Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Krimi
  • Drama
  • Akční
  • Dokumentární

Recenze (416)

plakát

Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert (1976) (TV film) 

Dost mě mrzí, že tato pohádka je tak televizní, že na ni člověk má šanci narazit jen v ranních hodinách a de facto vždy reprízovaná po svátcích. Po těch všech možných tupě natočených x pohádek s drahou výpravou by bylo docela fajn podívat se i v čase Vánočním na dobrou pohádkovou komedii. Rozhodně pohádka, která není úplně pro děti, ale za to s chytrým humorem, sexuální apetit tu bují na všechny strany, a hra se slovy je prostě dokonalá. Do toho fantastické výkony Moučky, Bohdalky, Haničince, Větrovce a i menších rolích, které jsou výborně obsazené. Kdykoliv dávají, nenechám si ujít.

plakát

Babylon (2022) 

Damien Chazelle a jeho pocta filmu. Úžasné barvy, bravurní výprava a jako ve všech jeho filmech vynikající hudební složka. Tři hodiny nadupane silným příběhem s opět velice eroticky naladěnou Matgotkou šarmantním Pittem a hlavním hrdinou Calvou, který dokáže hrát pouhou mimikou obličeje. Tenhle mladej režisér, čehokoliv se dotkne tak zkrátka umí. Super zážitek. Díky za něj.

plakát

Vánoční příběh (2022) 

Láska nebeská po česku. Duo Kaiser / Lábus tomu dodalo pěkný průměr. Roden a Čermák fajn, jejich komediálnost baví, zbytek vata, na kterou se celkem v pohodě kouká. 30 vteřinová pasáž s Pierrem a vůbec vyústění filmu v americký hepáč biják zbytečně srazil. Potěšilo, že po dlouhé době, nikdo ve filmu neumřel, ani se neřeší žádné posmrtně smutky. Zlatý dobrý střed. Dokáži si představit i více shlédnutí.

plakát

Jsou světla, která nevidíme (2023) (seriál) 

Knihu od Diera jsem četl a byl jsem moc zvědav, jak se s tím filmaři poperou. Paradoxně hlavní části Mariininych vizi a představ na kterých kniha stojí zde úplně nevynikne, ale ve své podstatě to nevadí, neb sérii táhnou paradoxně menší knižní postavy. Chemie mezi Lauriem, hlavní hrdinkou a a Ruffalem funguje bezvadně. I linie s Wernerem - německým vojákem, běží skvěle a drží se napsaneho. Jediné mínus celého příběhu je podle mě dějová linka s diamantem. To je taková splácanina ala Indiana Jones, která tomuto křehkému příběhu moc nesluší. Ale zase alespoň to udržuje jakž takž příběh v napětí i ve vedlejší linii a v těch čtyřech hodinách to příjemně vyplní mezery mezi dlouhými dialogy. Němečtí důstojníci jsou obsazení skutečně dobře. Docela mě mrzí, že je filmový příběh utnutý ihned po osvobození, zasloužilo by si poznat Marii i v pozdějších letech. Kdy až trošku překvapivě z ní taková poetická dobračka není. Ale jinak dobré, velice dobré.

plakát

Sly (2023) 

Celý dokument je takovou Slyovou 13 komnatou, ve které se dozvídáme jeho životní osud vtělený do nejslavnějších filmů a postav. Nejedná se o výčet filmografie, ale rozhodně jeho důležité milníky filmové a životní se v celém filmu snoubí v jeden celek. Sly zde mudruje o životě, vypráví své strasti a životní úspěchy, kiksy, ale hlavně vykresluje své celoživotní trauma ze vztahu se svým otcem. Jsem moc rád, že jsem se z tohoto dokáče dozvěděl zase něco navíc. Potěšili příspěvky Quentina a Arnolda. Celý dokument se nese v Netfixáckem duchu (dobové záběry) , což přidává na autenticitě a vtáhnutí do příběhu bez hluchých mist. Jo a díky za ten čas, stopáž akorátní, po dlouhé době na této platformě dokument, který dá člověk od začátku do konce v rámci jednoho večera, bez zbytečných kudrlin a opakovaček, které z podobných dokumentů dělají několika hodinové ságy. Za mě spokojenost.

plakát

Dvě slova jako klíč (2023) 

Po vynikajících smutných mužích přichází pokračování Dvě slova...trošku mě blýskalo hlavou, zda tvůrci při točení nebyli v lehkém deliriu. Poskládané obrazy s osudy různých postav, které se vzájemně na konci prolnou by byl námět velice uspokojivý, jen kdyby to všechno nebylo až tak moc chaotické, šamanské, zádumčivé a vůbec film působí nadopovaně evidentně dobrým matrošem, který já ale bohužel při sledování neměl možnost okusit. Tak alespoň se člověk podíval do světa, do různých koutů země a užil si, byť jen na krátkou dobu, starého dobrého Pierra

plakát

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023) 

Tedy stopáž neskutečná,ale nutno dodat že biják skvělé odsejpá. Jsem rád, že film netáhnou jen tři hlavní figury byť skvělé zahrané hlavními herci, ale funguje jako celek. Každá, byť i malá role je zkrátka vypiplaná a vymazlená do posledního detailu, není malých rolí pro velké herce. Ještě k tomu je celé dílo podpořeno fantastickou dobovou blues hudbou. Dobré, opravdu velmi dobré. V dnešní době, kdy prakticky tomuto žánru vévodí Sheridanovské universum, Scorsese opět ukázal, že je třeba se stále učit a okoukávat majstrštychy těch nejpovolanějších.

plakát

Luther: Pád z nebes (2023) 

Po celkem slabé páté sérii, je tu John Luther s celovečerním filmem. Co se týče příběhu, je to přesně takové, jaké se dá od tohoto týpka očekávat. Andy je výborný protivník, tajuplnost a drsnost filmu rozhodně nechybí. Ale některé momenty jsou opravdu silné přitažené za vlasy ať už vězeňska část, ba i paradoxně celkové finální rozuzlení, které tak trošku připomíná spíš příběhy agenta s dvěma nulami. Takže jako celek dobrý, ale tak dobré, jako byly první tři série už asi nikdy Luther nebude.

plakát

Na nože: Glass Onion (2022) 

Oproti jedničce už je to podstatně slabší. Z té jsem byl u vytržení, doslova jsem se z ní posadil na zadek a ještě ji několikrát viděl po kině v TV. Dvojku už si nepustím. Je to sice dobrý, chvílemi jsem se hodně bavil a tu atmosféru se pokouší uchovat, ale je to příšerně až neúnosně dlouhé, na tak komorní příběh o šesti hercích. Mám celkově pocit že z lidí dělaji už fakt tupce, že musí dovysvětlovat každý záběr. Potěšil mě Yo-Yo Ma s vysvětlovaním hudebního útvaru jménem fuga. Ale jako celek to funguje solidně a společně s hudební složkou + obsazením to rozhodně za jedno podívání stojí.

plakát

Yellowstone (2018) (seriál) 

Yellowstone je pro mojí osobu neskutečné zjevení. Viděl jsem mnoho výborných seriálů, které vychválím vždy a každému, ale jednu nevýhodu tyto seriály pro mojí personu mají a tou je, že si je již nikdy znovu nepustím. (myšleno seriály příběhové, ne sitcom)  Yellowstone si troufám říct, že jsem schopen zařadit mezi pár seriálů, ke kterým e budu vracet a to víckrát. Tady je zkrátka úplně vše. Perfektně napsaný scénář, neskutečně nádherné prostředí, ukázka práce se zvířaty, extrémně nadupaný soundtrack a hlavně herecké osazenstvo, počínaje Kevinem, který už pro mě bude vždy jen Duttonem, Kelly Reilly do které jsem se zamiloval na první dobrou je pravda, že ve své roli je  neskutečně sexy a zároveň extrémně dramaticky silná, samozřejmě Wes Bentley u kterého nevím, jestli ho milovat nebo nesnášet, nekompromisní kovboj se srdcem na pravém místě Cole Hauser, mimochodem tahle figura by si zasloužila vlastní seriál, Luke Grimes, který mi přijde jako takový John Snow celého seriálu a v neposlední řadě celá baráková banda, která umí být nekompromisní. ale dodržující pravidla a oddanost své práci a svému šéfovi. Seriál staví na silné americké hrdosti, přes to žádné nucené bití se v prsa, jak to amíci umí.  Seroš ukazuje, že i do těchto krásných kovbojských končin a širých plání se dá velice slušně zanést korupce, nekalost a praktiky za které by se nestyděli ani slavní gangsteři.  Takže shrnuto podtrženo :  v seriálu se intrikuje, vraždí, háže miliony, sexuje, ale i rodeuje, ukazuje jak se chová domácí zvěř, romantí  a jezdí v sakra nadupaných jeepech. Ze mě jednoznačně palec nahoru. A komu to bude málo, rodina Duttonových od stejných tvůrců se představuje i v seriálu 1883, kde ukazuje jak to začalo a následně pokračovalo v seriálu 1923.