Pearl Harbor

• USA Pearl Harbor
USA, 2001, 175 min (Director's Cut: 184 min)

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon (více)

Nerozluční kamarádi Danny a Rafe prodělávají letecký výcvik. Rafe je přijat jako dobrovolník k elitní britské Orlí peruti. Danny považuje jeho odjezd za zradu a ještě hůře nese zprávu Rafova přítelkyně Evelyn. Zatímco Rafe odjíždí na výcvik do Anglie, situace ve světě se vyostřuje. Americký prezident Roosevelt žádá více pomoci bojujícím spojencům, japonský admirál Jamamoto zase přesvědčuje vládu, aby zasadila Američanům drtivý úder. Při jednom z bojových letů je Rafe zasažen a zřítí se do moře. Je považován za mrtvého a Danny podle slibu, který kamarádovi dal, oznámí smutnou zprávu Evelyn. Postupem času se s Evelyn sbližuje a nakonec se z nich stanou milenci. Jenže pak se náhle objeví Rafe. Pochopí, co se mezi nimi stalo, a v baru se pak s Dannym popere. Je 5. prosince 1941. O dva dny později stovky japonských letadel smetou nepřipravené Američany v přístavu, druhá vlna zničí letiště. Rafovi a Dannymu se podaří vzlétnout a zničit několik japonských stíhaček. Je však pozdě - japonský útok je u konce a flotila v Pearl Harbor je zničena. Danny a Rafe se vzápětí dozví, že byli zařazeni do přísně tajné operace, jejímž cílem je riskantní nálet na Tokio. Těsně před odletem prozradí Evelyn Rafovi, že je s Dannym těhotná. (TV Nova)

Ollie235

Americký velkofilm, který se tak trochu snažil stát novějším Titanicem- citů a dojemných chvilek je tam opravdu požehnaně (klišé nejsou výjimkou), ale to jde stranou ve chvíli, kdy se letadla objeví v oblacích. Bitvy jsem si užíval, ale vše okolo byla holá nuda. Tohle opravdu není film, který by zvládl bavit diváka celé tři hodiny. ()

Rufete

Podle mého názoru šli tvůrci na natáčení v podobném stylu, jako jejich předchůdci na slavném Titanicu. Film si je velmi podobný, avšak z jiného prostředí. Opět tu máme historickou událost, která se skutečně stala a do jejího děje je zasazen příběh o lásce a přátelství. Děj byl velice napínavý, nechává diváka na pochybách, jak že to vlastně všechno skončí. Ač je to poměrně dlouhý film, stejně jako zmiňovaný Titanic, nenudíte se. Celý příběh je rozebírán do detailů a zabírá mnoho událostí, stačíte se sžít se všemi postavami a začnete je mít rádi. Hudba v pozadí dodávala filmu dojem velmi romantický a krásný, závěrečná píseň "Faith Hill - There You'll Be" je taktéž dokonalá. Výborné obsazení, nejvíce mě potěšili Kate Beckinsale a Ben Affleck. Zatím jsem neměl možnost zhlédnout mnoho filmů, ve kterých by vystupovali, nicméně za to málo, co jsem viděl, mají u mě velkou pochvalu. Výkony ostatních byly taktéž skvělé. Nemám jedinou výhradu, skvěle jsem si film užil a rád se k němu zase někdy vrátím. ()

Matros

Velkofilm se vším všudy, který těžce doplácí na zbytečnou romantickou zápletku. Začátek filmu je docela nudný, střed je to, na čem to celé stojí a konec je takový podivný (asi až zbytečný). Je to těsné mezi 3 a 4 hvězdičkami.. a nakonec dám tu čtvrtou.. třeba za Toma Sizemora střílejícího na japonské stíhačky z brokovnice. Tenhle film potřebuje zkrátit na dvě hodiny, vyhodit romantiku a zabít Afflecka v první půlhodině. ()

Ant_Antony

Kinoverze je klasickej vyčpělej americkej patos, hrající si na (romantický) velkofilm. Rádoby šokující (ne)smrt Afflecka a následně rozehraná trojka je velkou kaňkou. Ovšem director's cut je (během bitev) jiný maso. Bay se utrhl ze řetězu a musel pro kina ubrat, jinak by totiž film sklouzl do eRka a to si produkce prostě nemohla dovolit. ()

Movie Gourmet

Přesladký Ben Afflack v době, když to ještě nebyl žádný herec. Patriotizmus....bla, bla, bla.... láska a nakonec Amíci všem natřou Japkám prdel. V podstatě téměř to samá jako náš Tmavomodrý svět, ale hollywoodská verze, kde je prostě všeho mnohem víc a je to mega pompézní. Jinak je to ale v zásadě o ničem a nemá smysl na to koukat. Verdikt: 2 1/2* a 65 %. Výstižné komentáře jsou např. u uživatelů DaViD '82 a Galadriel. ()

Klajnik odpad!

Michael Bay je debil. Tři hodiny kýčoviného melodramatu se špatnou akcí. Americká píčovina v nejhorším slova smyslu. ()

Chudobka

Můj další pokus (kolikátý už, to ani nevím) zhlédnout aspoň část filmu opět ztroskotal. Dnes jsem pouze zaznamenala, že jsem viděla jiný kousek než minule. A končím. Nemám ráda válečné velkofilmy a tenhle je navíc patetický jak hrom. Romantika na mě nezapůsobila. Příběh u mě nevyvolal žádné emoce, přitom jsou filmy, u kterých posmrkám několik kapesníků. ()

deiwitch

Tohle snad nebylo myšleno vážně. Nic proti US produkci, ale Baye nemusím a po tomto spektáklu už teprve ne. Herecké výkony plytké, děj se příliš vleče a mám dojem, že v ústech převaluji několikrát nastavovanou kaši. Prospělo by i méně do očí bijícího až úsměvného patriotismu. Takhle ne. Dvě hvězdy za nálet na Pearl Harbor. ()

klokyn

A mne tu ten americký patrionizmus a sentimentalita absolútne neprekáža. Je to síce nefalšovaný mainstreamovský komerčný film, ale ja ho mám naozaj rád. Či už za veľkolepé akčné scény, alebo dojímavý príbeh o dvoch najlepších kamarátoch a jednej peknej sestričke. ()

thunnus

Klišé, kýč, americký nacionalismus, americký nacionalismus, americký nacionalismus, mizerné herecké výkony, chyby v scénáři. Jiná slova mě nenapadají! Za efekty přidávám druhou hvězdičku, ale i tak tomu filmu dávám moc. ()

Brejlil

Ani Bayův pověstný um zinscenovat akci tento slepenec nezachrání. Jako by se scénárista a producent rozhodli: Tora! Tora! Tora! už je zapomenutá, natočíme Pearl Harbor nově, s tím ale nevystačíme, musíme být vlastenečtí a nesmíme brát spolu-Američanům naději. Vrazíme do toho 30 vteřin nad Tokiem. A celé to ozvláštníme milostným trojúhelníkem (že by špión u Svěráků?). Nastavovaná kaše ale brzy vyčpí. Jen jediný nápad v celém filmu: kamera letí za bombou od odhozu po výbuch v nešťastné Arizoně. ()

Emzet

Akce je zde tuze dobrá (to Bay očividně umí), ale příběh mě moc nevzal. Hartnett je hrozný, jako vždy a tři hodiny jsou prostě moc. O hodinu kratší -> O hvězdu víc. ()

Yvan

Tomuto filmu výrazne ubralo na kvalite jeho ľúbostné scény, takáto ľúbostná aféra sa objavuje v každom druhom romantickom filme. Jediné čo sa mi páčilo na filme boli efekty. ()

LucyW.

Ten film není tak špatný, ale nemůžu jít výš ze dvou důvodů, první je už tolikrát zmíněný fakt, že jde o vykrádačku Tmavomodrého světa, druhý je, že o filmu z války, kde si nezapálí ani jednu cigaretu, si myslím svoje... Že je nechutně "korektní". ()

Rilian

Bay by se měl znovu podívat na Tora! Tora! Tora!, ze kterého po prvním podívání ukradl nejednu scénu. Tam by viděl jak to má vypadat. Pitomý milostný trojúhelník Affleck, Hartnett a Beckinsaleová (za tu je taky ta jediná hvězda) také nefunguje. Říkal jsem že dám šanci aspoň efektům, které by se daly ohodnotit dobře. Nicméně...pokud vás alespoň malinko zajímá WWII, nemůžete překousnout, že v Pearl Harboru vybuchují raketové křižníky rok výroby circa 1990!!! Takže za jednu hvězdu a můžou bejt rádi... ()

JM87

Nejsem nějak anti-americkej buřič, ale tohle je trapná ač možná nepřímá protijaponská propaganda. Film splní co má, my budeme nenavidět žlutý a říkat si jaký to sou vlastně svině. Jinak co se týká milostnýho trojuhelníku, celkem originální, zajímavý, před šukem dobrý. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

05.09.2008

Manželství Beckinsale & Rockwell

Manželství Beckinsale & Rockwell

19.12.2005

Ne, nejedná se o bulvární výkřik, nýbrž o vztah, který spolu herci Kate Beckinsale a Sam Rockwell prožijí ve filmu SNOW ANGELS. V tomto dramatu režiséra Davida Gordona Greena si Kate zahraje… (více)