Pearl Harbor

• USA Pearl Harbor
USA, 2001, 175 min (Director's Cut: 184 min)

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon (více)

Nerozluční kamarádi Danny a Rafe prodělávají letecký výcvik. Rafe je přijat jako dobrovolník k elitní britské Orlí peruti. Danny považuje jeho odjezd za zradu a ještě hůře nese zprávu Rafova přítelkyně Evelyn. Zatímco Rafe odjíždí na výcvik do Anglie, situace ve světě se vyostřuje. Americký prezident Roosevelt žádá více pomoci bojujícím spojencům, japonský admirál Jamamoto zase přesvědčuje vládu, aby zasadila Američanům drtivý úder. Při jednom z bojových letů je Rafe zasažen a zřítí se do moře. Je považován za mrtvého a Danny podle slibu, který kamarádovi dal, oznámí smutnou zprávu Evelyn. Postupem času se s Evelyn sbližuje a nakonec se z nich stanou milenci. Jenže pak se náhle objeví Rafe. Pochopí, co se mezi nimi stalo, a v baru se pak s Dannym popere. Je 5. prosince 1941. O dva dny později stovky japonských letadel smetou nepřipravené Američany v přístavu, druhá vlna zničí letiště. Rafovi a Dannymu se podaří vzlétnout a zničit několik japonských stíhaček. Je však pozdě - japonský útok je u konce a flotila v Pearl Harbor je zničena. Danny a Rafe se vzápětí dozví, že byli zařazeni do přísně tajné operace, jejímž cílem je riskantní nálet na Tokio. Těsně před odletem prozradí Evelyn Rafovi, že je s Dannym těhotná. (TV Nova)

TOPmoovie

Kate Beckinsale tu hra taku prelietavu pobehlicu, aku neuvidite len tak vo filme. kto je po ruke, toho chce. hroza!!! vela bojovych scen je, ale vybornych, poctivo urobenych, len skoda toho trapneho americkeho castopritomneho patosu. ()

Filatov

Michael Bay je velký režisér a Pearl Harbor mě o tom přesvědčil. Jako fanda druhé světové války a letounů druhé světové války uznávám, že stroje jsou ve vzduchu nádherné a i při bitvách je to radost se na dívat a to jak v Anglii, tak na Havaji. Mimochodem kontrast mezi slunečnou Havají a studenou, sychravou Anglií je pěknej. K samotnýmu útoku...asi řeknu jenom, že prostě nejlepší válečná letecká scéna, kterou jsem kdy ve válečným filmu viděl, je zrežírovaná právě zde. Ten nálet je vždycky zážitek a že si ho díky dlouhé stopáži užijem opravdu dost a dost. Užíval jsem si každou minutu, i když někdy je to takové podbízivé a nuceně jakoby nás to tlačilo do emocí. Závěrečnej revanš je parádní...poletíme na Tokio. :-) EDIT 4.8.2013: Nebýt té milostné romance, dal bych opravdu pět hvězd. Takhle to působilo celé moc hollywoodsky no, ale tak chápu, že na holky to zabírá a přinese to víc peněz do kasy. :-) P.S. "I vaše babička vzlétne z jeden a půl kilometrové ranveje. Vám bude stačit sto čtyřicet metrů...naučím vás to." ()

Kumbula

Mám ráda jak válečné filmy, tak samozřejmě romantické, zvlášť pokud je v nich alespoň špetka dramatu. A Pearl Harbor.. Možná je to proto, že jsem ho viděla zrovna v té chvíli, zrovna v té době, zrovna s tím jedním člověkem, zrovna v tom rozpoložení. Zrovna tehdy to bylo perfektní. A já si tenhle film naprosto zamilovala. Nádherná, srdcervoucí hudba, skvělý příběh a výborné efekty. Nemám co dodat. ()

mmajjkii

No teda na tříhodinový snímek je to poněkud strohé. Navíc furt poletuje mezi válečným a romantickým filmem, ale nakonec nic nepřevládne a je to takové šup sem šup tam. Já bych bral raději válečný film s nádechem romantiky. Co se naopak povedlo byly akční scény, to však snímek tohoto typu spasit nemohlo, tedy 3*, IMDb 5/10. ()

enzo_cz

Kdyby byl film prapůvodně míněn jako dokument a nenatočen tak na efekt, budiž. Ale takto to vyzní do prázdna. Dějová kostra není nic extra a taková verze milostné linky tady byla snad už tisíckrát i v lepších provedeních. Co film posouvá výš jsou mistrně zvládnuté akční sekvence, ve kterých je Bay machr. ()

zeromen

Jeden z nejlepších válečných filmů. Konečně dostanou amíci na prdel, to je to co se my líby, naopak mě ser...e jejich super vlastenectví. ()

macoslavek

nemá to řádnou hloubku a ve srovnání s naturalistickým nádechem dnešních válečných filmů (především Saving Private Ryan nebo skvělé Band of Brothers) ani omylem neobstojí.. jenže tady nejde o katastrofu (podobně jako u Titanicu), ale o tu romantiku.. milovníci válečného žánru budou zklamáni, ale většina poblblých ženských (jako já) stejně vždycky obrečí Joshe Hartnetta. ()

wex666

A tak podívat se na to dalo no :)Romantický válečný doják.Spíš bych víc rozebral historické podrobnosti a události 7.prosince 1941 při ůtoku na Pearl Harbor.Spíš mám dojem že z jedné stránky film dělá z USA v danou chvíli chudáky a z Japonců krvelačné bestie které bezdůvodně napadly mírumilovné USA a neukazují politické spektrum více do hloubky proč ktomuto konfliktu vůbec došlo.Ale když pominu politické spektrum celkem pěkný válečný snímek i když ničím nijak zvlášť nevybočuje z řady ale nenudí a neurazí. ()

Otan

Ano,fakt není problém natočit nálet na PH.Technicky není problém natočit v podstatě cokoli.Co je ale potřeba dál,tj scénář,dobrý výkon herců,příběh atd...Pro mne další obrovské americké vítězství,bůh ví kolik jich ještě bude.60% ()

reccal

Bylo by to čtyři hvězdy, kdyby si Bay vybral, zda chce točit romantiku, nebo válečný film. Válečnému náboji to totiž zbytečně přeslazená romantika akorát tak kazí, takže i přes velkolepé nebeské souboje to nevytáhnu na víc, než 65%. Závěrečná píseň je ovšem famózní. ()

pajuscherry

k tomuto filmu, můžu dodat jedině jedno, je to jeden z nejlepších historických filmů, které jsem kdy viděla, můžu na něj koukat pořád a pokaždé u něj brečím, krásný, romantický film a skvělé obsazený.:) ()

Baik

Aby se nereklo tak tam soupnem tu valku aby to nevypadalo jako cistokrevny romanticky film...Obsazeni dobre,herecke vykony uspokojujici ale vice jak 3* bohuzel ikdyz diky te hudbe to dostane 4* protoze tu posloucham i ted. ()

nestiik

Film zachycuje nečekaný útok japonského letectva na USA. Režisér tento film pojal jako akční s romantickým nádechem, což v některých pasážích neladilo. Herecké obsazení bylo velmi kvalitní. U některých scén se člověku zastavoval dech, jelikož film jako takový dokáže sledujícího vtáhnout do dějové linie a do období, kdy se tato tragédie odehrávala. Celkové hodnocení čtyři hvězdy. ()

zigi

Akční scény výborný, neplácat do toho romantiku a mohl z toho být povedený válečný film. Obojí dohromady mě to ale nesedí. ()

alexo12

Film ktorý som išla pozerať s tým že si asi poplačem, no nečakala som že budem zhnusená presladenou love story ktorá mi narúšala všetky akčné scény. Dvaja najlepší kamaráti Danny a Rafe od detstva snívajú o tom byť pilotmi. Nakoniec sa dostanú do letky, Rafe sa zamiluje na prehliadke u doktora do sestričky, chvíľku spolu chodia von kým ho neodvelia do Anglicka, romantika jak hovado. Keď však Rafea nečakane zostrelia a to aj napriek tomu že to bol najlepší pilot Ameriky, celý film sa zvrhne do jednej hnusnej tragicko "romantickej" drámy. Denny zistí že asi nie je až tak hanblivý, zbalí frajerku najlepšie kamoša a dokonca jej spraví aj decko. Doteraz neviem pochopiť ako najlepší kamarát, po "smrti" svojho "brata" (ako sa hlavný hrdinovia nazvali v detstve) dokáže pretiahnuť jeho frajerku. Dobre povedze že to bolo po troch mesiacoch, dobre pochopila by som keby si našla iného, ale najlepšieho kamaráta svojho "zosnulého" priateľa...?! tak to som neprekusla. Keď sa potom "mŕtvy" Rafe zázračne objavil a dozvedel sa čo za kamaráta vlastne mal, čakala som že ho aspoň poriadne zbije. Nech si chlapec zapamätá že frajerka najlepšieho kamaráta je proste zakázané ovocie... Nakoniec si odpustia všetko sa šťastne skončí až na to že Danny spolu s polkou Havaja umrie... ach ani sa mi pokračovať nechce. Z filmu dostanete viac "romantiky" a menej akčných scén ako by ste podľa názvu čakali. Dve hviezdy a to som ešte milosrdná. ()

Primus tesla

Mě ten slaďák co Plážovej Michal natočil přišel jako dost průměrný film. Popravdě, milostný kosočtverec mi přišel takřka bez ostrých úhlů, hlavní milovník tupý, patriotismus trapný a útok na přístav díky věčným zpomalovačkám až příliš utahaný. ve finále mě asi nejvíc bavila ta příprava Japonšíků na útok. Někdy si budu muset opatřit film který o tom pojednává z pohledu šikmooček. A Podle mě to celé mělo skončit jinak. Ty chlapce měli vybrat na jinou tajnou misi. Měli letět bombardéry na Hirošimu a Nagasaki. To by byl dobý závěr filmu. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

05.09.2008

Manželství Beckinsale & Rockwell

Manželství Beckinsale & Rockwell

19.12.2005

Ne, nejedná se o bulvární výkřik, nýbrž o vztah, který spolu herci Kate Beckinsale a Sam Rockwell prožijí ve filmu SNOW ANGELS. V tomto dramatu režiséra Davida Gordona Greena si Kate zahraje… (více)