Neporazitelný: Návrat krále

• USA Boyka: Undisputed IV (více)

Diskuze

Příspěvek byl smazán administrátorem.

manonfire

Tak práve Bruce Lee mal za sebou veľa úspešných bitiek v ringu aj na ulici. A porážal aj väčších súperov. Ale je pravda, že bojovníci 60. a 70. mali ďaľeko ku komlexným fighterom. Aj výber bol menší lebo toľko ľudí nevedelo bojové umenia. Takže vtedy dokázal veci aké teraz už nie sú možné. Lebo tréning už pokročil a fightery viac menej dosahujú strop svojích možností.

stuntmanMIKE

Tak Silat, nie je úplne šport, to má bližšie k sebeobrane ako športu. Takže určite by ťažko obstával v športovon zápase. Zrazu má rukavice, ktoré nepozná, zrazu nemôže to a tamto. Takže Iko by určite v klietke neobstál Ale to je v poriadku, lebo je to out of his scope.

manonfire

A to je to  - teď si vem, kdyby třeba Santos se setkal se soupeřem, který má schopnost si ten bojovej styl osvojit. Ale s tím argumentem "UFC zápasníka neskolí pět rychlej úderů" mne donutil k zamyšlení.

manonfire (hodnocení, recenze)

Stejně tak ve filmu bude vždycky větší zábava mrknout na tyhle kung-fu, wing chun borce...než na Coutureho. Všechno má svoje. Neříkám, že neobdivuju rychlost Uwaise. Naopak, jen odděluju sport a umění.

na příspěvěk reagoval Ouwen, ywo666

Ouwen

Jasný, však se nemusíme hádat ve zlém. Pro film je určitě paráda kouknout se na Uwaise, já jen že UFC zápasníka neskolí pět ultrarychlejch úderů, kdežto si nejsem jistej, jak by Bruce Lee ustál ránu od Tysona, Marka Hunta, Foremana, Dos Santose apod. Rychlost se přece nerovná "smrtelnost" úderu. A hlavně v reálu by to vše opravdu končilo na zemi a tam jsou tihle rození volnostylaři, či Jiu Jitsu mistři neporazitelní.  Vím, že páky na zemi atd předvádějí i filmoví herci MJW, Yen....ale to je nic protu těm šílencům z klece.

manonfire

Ale to je to. Ty mi tedy tvrdíš, že 1 úder od Santose fakt bolí :))) ale si vem, že ten Uwais když ti rozdá těch 5, tak můžou mít stejně silnej účinek, o to mi jde. Já vím, že rychlost není vše. Ale je nejdůležitější. Pokud potkáš na ulici nějakýho machra, co je namakanej a jedným úderem by tě sundal, mohl by jsi ho sundat ty, kdybys byl fakt rychlej. Ale opět, je to můj subjektivní pohled, neříkám že to tak musí bejt či nemusí. Ale debata dobrá, oživil si to tu :)

Ouwen

ale ja nevravim o uwaisovi konkretne... vravim o tom bojovom umeni. Ved hadam neni Uwais najlepsi na svete v tom svojom ... urcite su dalsi, ktori mozu ist do klietky

Ouwen

bruce lee bol fenomen... ale kopec veci co sa o nom traduje su len legendy aby dotvarali jeho image. Bol rychli to ano...aj silny... a proti profi UFC zapasnikovi by nemal narok

Ouwen

Já ti rozumím, jenže ty podle mě přeceňuješ bojová umění protu špičkovým bojovým sportům a to je rozdíl. Já mám rád Jet-liho(asi jako jediného bojovníka) ale nedělám si iluze, že všichni tito mistři východních bojových umění, by prostě nebyli konkurenceschopní proti špičkovým zápasníků z UFC. Dokonce ani ve stand up boji proti šampionům K1. Já absolutně nepochybuji o rychlosti Iko Uwaise, nebo Donnieho....jen, že ta tvá rychlost není to hlavní, když s tebou hovado flákne o zem a tam tě donutí odklepat. A o KO potenciálu těchto lehkotonážníků ve srovnání s borci K1, či UFC se snad také bavit nebudem. Raději pět svižnejch od Uka, než jednu Santose, Klička atd.

stuntmanMIKE

tak je rozdíl, pokud Uwais se to jenom učí a na žádných soutěžích s tím nevystupuje, nebo bitkaři v klecích, kteří to dělat chtěj :))))

ywo666

ako ono ich tam par bolo... ale ani jeden nedokazal vela. Keby boli tieto na oko uchvatne bojove styly take ucinne, tak aziati vladnu bojovym sportom... nevladnu ani jednemu...ani v nizkych kategoriach. Ziadne kung-fu alebo to co robi Uwais neobstoji...

na příspěvěk reagoval Ouwen, manonfire, ywo666

manonfire

Jenže je rozdíl pokud tu rychlost fakt ovládáš. Když ti říkám, že byl schopen i skrz svojí váhu, se umět přizpůsobit soupeři. Jak chceš porazit někoho, kdo bude předvídat každý tvůj pohyb, tvou obranu a je schopen ti jí porazit ?

On toho byl schopen. Proč asi musel bejt pomalejší před kamerou, aby ho stíhala? Protože to byl zabiják. Já neříkám, že bitkaři z UFC nemají své kvality, sám se na bitky v kleci dívám. Ale Bruce Lee byl ve svém oboru jedinečný. Vzal všechny bojové styly a vytvořil vlastní, který se nedá naučit, pouze rozšiřovat. Nadlidská rychlost. JEDINÝM KOPEMZ NIČIL PYTEL O HMOTNOSTI 70 KG!!!! A to vážil někde 60 kg. Já vycházím z faktů:)))

a končím tuhle debatu, řekl jsem k tomu své a nikam to nevede.

Ouwen

Koukám, že si fkat fanoušek. Za prvé si myslím, že Bruce Lee by s MJW neměl nárok, a proti jakémukoliv kvalitnímu ultimátníkovi je to naprosto bez diskuze. Byl by k smíchu v kleci. Nebo to řekni narovinu, že se domníváš, že Bruce Lee by porazil špičku UFC a pak se už nemusíme bavit dál:))))

manonfire

Já neblázním - jedna věc je, pokud se pro film naučíš bojové styly

Damon/Bourne

Caviezel / Person of interest
Starr / Hood

Neeson / 96 hodin

a další je věc ta, pokud bojová umění děláš celej svůj život, jako Uwais a podobný borci. To co vidíš za kamerou fakt umí :)))

manonfire (hodnocení, recenze)

Neblázni Ouwene, film je jedna věc a skutečná schopnost boje věc druhá. A to nemluvím o tom, kdyby šel Yen proti někomu z těžké váhy, Velasquez, Dos Santos, Verdum, Overeem.

Mike: Buakaw je super ve stoje, ale v UFC by podle mě měl z deseti mačů deset proher, pokud by tedy nedostal někoho fakt špatného.

manonfire

Hele, víš proč se říká že z 600ti soubojů byl Bruce Lee neporazitelnej? Protože byl rychlej jako prase. Sám tohle říkal, bud jako voda. Ten člověk se dokázal soupeři přizpůsobit, jdi proti takovému člověku a pošle tě zpátky odkud jsi přišel, okouká si tvůj styl boje, ať je to MMA, Escrima a podobný věci. Bruce Lee byl zabiják na x způsobů, proto byl nejlepší. 12 úderů na sekundu byl schopen dát + si uvědom, že každý úder by mohl bejt nebezpečnej. Takže pokud tvrdíš, že Uwais je další Bruce Lee, tak to jen podporuješ mojí teorii (furt je to teorie, jak vnímám výsledek bitky já), takže by MJW dostal na hubu. Opět, snaž se dát Uwaisovi 3 silné údery, on ti nasází dalších 6 nebezpečných úderů a potom tě dorazí opět na x způsobů. Vždycky je to o rychlosti.:))

stuntmanMIKE

Cung Le bol solídny vo svojej kategórií. A tie jeho bitky aj bavili. Ale už je starý a nastúpil dosť neskoro. Nie každý je Couture, že začne v kristových rokoch a vydrží tam 14 rokov.

manonfire (hodnocení, recenze)

Uwais by neměl proti slušnému zápasníkovi vůbec šanci podle mě, to je další Bruce-Lee. A Sly je akční hvězda nr. 1, nikdy nebyl v céčkovejch filmech. To nemůžeš srovnávat s video edition ala Adkins apod. Zatímco Uwais s Yenem by v UFC byli bez nejmenší šance, MJW by měl z nich největší, čímž neříkám, že by proti těm nejlepším obstál, ale nebyla by to aspoň komedie.

Ouwen

keby tomu tak bolo, tak tychto zltackarov je plne MMA a UFC... neni tam ani jeden co by to niekde dotiahol... Jediny dobry bol Buakaw v K1 Max...

na příspěvěk reagoval ywo666

manonfire (hodnocení, recenze)

Hlavně reálnej fajt by absolutně nebyl o nějakým lítání a kopech z ototočky, to je snad jasný. Bylo by to hlavně o KO potenciálu a lámání kloubů na zemi. Takže Yen a Uwais podle mě ze hry a Adkins by taky nestačil.

manonfire

to si fandíš. Uwais je zabiják, v jakémkoliv prostředí je nebezpečnej, kadence úderů nadlidská. Yen toho ovládá plno, přes MMA a Wing Chun, kde kadenci ovládá taky. Jde vždycky jen o rychlost:)))

ještě jsem zapomněl zmínit Erica Jacubuse a Johna Bosche.

manonfire

céčkové akčňáky.. heh, děláš jako kdyby byl Stallone numero uno a to ho mám rád. Samotnej Sly se proslavil skrz akční filmy, oni taky.