Ve státě Mississippi řádí motocyklový gang zvaný Bratrstvo. Jeho vůdce Chains (Lance Henriksen) obchoduje s drogami a nemilosrdně likviduje duchovní a soudce, kteří mu stojí v cestě. Do gangu se včlení tajný policista John Stone (Brian Bosworth), který jej má postavit mimo zákon. Získá si důvěru šéfa gangu, ale později je jeho identita prozrazena a Johnovi jde o život. (videofil)

choze

"VŽDYCKY SI VZPOMENU NA POSLEDNÍ SLOVA MÝHO OTCE. ŘEK: NEDĚLEJ TO HOCHU, JE TO NABITÝ." Svižný spotřební akčňák od režiséra TEMNÉHO ANDĚLA s Lundgrenem, se kterým to má společného namakaného blonďáka v hlavní roli a ten pekelnej sapík, co používali mimozemšťani v TA. Má to slušnou akci, tvrďácké hlášky a spoustu koz, debutující ex-fotbalista Bosworth je celkem sympaťák (za svůj výkon obdržel Zlatou malinu) a Henriksen s Forsythem skvělí záporáci, je to příjemně brutální a finále v soudní budově festovní. Vytknul bych snad jen to, jak úporně se scenárista drží klišé filmů o policajtech infiltrovaných do zločineckého gangu (každý, koho si v něm hrdina nakloní zemře, jeho tajná identita je předčasně vyzrazena) a klišé akčních filmů jako takových (hrdina na konci padoucha nezabije, ten se dostane k pistoli a chce hrdinu zatřelit, ale zasáhne hrdinův parťák, to přímo nenávidím). Velmi dobrou, podstatně méně akční ale i méně klišovitou alternativu k tomuhle filmu představuje VE STÍNU GANGU s Charlie Sheenem. ()

noriaki

Craig R. Baxley si na přelomu osmdesátek a devadesátek jel svou osobní trilogii, v níž se pokoušel udělat z namakaných hovad akční hvězdy. Action Jackson neuspěl, Temný Anděl uspěl a Stone Cold naopak uspěl až moc, protože způsobil, že Brian Bosworth vypadal jako ucházející herec. Pochopitelně to byla jen náhoda, protože po tomhle jediném kvalitním kusu zamířila jeho kariéra strmě dolů, a on sám zmizel kdesi ve stokách Hollywoodu. Naštěstí po něm zůstal tenhle malý kult s luxusní závěrečnou přestřelkou a skvělým Lancem Henriksenem. ()

zdeny99

Studený jako kámen je dokonalé akční béčko, na které se nedá dívat jinak než s pocitem viny, že si ho tak strašně moc užíváte. Obsahuje vše, co takový správný akčňák z přelomu 80. a 90. let má mít. Policista postavený mimo zákon tajně pronikne do motorkářského gangu, který nemilosrdně zabíjí kněze. Kolem gangu se točí drogy, zbraně, prostitutky a harleye. Mrtvých je na obou stranách spousta a především závěrečná scéna u soudu je excelentní (i když totálně absurdní kvůli zbraním u soudu a především kvůli ježdění na motorkách po síních soudu). Brian Bosworth hraje tajného policistu absolutně dokonale. Je to taková tupá korba, která toho moc nenamluví, za to je to pořádná obluda a v závěru vraždící monstrum. Lance Henriksen coby vůdce gangu mi z počátku moc neseděl. Vypadal moc dědečkovsky na vůdce takového gangu. Jenže v závěru perlil, především v závěrečné scéně u soudu. A ostatní herci byli také skvělí. Vlastně celé je to skvělé. Přímočarý děj, ve kterém přesto netušíte, co se kdy stane. Nečekané vraždy, výbuchy, spousta zbraní a motorek. Prostě luxusní akční film, který bohužel není moc známý. [1846. hodnocení, 148. komentář, 64%] ()

Haymar

"Chainsi! Chainsi! Trochu to tu hází..." Drsnej film, drsná hudba, drsný lidi... Pro mnohé děsná kravina (což naprosto chápu), pro mě kult a film mého mládí (P.S.: a stejně jsem vždycky fandil Forsythovi s Henriksenem, namísto hereckého polena - Boswortha)... Update 12/2010: Trochu sem se bál, co to se mnou udělá po tolika letech, ale tahle pecka prostě vůbec nezestárla - naopak! Je to pořád stejnej nářez jako v době svého vzniku. Nemůžu si pomoct a (i přes hromadu technickejch kixů a úděsných klišé) jdu do plnejch!! ()

sniper18

Brian Bosworth mal byť nová akčná hviezda, preto už na svoj prvý film dostal až prekvapivo slušný rozpočet, no neviem, ako na to niekto prišiel, ale dopadlo to presne tak, ako sa aj dalo čakať, sláva sa nedostavila a tak Studený ako kameň je jeho prvý a zároveň aj posledný väčší film. Ale pritom film vôbec nie je zlý, len paradoxne práve Bosworth je asi jeho najväčšou slabinou. Osobne uprednostňujem skôr iné typy záporákov, radšej si v akčnom žánri pozriem boj proti teroristom, mafiánom alebo nejakým bežným gangsterom, než problémy s motorkárskym gangom, ale zase nie je to ohrané, má to svoj životný štýl a tak aj niečo do seba. Určite by som ocenil trochu akčnejšie prevedenie, toto je skutočne hlavne o tom pobyte v rámci gangu a tým väčším zločinom sa film s výnimkou úvodu a záveru ani moc nevenuje, inak sú zobrazení skôr len ako nejakí neškodní motorkári, ale aj tak si film drží svoju úroveň, prvok s agentom v utajení má vždy svoju atraktivitu a nejaké to napätie a samostatnou kapitolou je záverečná štvrťhodina v budove súdu, ktorá je ako z iného filmu, je to minimálne o triedu lepšie a konečne je to skvelá žánrová zábava. Inak celkovo tu akcie skutočne moc nie je, ale keď už sa objaví, tak sa väčšinou je na čo pozerať. Tých pár súbojov nestojí za nič, ale inak sa tu nájde pár efektných výbuchov, nejaká tá naháňačka a hlavne celé spomínané finále so skvelo natočenými prestrelkami, dostatkom zabitých a množstvom výborných momentov. Presne ako z nekompromisných osemdesiatych rokov, v ktorých sa protivníci bez milosti likvidovali. Nesklame ani obsadenie, jedine ten Brian Bosworth mi tu moc nesedí, svaly síce má, ale charizma mu chýba úplne a ani v akcii toho nemá moc čo ponúknuť, taký Dolph Lundgren by tu sedel omnoho lepšie, ale sedeli mi vedľajšie postavy a hlavne skvelí záporáci Lance Henriksen a William Forsythe. Režijne tu nemám žiadny problém, film mal evidentne slušný rozpočet a tak sa na to dobre pozerá, pričom tá akcia vyzerá skutočne dobre, len škoda, že jej je tak málo. Takže zmeniť hlavného hrdinu a pridať akciu, bola by to akčná klasika, ktorú by som videl už mnohokrát, ale aj takto je to solídna zábava, ktorú som vďaka záporákom a efektnej akcii už pár krát videl. 68% ()

• Název filmu převzal za svou přezdívku slavný wrestler Steve Austin, který během zápasů vystupoval i s podobnou motorkářskou koženou vestou. (Eldrick)
  • Film původně obdržel rating NC-17 (nepřístupné mládeži do 17 let), proto musel být sestříhán, aby dosáhl alespoň na rating R (dostupné mládeži do 17 let pouze v doprovodu rodičů). (HellFire)
  • Původní originální název filmu byl The Brotherhood. (Fenk)