Reklama

Reklama

Klukovský klub Rychlých šípů – Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka – zjistí, že v temné čtvrti Stínadla se cosi děje. Starý kostelník jim vypráví příběh osiřelého zámečnického učně Jana Tleskače, který byl zároveň zvoníkem v kostele svatého Jakuba ve Stínadlech. Tam také za záhadných okolností zahynul pádem ze zvonice. Rychlé šípy podniknou nebezpečnou výpravu na nepřátelské území. Ve zvonici najdou Tleskačův deník, ve kterém chlapec píše o jakémsi svém vynálezu. Jeho plány ukryl v kovovém hlavolamu, zvaném Ježek v kleci. Návod na vysvobození ježka z klece je v deníku podrobně popsán. Kde se však hlavolam nachází, to musejí Rychlé šípy teprve zjistit. Není to jednoduché: ve Stínadlech totiž vládne drsný chlapecký gang Vontů… (Česká televize)

(více)

Recenze (294)

DominikV 

všechny recenze uživatele

S knížkou a seriálem jsem doslova vyrůstal. Bez mála přesné zfilmování knížky, jehož klady jsou takřka mrazivé atmosféře, hudbě a perfekním ztvárnění Stínadel a mínusy jsou v ,až trapných, hercích, kteří svoje ,,přednesy" přednáší jako básničku na základní škole a v barevné kameře, která se podle mého názoru do filmu nehodí. Sečteno potrženo = solidní tři hvězdičky ()

Jacinda 

všechny recenze uživatele

Mirek Dušín je své předloze podobný asi tak jako chleba cibuli (připomíná mi spíše původního Mažnáka), Jarka Metelka má knírek, Rychlonožka šílené háro a Jindru někdo odbarvil peroxidem a má pěšinku na špatnou stranu. O trapném Bratrstvu snad ani nemluvě. Ani jeden z nich neumí hrát a všichni mluví děsně strojeně. Původní seriál měl rozhodně větší kouzlo a herci mluvili aspon přirozeně. Na adaptaci Foglara mám vysoké požadavky, nebot jsem na něm, ač jako dívka, vyrostla. ()

Reklama

hrona 

všechny recenze uživatele

Tenhle film, má neskutečnou atmosféru, záběry na domy a lokace jsou naprosto fascinující, pod tím taktéž bravurní hudební motivy Petra Maláska, i kostýmově celkem vychytané. Bohužel co filmu strašně ubližuje jsou dialogy. Přednesy básní spolužáků na socialistickém pražském vajíčku byli uvěřitelnější, než to, co zde prakticky bez výjimek plní všichni herci. Naprosto nemastné, neslané, málo uvěřitelné a hlavně do slova našprtané. Škoda ()

Pierre 

všechny recenze uživatele

Hudba Petra Maláska je zajímavá. Ale k Foglarovi prostě hrozně nesedí a ještě nakonec pomáhá k tomu aby se od původní knížky, film svým vyzněním na hony zdálil. Celkově se tenhle film nedá vůbec s kultovním seriálem srovnávat. Hlavním záporným bodem je obsazení. Co to udělali s legendárními Šípaky? Ta banda z filmu je nepřipomíná ani v nejmenším. Celé to je Foglarovi náladou velmi vzdálené.... Tomuhle filmu se tedy skutečně vyhněte. Já dávám slabé 2 hvězdy. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Niektorí tu recenzenti majú pravdu. Ide o atmosférické dielo, ktoré malo našľapnuté k veľkému úspechu hlavne v rodnej krajine. Zrejme však česká mládež chodila viac na západné filmy ( oproti tej vtedajšej, keď vznikol rovnomenný kultový seriál ) a tí, ktorí vyrastali na Rýchlych šípoch, tí chodili s nimi. Je to však poctivé remeslo, ktoré má drajv. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (5)

  • Podle vyprávění kostelníka, Jan Tleskač (Michal Škrabal) těsně před smrtí zvonil, a náhle zvon utichnul. Potom ho našli dole ve zvonici. V dále zobrazeném ději si ale Jan tleskač ve zvonici právě psal deník, když nahoru přišel Em (Karel Engel) a došlo k potyčce, při které Jan Tleskač spadnul dolů. (ČSFD)
  • Přestože má Rychlé šípy většina spojené s Prahou, natáčelo se nejen tam (především na Starém Městě, ve Vršovicích, na Malé Straně, Novém Městě, či v Karlíně, Nuslích a na Vinohradech), ale i v Olomouci (filmová Rozdělovací je olomoucká Pekařská ulice) a Brně (ulice Kopečná). Iluzi kostela sv. Jakuba pak tvoří tři budovy, a to kostel Panny Marie pod řetězem v pražské Lázeňské ulici na Malé Straně, kostel sv. Kateřiny v Kateřinské ulici na Novém Městě a kostel Nejsvětější Trojice ve Spálené ulici na Novém Městě, kde byly nafilmovány interiérové scény. (Dr. Hawkeye)
  • Když Rychlé šípy procházejí ulicemi, jsou všechna auta zaparkovaná na pravé straně vozovky. I tramvaje jezdí po Rozdělovací třídě napravo. V době, do které je film situován, se však v Čechách jezdilo vlevo. (X-256)

Reklama

Reklama