Pearl Harbor

• USA Pearl Harbor
USA, 2001, 175 min (Director's Cut: 184 min)

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon (více)

Nerozluční kamarádi Danny a Rafe prodělávají letecký výcvik. Rafe je přijat jako dobrovolník k elitní britské Orlí peruti. Danny považuje jeho odjezd za zradu a ještě hůře nese zprávu Rafova přítelkyně Evelyn. Zatímco Rafe odjíždí na výcvik do Anglie, situace ve světě se vyostřuje. Americký prezident Roosevelt žádá více pomoci bojujícím spojencům, japonský admirál Jamamoto zase přesvědčuje vládu, aby zasadila Američanům drtivý úder. Při jednom z bojových letů je Rafe zasažen a zřítí se do moře. Je považován za mrtvého a Danny podle slibu, který kamarádovi dal, oznámí smutnou zprávu Evelyn. Postupem času se s Evelyn sbližuje a nakonec se z nich stanou milenci. Jenže pak se náhle objeví Rafe. Pochopí, co se mezi nimi stalo, a v baru se pak s Dannym popere. Je 5. prosince 1941. O dva dny později stovky japonských letadel smetou nepřipravené Američany v přístavu, druhá vlna zničí letiště. Rafovi a Dannymu se podaří vzlétnout a zničit několik japonských stíhaček. Je však pozdě - japonský útok je u konce a flotila v Pearl Harbor je zničena. Danny a Rafe se vzápětí dozví, že byli zařazeni do přísně tajné operace, jejímž cílem je riskantní nálet na Tokio. Těsně před odletem prozradí Evelyn Rafovi, že je s Dannym těhotná. (TV Nova)

FARGO

Nejslabší Bayův film, asi to bude tím, že to je romantická fraška místo pořádné akce(stále skvělá). ()

mirkaaa

Válečné filmy zrovna nemám příliš v oblibě, ale Pearl Harbor je vyjímka. Snad proto, že je v něm i určitá dávka romantiky, takže se pořád jenom nebojuje. Největší zásluhu na celém filmu má Michael Bay. Ve filmu je vidět snaha o autentičnost a vizuálně je to velmi působivé. Patriotismus mi ve filmu zase tak moc nevadí, je-li film dobrý, vadil mi spíše herecký výkon Bena Afflecka. I když ani ostatní představitelé se zrovna moc nepředvedli.Jinak je to ale strhujcí velkofilm o jedné z nejznámějších bitev 2.světové války ()

Prochy38

Jeden z těch nejlepších válečných filmů. Narozdíl od Zachraňte vojína Ryana, Čety nebo Apokalypsy je zde příběh hodně založen na tom románku. J. Hartnett i B. Affleck ve svých možná ještě dnes nejlepších rolích. Strhující podívaná! Skvělé efekty a silný příběh. K. Beckinsale je prostě nádherná, i když styl téhle doby zrovna moc nemusím... Moc moc povedené! ()

Xavi6

Pana Bena Afflecka nemám příliš v lásce, no a tento film to opět potvrdil. Podle mě to bylo až přespříliš přehnaně detailní, sice minimálně půlhodinové bombardování Pearl Harboru bylo fantastické, ale to bylo asi tak vše. Jestli si každý myslí, že skočím na zápletku, jeden jede do vojny a jeho nejlepší kámoš se zamiluje do jeho ženy, když on zrovna umře a on neumře, tak to už jsou fakt naivní. ()

tterez

K tomuhle filmu mám intenzívní vazbu hlavně proto, že mi evokuje mnohé vzpomínky. Byla jsem na něm v kině prakticky dva týdny po Tmavomodrém světě a absolutně mě zničil. Je to sice nechutně americký, ale příběhy lásky jsou mezinárodní a konkrétně tenhle se mi prostě dostal pod kůži. Viděla jsem to snad milionkrát, a přesto bulim vždy, když se "vyřeší" milostný trojúhelník mezi Kate, Benem a Joshem. Prostě doják a to mi nikdo nevymluví. Navíc taky hudba perfektní - There you´ll be mi přímo mazlí uši. Tak a teď mě můžete sežrat! ()

Hanes88

Velice zajímavý příběh v pozadí války. Celá hlavní trojice zahrála velice dobře a děj byl taky velice pěkný. Akční scény byly taky velice dobré, takže 4* naprosto sedí. 80%. ()

Foxhound#1

Je to velkolepé, je to strhující, je to zkrátka americké. Nelze na to prostě hledět jako na historický film, tohle je zkrátka dílko dělané naplno na vlně typického patriotismu a popcornově-romantické zábavy (= na historické nepřenosti a šílenosti s*re Lassie). Navíc ať je ten příběh sebesladší a debilní, tak Hans Zimmer opět předvádí svoje mistrovské umění v soundtracku, tak i za něj bod navíc. ()

Paldiny

Prehliadka efektných náletov, srdcervúcich scén, hrdinských činov a zlých hereckých výkonov. Affleck hádže psie oči, Hartnett oči ani nemá a Beckinsale je sestrička, akú by si prial mať každý pacient. Michael Bay natočil svoj Titanic, za ktorý síce Oscara nezískal, ale aspoň slušne pobavil. Tých niekoľko tisíc reálnych padlých snáď moje slová odpustí * * * * * Prial by som si vidieť režisérsku verziu, aká je už podľa obrázkov o poznanie krvavejšia, čiže nevhodná pre očká mladistvých. Dakto je však proti a film pod záštitou DC prakticky nejde zohnať. ()

willis

Bay pokračoval v tom, v čem začal v Armagedonu a vzniknul sice na pohled efektní velkofilm, ale dějově plný klišé, přehnaného vlastenectví a sladkobolné romantiky. ()

Alf

Vizuálně úžasné, příběh na tento druh velkofilmu také vcelku solidní, příslušníku národa, který si ale zcela odvyknul bránit svoji zem (raději počká až ji nějaký patetický hlupák osvobodí) může film připadat příliš patriotický, zajímavé je ono pověstné "vykrádání" Tmavomodrého světa, i v té jediné paralele - vztahu dvou mužů k jedné ženě - je podstatný rozdíl, v Německu, ale ani USA není - alespoň ve filmu - zvykem glorifikovat člověka, který svému nejlepšímu kamarádovi přebere holku... ()

Dragonlanc odpad!

Stupídna paródia na historické filmy, nereálna a hlúpa, prehnane preplnená počítačovými trikmi (dosť úbohými, takže každý na prvý pohľad vidí, že ide o priblblé triky). A záver je úplným výsmechom histórie a amerických bombardovacích letcov, ktorí skutočne zaútočili v apríli 1942 na Tokio a ďalšie mestá na japonských ostrovoch - aby piloti stíhacích lietadiel pilotovali bombardéry po tak krátkom výcviku je totálne smiešne. Jediní dvaja americkí námorní piloti, ktorým sa podarilo pri útoku na Pearl harbor zostreliť japonské lietadlo lietali aj neskôr ako piloti stíhacích lietadiel počas bojov na Šalamúnových ostrovoch. Kto si chce pozrieť akutočne dobrý film o útoku na Pearl Harbor, nech si pozrie japonský film TORA, TORA, TORA, kde uvidé skutočne pravé japonské námorné stíhacie, bomabardovacie a torpédové lietadlá a takisto americké stroje. ()

Mikino00

Hrůza, nová verze Tora! Tora! Tora! která nešahá originálu ani po kotníky. Americká slátanina navrh pocukrovaná. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

05.09.2008

Manželství Beckinsale & Rockwell

Manželství Beckinsale & Rockwell

19.12.2005

Ne, nejedná se o bulvární výkřik, nýbrž o vztah, který spolu herci Kate Beckinsale a Sam Rockwell prožijí ve filmu SNOW ANGELS. V tomto dramatu režiséra Davida Gordona Greena si Kate zahraje… (více)