Pearl Harbor

• USA Pearl Harbor
USA, 2001, 175 min (Director's Cut: 184 min)

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon (více)

Nerozluční kamarádi Danny a Rafe prodělávají letecký výcvik. Rafe je přijat jako dobrovolník k elitní britské Orlí peruti. Danny považuje jeho odjezd za zradu a ještě hůře nese zprávu Rafova přítelkyně Evelyn. Zatímco Rafe odjíždí na výcvik do Anglie, situace ve světě se vyostřuje. Americký prezident Roosevelt žádá více pomoci bojujícím spojencům, japonský admirál Jamamoto zase přesvědčuje vládu, aby zasadila Američanům drtivý úder. Při jednom z bojových letů je Rafe zasažen a zřítí se do moře. Je považován za mrtvého a Danny podle slibu, který kamarádovi dal, oznámí smutnou zprávu Evelyn. Postupem času se s Evelyn sbližuje a nakonec se z nich stanou milenci. Jenže pak se náhle objeví Rafe. Pochopí, co se mezi nimi stalo, a v baru se pak s Dannym popere. Je 5. prosince 1941. O dva dny později stovky japonských letadel smetou nepřipravené Američany v přístavu, druhá vlna zničí letiště. Rafovi a Dannymu se podaří vzlétnout a zničit několik japonských stíhaček. Je však pozdě - japonský útok je u konce a flotila v Pearl Harbor je zničena. Danny a Rafe se vzápětí dozví, že byli zařazeni do přísně tajné operace, jejímž cílem je riskantní nálet na Tokio. Těsně před odletem prozradí Evelyn Rafovi, že je s Dannym těhotná. (TV Nova)

-ELFKA-

Akože veľkofilm, no Bay sa prerátal. Prepískol to všade kde sa dá. Film s nemožnými hercami, plytkým príbehom a priam až drzo prehnanou stopážou nieje nič iné než fiasko.. ()

Guzo

Kdyby nebyl příběh hlavní trojice tak překombinovaný (respektive natočený pro "romantickou část publika"), mohl to být ještě o dost lepší film. Hlavně režie tu je strhující a scény při bombardování Pearl Harboru jsou fantasticky natočené. Bohužel, ten vyumělkovaný román a až moc okaté americké vlastenectví sráží body dolů, takže 7/10. ()

Amputace

Něco tak nechutně AMERICKÉHO se nevidí každý den, ale zdá se mi, že spolu s Michaelem Bayem máme o jednu jistotu postaráno a sice, že uvidíme film plný relativně atraktivních záběrů, plný solidních hudebních kulis a především plný recyklace všemožně provařených hrdinských výlevů, násobených do nekonečna, zde navíc podpořených jakousi slzoproudou obludností. Pearl Harbor je jen důkazem toho, že formální okázalost a nákladovost bez patřičné dějové obsáhlosti zkrátka nemůže ke kvalitnímu filmovému zážitku stačit. ()

tonho

Vizuálna stránka filmu je naozaj pôsobivá, hlavne útok na Pearl Harbor, len škoda, že som sa ho dočkal až po hodine a pol. Niektoré dialógy boli slaboduché, pri dialógoch nadržaných zdravotných sestier- patriotiek som mal pocit, že sledujem Prci, prci, prcičky v dievčenskom vydaní. Pátos a patriotizmus vo filme bol neznesiteľný ako v Emmerichových filmoch. A správanie amerických pilotov mi pripomínalo patetické japonské filmy zo 60. rokov o pilotoch –samovrahoch (kamikadze). ()

Ravi

Jediná dobrě zvládnutá pasáž filmu je samotný útok Japonců, ale jinak je to laciná romantická báchorka, která nudí diváka většinu času a nechá ho zapomenout na nějaký kvalitní filmový zážitek. Pro mě velké zklamání, protože na rozdíl od Svěrákova "Tmavomodrého světa" je "Pearl Harbor" mrháním peněz za milostný příběh, kterému prostě nevěřím. 40% = 2/5 ()

Ev.D.

Jedinečný fim a mě se to moc líbilo takže 5***** a musím vyzdvihnout hudbu ,která se povedla, Kate Backinsale naprosto skvělá. Ben Affleck a John Hartnett jak by smet. Nevím proč ,ale poslední dobou bych se pořád dívala na válečné filmy tak ,že si zopakuju i Pearl Harbor. Pokaždé když vidím ty chlápky v uniformách, vždycky si řeknu sakra, kvůli nim bych tam jela taky. Konec je skvělý. Určitě jeden z mých oblíbených filmů ()

mkubalikova

Tady už to Bay přehnal - se vším. Pro mě to byly skoro tři hodiny utrpení v kině. Patetické nic ve srovnání s Tora! Tora! Tora! 50% ()

Autogram

To bolo dlhé, sakra dlhé. Ale na druhej strane to nebolo až také nudné, aby sa tá dĺžka nedala zvládnuť. Každá z dvoch častí vojnová a romatická by vydala na samostatný film a tu ich spojili do jedného. Nebolo to celkom nevkusné spojenie, slzy tak mohli tiecť ženskej aj mužskej časti publika. Napriek dávke amerického patriotizmu americká vlajka sa objavuje asi len trikrát a znesiteľným robí film aj mimoriadna priam titanicovská výprava a letecké akčné scény na jednotku. ()

Kurikmoon

Romantika. Inak- buch-buch, výbuch. Všetci strašne trpíme a pobijeme tie nemysliace stroje... Skoro sam za tie 3hod. ubral lesk. ()

JustMeeKatie

Na Pearl Harbor mě napadlo se podívat jen tak z ničeho nic. Naštěstí můj taťka film několikrát viděl, takže mi ho mohl doporučit a já se na něj včera poprvé podívala. Za sebe musím říct, že jsem nebyla zklamaná a ačkoliv film trvá přes dvě a půl hodiny, já se u něj bavila. Je ale pravda, že se zde vystřídá několik filmových žánrů. První hodina a něco je spíše romantická a zasazená do 2.světové války. Pak ale začne útok na Pearl Harbor a já od toho nedokázala odtrhnout oči. Asi by se nedalo úplně říct, že na tenhle film se dá podívat, pokud se chcete dozvědět nějaká historická fakta o tomto útoku. Na druhou stranu je to příjemná podívaná, která vám zkrátí třeba nudné odpoledne a jako bonus si u něj poslechnete krásnou hudbu složenou Hansem Zimmerem. ()

Jaro.Krafcik

Pearl harbor ma bavilo, vyslovene sa film podobal na top gun a po romantickej stránke na gatsbyho. Len tá prehnaná dlžka dala dosť pocítiť. Konečný utok na japonsko sa dal určite skrátiť. Ale inak sa jedná o paradný film s vynikajúcim soundtrackom ktorý si môžem vypočuť kedykolvek a neomrzí. Proste Zimmer.. 4* ()

Death

Pearl Harbor je filmem rozstristenym na romantickou a valecnou cast. Romanticka cast se moc nepovedla, je okoukana a nema stavu. To valecna cast je na tom mnohem lepe, ale zase ji srazi tradicni Bayuv patos a patriotismus. Prepadeni Pearl Harboru je ale velmi povedene. Akce na vysoke urovni a nektere zabery skutecne berou dech-padajici bomba, letecke bitvy...Bohuzel je tu jeste velmi problematicky zaver filmu, ktery tomu vsemu nasadil americkou korunu a definitivne tak srazi Pearl Harbor do prumernych vod. ()

Kroc

Jak odvážní ti Američani jsou...tvrdí hoši ale i přes to s kouskem citu....moje učitelky to ale dojalo takže účel to splnilo....jak jsou ti Japonci zákeřní...fuj :o) ()

Narcis

Rozhodně skvělý film - asi mám slabost pro Michaela Baye, který mě nakrmil Armageddonem, Skálou a Mizerama a jeho filmy nedokážu odsoudit. Po všech stránkách lepší než český Tmavomodrý svět (taková fraška) - větší prostor zde dostává historie (která je podle mě monohem promyšlenější než u zmíněného českého válečného spektáklu) i lovestory. Scéna dobývání P.H. je rozhodně skvěle nasnímaná, nápaditá, naturalistická a kdovícoještě. Skvělé jsou i herecké výkony. Nezapomenutelná scéna Bena Afflecka se šampaňským. ()

Almásy

sentimentom nabita patriotovska fraska, ktora sa marne snazi zaradit medzi skvele snimky s takmer identickou tematikou ako je Titanic... a ano tri * aj kvoli Aggleckovi. ()

Specs

Hlášky: Gooz Wood: - "Hele, Rede. Nemyslíš, že nás vybrali jenom proto, že jsme mladý a blbý?" Red Winkle: - "Neblbni, Goozi. Jsme meč vlasti." & (V letadle.) Rafe McCawley: - "Danny, ukážeme těm hajzlům, jak se hraje kdo dřív uhne!" & Anthony Fusco: - "V Umění jízdy na vlnách píšou "Nikdy nejezděte mezi skalami nebo ponořenými pilíři." Vidíš, to by se nemělo." Gooz Wood: - "A jak poznáš, že tam nějaký ponořený jsou, když jsou ponořený?" & (Mechanik maluje na letadlo obrázek. Příjde Earl.) Earl Sistern: - "Hele. Ty nemáš, co mi na mašinu malovat nějakou prsatici, ale když už ji maluješ, tak ať má vobě kozy stejný." & Rafe McCawley: (k Evelíně) - "Slečno, vážně... Vážně lízat vás chci." & (Evelína pýchne Rafovi injekční stříkačku. Rafe zasyčí bolestí.) Evelína Johnsonová: - "Že bych zajela moc hluboko?" Rafe McCawley: - "Ne, zastavila jste o kost." & Martha: - "Pokud volání vlasti znamená vidět denně sto padesát chlapů ve spodkách, tak jí sloužíme věrně." & zdravotní sestra: - "Vláda řekla píchejte, tak pícháme." ()

Zemřel herec Tom Sizemore

05.09.2008

Manželství Beckinsale & Rockwell

Manželství Beckinsale & Rockwell

19.12.2005

Ne, nejedná se o bulvární výkřik, nýbrž o vztah, který spolu herci Kate Beckinsale a Sam Rockwell prožijí ve filmu SNOW ANGELS. V tomto dramatu režiséra Davida Gordona Greena si Kate zahraje… (více)