Ve státě Mississippi řádí motocyklový gang zvaný Bratrstvo. Jeho vůdce Chains (Lance Henriksen) obchoduje s drogami a nemilosrdně likviduje duchovní a soudce, kteří mu stojí v cestě. Do gangu se včlení tajný policista John Stone (Brian Bosworth), který jej má postavit mimo zákon. Získá si důvěru šéfa gangu, ale později je jeho identita prozrazena a Johnovi jde o život. (videofil)

mzss1

Slušné béčko na pokraji devadesátých let. Herec Brian Bosworth mě silně zaujal. Nemá sice na mé oblíbence Van Damme, Lundgren atd ale fandil jsem mu. Akce je nejvíc především v třetí třetině filmu, což zas tak velký problém není. Ta akce ke konci filmu je celkem slušná, Bosworth se s nikým nemaže. No a první 2/3 filmu byla celkem zajímavá, kdy hlavní hrdina se snaží dostat se a získat důvěru k zločineckému gangu. Škoda, že zde nebylo více soubojů a akce, ale nevadí to moc. Bosworth zde působí drsně, má skvělé hlášky. Hlavní záporák Lance Henriksen hrál přímo výborně. Celkově je to dost dobrý film, který nezklame. Sice jsem ho čekal akčnější, ale aspon jsem dostal něco jiného. Hudba průměr. Hodnotím na dobrých 79% = **** ()

MM_Ramone

Snímok "Studený ako kameň" (Stone Cold), ktorý v roku 1991 natočil režisér Craig R. Baxley, mal byť mrazivou sondou do drsného prostredia amerických motorkárskych gangov. Nápad to bol zaujímavý, ale celkové spracovanie nakoniec nedopadlo nijak zvášť predsvedčivo. Nemalo to potrebnú atmosféru, chýbala tomu energia, po technickej stránke je to celé výrazne podpriemerné a ani herecké výkony hlavných postáv nedosiahli očakávanej úrovne. Brian Bosworth a Lance Henriksen to proste neutiahli. Takže z proklamovanej krimi drámy sa vykľula len nezáživná, miestami dosť nudná, béčková akčná story o slizkom tajnom policajtovi, ktorý sa infiltroval do zločineckého motorkárskeho gangu. To čo malo potenciál nadupaného harleya, skončilo ako zadrhávajúci sa skúter. ** ()

kingik

Bývalý hráč amerického fotbalu Brian Bosworth to po konci své kariéry zkusil u filmu. Výsledkem byl akcí nabitý snímek o motorkářích, který se s tím nemazal. Určitě nejlepší jeho film. Předně se hrál v kinech, dobrého záporáka ztvárnil tehdy šlachovitý vůdce gangu Lance Henriksen a tvůrci udělali dobře, že Bosworthovi dali minimum prostoru k hraní a naopak kvantum prostoru k předvedení svých bicepsů. Akcí se nešetří a nuda nehrozí. Na filmu není ani znát střídání režisérů a zkušený Craig R.Baxley byl tehdy příslibem pro dobrého akčního režiséra, ale postupem času zabředl do slabých filmů, převážně z televizní produkce, a už z toho nevyvázl. Tady byl spolu s Bosworthem a Henriksenem ještě v oslnivé formě. Skvělá akční jízda. ()

JohnMiller

Jeden s ďalších VHSkových kultov môjho detstva. Na smolu ako väčšina kaziet sa mi ani tento kúsok nedochoval takže som po ňom pátral nesmierne dlho keďže na názov som úplne zabudol. Avšak, našťastie, sa mi to po dlhom, čase podarilo a tak som si opäť osviežil pamäť. Osvieženie však viedlo k rozplynutiu detského sna. Už ma to tak nebavilo ako keď som bol decko. Ide o svižný akčňák deväťdesiatych rokov v ktorom vybuchuje všetko čo má nádrž (aj čo nemá). V roli motorkárskeho bossa ma nesmierne prekvapil (opäť po rokoch) Lance Henriksen. Je to outlaw biker film ako sa patrí, lacná hudba, akcia, nič moc, všetky akčné klišé scénky sveta a hlášky Českého INTERSONIC dabingu sú proste tie správne ingrediencie na zábavu tejto kadencie. Ale už som s toho vyrástol. ()

neoBlast

Pamatuji si to jako dneska, kamarád měl VHSku s tím super cool obrázkem kde vybuchuje Kapitol na pozadí sluncem ošlehaného blonďatého svalovce. A já dvě pak třetiny života přemýšlel, co to tenkrát byl ten film s tím Dolphem Lungrenem. O dvacet let později sleduji mé oblíbence Red Letter Media jak se vracejí k trashi let devadesátých a je to ta VHSka, kterou jsem hned rozpoznal. Konečně. Zjišťuji, že tahle osmdesátka nemá Slye, Dolpha ani Arnieho, ale nějakého fotbalistu s náušnicí což jenom umocňuje 80s feeling (a trochu pomrkává na Carpentera). Spouštím... A jo, dočkal jsem se. Je to retro pecka. Studený jako kámen je ten nejlepší prefabrikát tehdejších "tupých" svalovců, který si zaslouží místo po boku Kobry, Harleye a Marlbora, nebo Tanga s Cashem. Tohle je prostě díra do minulosti, kterou jsem se radostí velmi rád propadl.   80 % ()

• Film původně obdržel rating NC-17 (nepřístupné mládeži do 17 let), proto musel být sestříhán, aby dosáhl alespoň na rating R (dostupné mládeži do 17 let pouze v doprovodu rodičů). (HellFire)
  • Název filmu převzal za svou přezdívku slavný wrestler Steve Austin, který během zápasů vystupoval i s podobnou motorkářskou koženou vestou. (Eldrick)
  • V čase 01:18:25 rozstřílí vojáci čelní sklo náklaďáku, ale v následujícím záběru je sklo nepoškozené. (HellFire)