Detektivové Marcus Burnett a Mike Lowrey zmaří zásahem proti kukluxklanu pečlivě připravovanou akci, která měla zachytit velkou zásilku extáze do Miami. Navíc Mike při zběsilé přestřelce zranil také Marcuse. Ten zuří a uvažuje, že se nechá přeložit, což ovšem před parťákem tají. Také Mike má tajemství. Snaží se před Marcusem utajit, že se před časem sblížil s jeho sestrou Syd, agentkou protidrogové agentury DEA, která se snaží proniknout do blízkosti drogového obchodníka, Kubánce Johnnyho Tapii, a jeho ruského společníka Alexeje. Mike a Marcus jí pomohou z nesnází, když ji napadnou členové haitské mafie a pokusí se ukrást Alexejovy peníze. Díky oběma poldům tak může po zběsilé honičce předat peníze Johnnyho lidem. Zatímco Mike a Marcus zlikvidují haitský gang a v jeho domě najdou další stopu, která by jim mohla pomoci dostat se k Taipovým drogám, gangster brutálně donutí Alexeje přenechat mu své podniky. Dvojici detektivů se podaří umístit do Taipova domu odposlech, jsou však odhaleni a musí uprchnout. Zjistí přitom, že Syd pronikla k Taipovi, který jí nabízí, aby pro něj pracovala. Navrhnou jí, aby šla proti Taipovi s nimi, protože jejich metody jsou prý rychlejší a účinnější než oficiální postupy. (TV Nova)

sepp

Spatne pokracovani mizerneho a VELMI nepovedeneho filmu: pribeh nulovy, dialogy naprosto tupe a o nicem - bozemuj, to ani nejsou dialogy, to je spis dadaisticky sled volnych asociaci. A herecke vykony byste hledali uz uplne zbytecne, Will Smith je porad "Fresh prince", kterej neumi hrat a M.Lawrence je trapny sasek, ktery se marne snazi o to stat se obcas komikem, obcas vaznym hercem... Presto dokaze tahle slatanina nektere osoby slabsiho ducha ocividne nadchnout. ()

Renton

Scénář: Ron Shelton, Jerry Stahl .. Nemůžu jinak a ani nechci! Opravdu jsem se v kině skvěle bavil, i když své mouchy to má. Michael Bay je pro mne vždy JEN akční zábava a mozek u jeho filmů pravidelně vypínám. A tentokrát je to navíc dost zvrácená zábava. 95% fuck off, fuck me, fuck you! Jen tak dál maestro!! ()

kleopatra

Michael Bay tady přebíhá od akčního filmu ke komedii a já si myslim, že už mu vážně hrabe. Občas se sice zasmějete, ale spíš se přistihnete se zvedlým žaludkem - "vyšetřování" v márnici je vážně velká sranda. Film je plný vyložených nesmyslů ( z pytlíku vypadnou jen 2 tablety extáze a skočí přímo do sklenice) a stupidních blábolů. Co si asi Michael Bay myslí o lidech, pro které takové veledílo ušil přesně na tělo? ()

Fr

když se řekne M.Bay, nemůže o akci nikdo pochybovat.a tak nikoho nepřekvapí$ že W.S. a M.L. od samého začátku překonávají rekord v počtu mrtvých za víkend. videoklipové snímání je stále efektní (třeba městská honička se mi moc líbila), ale někdy toho prostě bylo moc. a to velmi. a hlášky typu -,, jseš v mým domě!" ,, ty jsi zase v mým státě!" - mi po chvíli přišli takový o ničem. vlastně jako tohle všechno. ()

Psema

Michael prostě umí. V Mizerech 2 ukázal přesně to, co po něm fanoušci chtějí. Žádný ucajdaný patriotismus, rádoby hluboké myšlenky, ale jednoduchý koncept z prvního dílu okořeněný několikrát větším rozpočtem. Z čehož vyplívá jedna akční scéna za druhou, průlet kamery kolem auta sem a tam, jeden výbuch vpravo druhý vlevo, loď letí přes stříbrné Ferrari, no prostě děsně stylová podívaná pro odreagování a uvolnění se. Nepřemejšlejte o tom, že tady nikdo nemyslí na následky rozbořených domečků chudých kubánců, nebo že si dva poldové, kteří jsou ještě navíc tmavšího odstínu, můžou dělat prakticky, co se jim chce a ostatní je za to ještě málem plácají po zádech. O tom to vážně neni. K tomu jak Smith, tak Lawrence hláškují co můžou a daří se jim, daří. Nepoužívám to často, ale tohle je kulervoucí nářez, kdo neviděl neuvěří. ()

• Tržby ze severoamerických kin byly 138,6 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových 273,3 mil. (NIRO)
  • Během natáčení honičky se naprostým zázrakem nijak nepoškodilo (velmi drahé) používané Ferrari. Když se ale scéna úspěšně dotočila, Martin Lawrence (Marcus Burnett) při otevírání dveří odřel lak o betonový sloup. (Ai.ma)

Bruckheimer opět přitvrdí

Bruckheimer opět přitvrdí