Výsledkem ovšem není nějaký sci-fi blockbuster podobný něčemu, ale velmi zajímavé depresivní, ponuré psychologické drama až thriller (pochopitelně se sci-fi prvky, které ovšem vůbec nejsou relevantní pro film) o vztahu otce a syna a všech jeho důsledcích. Co se mi líbilo nejvíc je to, že je to one man show Brada Pitta (druhá super role v jednom roce, po Tenkrát v Hollywoodu) - trochu mě zaráží americká přístupnost PG-13, přišlo mi to jasně R-kové (hold ty filmy jsou čím dál drsnější- třeba scéna s opicemi). Celkově to bylo zajímavější (úžasná úvodní scéna, spousta relativně nečekaných zvratů, a pochopitelně zajímavý konec), než jsem čekal, ale na druhou stranu to nebylo až tak dobré, jak jsem čekal. Co se týče těch nej sci-fi výprav do deep space, měly úplně jinou atmosféru- tady byla taková hutná, dusná až depresivní (možná něco jako v Sunshine)..Tajně jsem doufal ve 100%, na to mi to nevyšlo, ale i tak - viděno v kině ve 2D (eng.) a velmi solidních...95% ()

Jaro_slav

Ten úžasnej vizuál je zavražděnej některejma fyzikálníma kravinama. Ty kraviny jsou tak velký, že jsem půlhodinu po filmu o hvězdu stáhnul hodnocení. Přitom kdyby si tvůrci dali stejnou práci, jakou si v osmašedesátym dali tvůrci 2001, a podpořili to moderníma trikovejma technologiema a taky se vysraly na ty voiceovery, mohl to bejt skvělej pomalu vyprávěnej masterpiece. Takhle je to jen smutně odbytý líbivý scífko. ()

WayDott

Nějak nemůžu dát vyšší hodnocení. Od filmu jsem prostě čekala víc. Žádná pořádná zápletka ani akce. Spíš se jednalo o psychomonolog hlavního hrdiny. Který se na chvíli rozhodl sejít z cesty, aby dokončil, co původně ani neplánoval začít. ()

Emo-haunter

V podstatě souhlasím s komentářem uživatele POMO. Film svou sílu dozajista má, ale v některých pasážích se chová, jak kdyby nevěděl, čím vlastně chce být. Rozhodně skvělý vizuál i pěkná akce, ovšem kromě dvou zajímavých myšlenek se tu neobjevila vyloženě žádná velkolepá scéna, která by se stala legendární. Scéna setkání otce a syna rovněž bez emocí - vyšuměla do prázdna. Film svou sílu má v psychologické rovině a nutí přemýšlet, vím, že na ty čtyři by to i bylo, ovšem můj celkový dojem nakonec zůstal na lepších třech hvězdách. 70%. ()

bobstock

Malinko zklamání pro scifi nadšence, kterému je to při čekání na film z vesmíru až líto. Nedávno sme se přesvědčili jak jde zasněné a hloubavé dívání do kamery panu Goslingovi a nyní v podobné roli to jde i Bradu Pittovi. Ke hvězdám je snímek zvolený spíše na vnitřní jiterní pocity hlavní postavy nežli vše okolo. Vlastně se ani moc informací nedozvíte o tom všem ve světě a vesmíru, ve kterém se příběh odehrává. Hrdina se ve vizuálně podařeném kabátku dává na cestu za svým otcem a cestou naráží na překážky. Bohužel je to ve své podstatě jednoduchá příběhová linka s psychologickou omáčkou bez chuti. Tak strašně se vám snaží přiblížit myšlenkové pochody astronauta v dlouhých scénách až vám vlastní mozek říká dost už nechci. Těžko se přilne k figure a tudíž škoda, další odysea s hlubším smyslem se nekoná. 65% ()

dan4815

Ad Astra je přesně ten typ filmu, které dostává dobré hodnocení za dobrou kameru, herce a hudbu... příběh je poněkud slabý a nosný děj nosným dějem prostě nemůže být v takové časové délce. Řekl bych, že takovému filmu by se tudíž hodila konverzačka, scénář ale vsází spíše na bezduché monology citově plochého člověka. Je zde znát nějaký psychologický vývoj postavy a následné citové rozbřednutí při setkání s otcem, ale to je vlastně vše, co film nabízí. Ta výplň v podobě cestování po Měsíci je dost trapná a film degradovala. Zastávka na Marsu byla zajímavá, člověk očekával, jak se tedy dostane ještě dál, co mu otec vzkázal. Pro mě je to spíše vizuál než film s dějem. Brad a Tommy to zahráli skvěle, jen je škoda, že když už tam někdo promluvil, tak to příliš nestálo za zapojení mozku. A takový bonus, u Neptunu jsem cítil opravdu pocit obrovské samoty a pocitu obrovské vzdálenosti. ()

Marys

Ako môže byť niečo také dobré zároveň také nudné? Občas sa mi stane, že zaspím na gauči pred telkou, no v kine sa to deje vo výnimočných prípadoch a práve preto musím žiaľ označiť film s názvom "Brad Pitt vo vesmíre" ako príšerne nudný. Prekrásne scenérie, pseudopoetický a filozofický nádych no pri milióntom spomalenom zábere s ťahavou sláčikovou hudbou si poviete, na čo vlastne všetko toto? Príbeh úplne jednoduchý, až by sa vedel vtesnať do minúty. Ale o ten tu evidentne nejde. Ja som ho ale potreboval. Pokiaľ budem mať večer problém zaspať, pustím si soundtrack z Ad Astra. ()

mosnak odpad!

Letos jsem psal, že největší kokotinou roku je dvojka Godzilly, ale Brad Pitt to touhle sci-fi slátaninou předčil. Chtěl bych říct jedno. Poprvé v životě jsem odešel z kina dřív než film vůbec skončil. Dal jsem mu 60 minut !!! Takhle teda NE - 0% ()

Zemřel Donald Sutherland

Zemřel Donald Sutherland

20.06.2024

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

Gareth Edwards chystá novou sci-fi

08.02.2020

Režisér první Godzilly a nejlépe hodnoceného Star Wars filmu od akvizice studiem Disney, Rogue One: Star Wars Story, Gareth Edwards si vybral svůj příští filmový počin. Bude se jednat o novou dosud… (více)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů