Wonder Woman 1984

• USA Wonder Woman 1984 (více)
USA, 2020, 151 min (Alternativní 145 min)

V pokračování očekávané komiksovky se tentokrát ocitneme v osmdesátých letech. Proti superhrdince Wonder Woman budou stát dva záporáci. Max Lord v podání Pedra Pascala (seriál Hra o trůny) a také Cheetah s tváří herečky Kristen Wiig (Marťan). (Vertical Entertainment)

RobinPM100

Film byl kvalitní do doby, než se objevil Steve (a to dlouho netrvalo), proč se objevil náhle v jinym těle, s tim si nikdo hlavu nelámal, takže si důvod můžete vycucat z prstu. Od tý doby roztahaný s naprostym minimem akce, která byla velmi podprůměrná, jedině snad minutovej souboj s Gepardkou ke konci za něco stál. Záporák Mandalorian sice dobře hrál, ale jeho role působila jak něco z Aladdina, vůbec celé to bylo spíš jak Mumie řízlá céčkovym Indiana Jonesem, tohle se hrubě nepovedlo, ohlášení Jenkins pro třetí díl je výsměch Warnerů všem komiksovým fanouškům. ()

xtomyx

Sakra, sakra, sakra... Nechápu proč je to tak debilně natočený. Naštěstí Kristen Wiig to trošku pozvedla. Ale i tak je to strašně slabý film. Jsem vlastně i rád, že jsem na to nemohl jít do kina, protože bych byl naštvanej za tu slabotu. Je to nejhorší z celé série. Vždyť to ani není zábavný, napínavý, postrádá to ten nádech vyjímečnosti. Ani ty efekty a akční scény, hudba a ty rozhovory...prostě u mě propadák roku. ()

johnsnow

Aby som to uviedol na pravú mieru. Čumel som jak idiot na to aké zlé hodnotenie tu má tento diel a prvá myšlienka bola, že za to môže koronka a hodnotí tu málo fanúšikov a viac hejterov. Keď som však zbadal celkový počet hodnotení, už som začal pochybovať, že za tým stojí vyššie spomínaná vec. No a po pozretí filmu sa ani hodnoteniu nečudujem. Po skvelom prvom diely dostanem takú kopačku do vajec a ešte ma k tomu aj otrepe Hulk ako lokiho o Zem. takto nejako sa cítim teraz chvíľu po dopozeraní. ten film vo mne celú dobu tvoril pocit, že sa nielen odohráva v roku 1984 on je aj robený na štýl filmov z 80-tok. A čo som si krátko pred písaním komentára pozrel pár recenzií a video recenzií tak nie je to pocit ale fakt. Herecky je Gadot na prdlajs oproti jednotke, Pine je fajn a robí slušný humor ale tá chémia medzi nimi my prišla slabšia. Pascal je tu zobrazený ako kus kokota, síce to zahrá dobre ale nepasovali mi to k nemu. Cheetah je zase podľa mňa fajn postava ale nemá až tak veľa priestoru(myslím cheetah nie civilná verzia barbary) a celý ich záverečný fight je drbnutý do tmy takže to neni nič extra. Akcia je tiež celkovo taká nemastná a neslaná, dokonca v niektorých scénach som mal pocit, že CGI v traileroch je lepšie než CGI vo výslednom filme. No a toto je môj posledný komentár v starom roku a žiaľbohu to vyšlo na dobrú somarinu. Takže navrhujem otrepať Jenkins hlavu o múr a transplantovať mozog, keďže má točiť i tretí diel. Nech si uvedomí jak skvelú urobila prvú časť a jak skurvila druhú. 2* a to len z milosti k DCEU. Lebo prisamvačku dumal som nad jednou. ()

GOGAN

Ach jo, co to je, nechápu. Další průměrný film, kde best a cool scény jsou všechny v traileru. Prostě na tento film se WB a DC vykálelo z vysoka a pohřbilo ho již před uvedením, alespoň tento pocit z toho mám. Prostě si řekli, dlabeme na to, rozjedeme new svět, toto bude poslední hřebíček do toho starého. Já to prostě nechápu, jdu se vybrečet někam do kouta. ()

JenYu

Nic jsem nečekala a nic zvláštního jsem nedostala. Příliš mnoho podpatků i na můj vkus. Role Kristen Wiig extrémně nesympatická. Postava Chrise Pinea mi přišla matoucí a (spoiler) obrat hlavního záporáka kvůli synovi, kterého předtím nechtěl ani vidět, nelogický. Nejvíc mě bavila Gal Gadot - jak v oblečku tak v bílých šatech s rozparkem. ()

wallax

Čistý nefalšovaný otras! Navyše dlhý, nudný, graficky aj príbehovo odfláknutý. Týmto keď chce DC konkurovať Marvelu...tak to môžu rovno zabaliť a Warneri by ich mali hneď predať alebo zahrabať pod čiernu zem...1\5 (ani neviem za čo 1*...vlastne to bol odpad...a už viem Zimmer) ()

xSxEx

Když se na to podívám, jako na mysteriózně romantické indie, tak si mě to moc získalo. Ale chápu, ze se čekala monstra a tuny cgi ()

Dixieboy

Nemyslím, že si film zaslouží tak nízké hodnocení. Kristen Wiig miluju, myslím, že je to jedna z největších komediálních géniů, ale tady mi v roli akční záporačky až tak neseděla... a hlavní záporák byl neuvěřitelně necharismatický. Gal Gadot je vlastně taková herečka neherečka, ale v této roli mi sedí...moc se toho od ní nechce, tak to není tak hrozné. Nechápu ty, kteří skučí nad minimem akce...mě to přišlo akční dost. Za mě slabší, než jednička, ale dobré. ()

IZFNP

Chjoj. Prvá polovica ešte ako-tak zábavná, druhá už len nudný dojazd. A celé to bolo hlúpučké a bez srdca. Niekto povie, že to malo feeling osemdesiatkových komiksov, čož je možno pravda, ale ručička na metre zábavnosti mala byť aj tak vyššie. ()

Kinofil

|| PG-13 || Warner Bros./DC/HBO MAX || Rozpočet: $200 mil. || USA: $28 500 000 - ČR: N/A - Celkem: $118 200 000 || Tohle je průser warnerovských rozměrů aneb pohřbívání další oblíbené značky DC, ze které se podařilo udělat nudnou, pitomou postavu. Po Snyderovi se bude očividně ukazovat prstem na Jenkins, která může za úpadek značky. Problém WW84 je v pokusu o odlechčení příběhu, který jde až za hranici hloupé rodinné komedie z 80. let, která patří spíš někam na streamovací službu...počkat. Srovnání se starým Supermanem je úplně mimo, přirovnal bych ji víc k Shazamovi. Ten totiž neměl žádné velké ambice se stát mega blockbusterem vydělávající miliardy. Přesto se mu povedlo skloubit dětský humor s lehce nadprůměrnou akcí. Navíc oba dva jsou pseudo 80's filmy s odlehčenou notou. Bohužel však WW84 odkazuje na 80tky asi stejně jako Captain Marvel 90tky - pár povinných dobových narážek, které dětska už nechápou, móda, životní styl a miliontou variaci na studenou válku. Ale budiž, aspoň každá komiksovka není v současnosti. Zajímat nás má záporák a ústřední motiv. Jenomže ani tady WW nijak neboduje. Pascal občas roztomile přehrává, jeho Max Lord ale není ničím než businessmanem, jehož superschopnost spočívá v plnění přání z nějakého šutru, o kterém se nedozvíme skoro nic. Přito námět to není úplně špatný, jen v jiném žárnu a s jinými herci. Malý palec nahoru za "logické" odůvodnění návratu Pinea, jehož přítomnost stejně rychle vyšumí jako se objeví (ať mi nikdo neříká, že to nebyl "cash grab"). Stejně tak je na tom Cheetah kvůli povinnému, ošklivému a nepřehlednému CGI finále připomínající to nejhorší z Cats. WW84 se dělí na 2 půlky: První půlka je nepodařený pokus o odlehčenou komiksovku, kterou sráží plytké vtipy, slabá akce a nudné charaktery. Ta druhá se pokouší o epickou akční jízdu plnou scénáristických děr, ošklivým CGI a vše porušující fyzikou. Nevím, jak je na tom komiks, ale zde WW skáče a dopadá na zem jakoby byla z peří. Rovněž objevuje skryté schopnosti, jak se to příběhu hodí a vůbec z toho není cítit žádný "wow" efekt (létání v oblacích je jako co? Superman?). Zimmerova hudba, podobně jako u X-Men: Dark Phoenix, přichází z úplně jiného filmu (1x i doslova) a moc nepasuje, ačkoliv netvrdím, že je špatná (Zimmerův podprůměr). Alespoň se stále dokola neopakuje hl. motiv. Bohužel celé si to pokazil krádeží soundtracku ze Sunshine (to si fakt myslel, že to nepoznáme?!). Aby bylo jasno - WW84 je koukatelný film pokud nečekáte zázraky. Já zázraky trochu čekal u filmu za 200 mega a druhou největší filmovou události roku 2020. Tak či tak skončíte u jednoho zhlédnutí, které vás nijak nenadchne a na film rychle zapomenete. Třeba se to podaří i mě. 50% ()

spoock

Uchcaná nuda s retro trikama a dějem, který stříká na všehny strany, ale není schopen konzistentně někam směřovat. Jsem zvědav, zda má Disney koule opravdu svěřit svoje Star Wars do rukou ženě, která neumí udělat pořádnou akci a její hlavní postava je mdlá. ()

Frca

Na tenhle díl jsem se těšil. Jsem sice fanouškem Marvelu, ale chtěl jsem tomu dát šanci. Bohužel přišlo docela zklamání. První film byl docela v pohodě. Dalo se na to dívat, dobré triky, ale tady se mi zdá jako by na to všechno úplně zapomněli. Tam kde je předchozí díl průměrný je tento i docela podprůměrný. CGI přímo bije do očí a je to děsnej mind*uck. Ale abych nebyl furt negativní, musím aspoň vypíchnout chemii protagonistů. Dobře jim to klape a je to asi to jediné, co drží tento film jakž takž pohromadě. Na odpad to není, ale tohle se nepovedlo. Mám pocit že jsem si o trochu víc užil i druhou Harley. ()

Daniel2003

Ach jo. Postavy se chovají naprosto nesmyslně, děj nemá šanci utáhnout šílenou stopáž, tempo je strašně nevyvážené, triková stránka je absolutně katastrofální, scénář je stupidní (Stevův návrat za zapíše do kategorie Nejdebilnější návraty postav na čestné druhé místo, hned za Star Wars 9 - Palpatine se nějak vrátil), až to bolí...no co se tady stalo, to fakt nechápu. Možná za to může ego Patty Jenkins, které po prvním díle vylétlo do oblak, nebo se stala chyba jinde. Tak jako tak se už připravuje trojka, za kterou dostane Patty možná větší honorář než Gal Gadot, protože lepší režisérku na světě byste nenašli ;-) PS: Zimmer se snaží, ale tentokrát to ani se svou hudbou moc nepotahal. Ano, jsou tam úžasné hudební momenty, ale není jich moc. 3/10 ()

xxmurphyxx

Feministická sračka natočená osobou, ktorá absolútne nerozumie komixovej predlohe a znásilnila ju obzvlášť krutým spôsobom v ktorej sú všetci muži zlí, nadržaní a agresívni primitívi, až na jedného menom Steve Trevor, ktorého meno mal aj tento romantický úlet niesť, keďže film sa oveľa viac venuje jemu a jeho romantickej dejovej linke s Dianou, ako záchrane sveta, ktorá mimochodom zistí, že jediná pekná vec, ktorá ju stretla počas jej na stovky rokov rátajúceho života je práve Steve. What the fuck......Gal Gadot je brutálne sexi, ale čo z toho, keď to je herecké poleno. ()

Marcas

Hrozně mě mrzí, jak finální film nakonec vypadá. První Wonder Woman se mi hodně líbila, a proto jsem se na tu druhou těšil. Mám rád i Gal Gadot a tak si myslím, že měl film poměrně hezky našlápnuto. Bohužel, myslím, že stopáž dvě a půl hodiny se k takovému filmu vůbec nehodí, zbytečně moc dlouhé, a když jsem se nad tím zamyslel, tak mi film vůbec neutíkal. Akční scény naprosto katastrofální. Nechápu, jak film s takovým rozpočtem může mít tak špatné digitální triky, opravdu jsem zklamán. Na druhou stranu mě celkem bavila chemie mezi Gal Gadot a Chrisem Pinem. Některé dialogy byly fajn a párkrát jsem se i pousmál. Na takovýto film to je ale málo. Snad se Warner poučí a třetí díl bude o hodně lepší. Pevně v to věřím. ()

harycek

Tento film se těžko dá "uchopit" a ještě hůře vnímat jeho smysl a dějovou linku!?Hlavně jeho "moralizování" je zbytečné!! ()

megajalec

Veľmi dobrý úvod zo sveta Amazoniek, ale následne prišlo vytriezvenie. Nápad s prianiami celkom ujde, ale chýba tomu šmrnc a lepší príbeh (menej chaotický), podobne ako tomu bolo v jednotke. Hrozný je hlavný záporák (Pascal, Wiig celkom ujde), tým som mal vlastne začať. ()

soldier8cz odpad!

Jsem velký fanda DC i Marvel. Tohle je nicméně romantická slátanina a ne žádný DC. Tohle je neskutečný zklamání. Pokud někoho chcete odradit od komiksů a filmů z nich natočených, pusťte mu či jí tento odporný počin proti lidskosti popírající jakoukoliv spojitost s DC universem či Wonder Woman jako takovou. Varování: Nepozorovatelné v jakémkoliv věku. ()

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (více)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021