Reklama

Reklama

Plán útěku 3

  • USA Escape Plan: The Extractors (více)
Trailer 1

Daya Zhangová (Melise), dcera hongkongského obchodního magnáta Wu Zhanga (Russell Wong), kupuje ve Spojených státech prostory pro novou pobočku otcovy společnosti Zhang Innovations. Po prohlídce továren v Mansfieldu ve státě Ohio ji i s doprovodem i přes odpor ochranky unesou žoldnéři. Únosci zanechají omráčenému šéfovi ochranky Bao Yungovi flash disk adresovaný bezpečnostnímu expertovi Rayovi Breslinovi (Sylvester Stallone), který je odborníkem na útěky z dobře zabezpečených věznic. Vzápětí je unesena i Breslinova partnerka Abigail Rossová (Jaime Kingová). Jak se ukáže, nový Breslinův nepřítel není až tak zcela nový a jeho touha po pomstě má kořeny v dávné minulosti. Ray Breslin a jeho parťáci Trent DeRosa (Dave Bautista) a Jules (Lydia Hullová) se společně s čínskými kolegy Shenem (Max Zhang) a Bao Yungem vydávají do Lotyšska, aby z obrovského vězení známého jako Ďáblova stanice zachránili dvě unesené ženy – Dayu, dceru hongkongského technologického magnáta a Breslinovu přítelkyni Abigail. (JOJ Cinema)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (117)

BOURQUE 

všechny recenze uživatele

(Pravdepodobne) záverečné dielo príbehu „Escape Plan“. Keď sa naozaj jedná o ukončenie tohto príbehu, tak sa jedná o dosť nedôstojný záver. Posledné dielo totiž je pod úrovňou klasických B-vých snímok a len ľahký vietor z východu v ňom drží silu. Spackaný(á): réžia, príbeh, výprava a záver. (Ešte k tomu veľa deravých a nevypravovaných scén). P.S.: Nikdy som nemyslel, že po skvelom debutu klesneme tak hlboko. Osobné hodnotenie: 58% (*) ()

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Společného s původním filmem toho má trojka snad ještě méně, ale narozdíl od přeplácané dvojky se na ni dá koukat aniž by člověk dostal epileptický záchvat. Prachy došly asi už úplně a tak se tvůrci vykašlali na nějaké technologické hračky a high tech věznice a natočili to v nejbližší polorozpadlé barabizně někde u rejžy za barákem, která má představovat zaplivanou díru kdesi v Bělorusku. Někdy je to trochu cringe, ale akce celkem ujde - zejména Bautista kosící záporáky zapalnou municí. Sly se tu nemihne jen na začátku, ale překvapivě se před kamerou pohybuje prakticky po celou stopáž. Je to ponuré, prakticky celé ponořené do tmy a tedy vizuálně naprosto fádní. Prostě podprůměrné, spotřební, ale docela zábavné béčko (skoro až céčko). ()

Reklama

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

A máme to tu zase. Segalovský námět o únosu jak vyšitý. Tentokrát byla unesena dcera nějakého hongkongského technologického magnáta a o pomoc není požádán nikdo jiný, než bezpečnostní expert Ray Breslin. Takže dle segalovského hesla: Unesli jste holku, tak tady máte přes držku! se šine veškeré dění kupředu. Tímto faktem se tedy děj odklání od původní myšlenky námětu prvního snímku. Pro zajímavost, ve stejném roce, jako tento, byl uveden také Stallonův ´Rambo: Poslední krev´ (2019), kde je dějový námět totožný. Ano, i Rambo řeší únos a tak všem patřičně ukáže zač je toho loket. Dívat se na oba filmy ve stejný den, divák se v tom lehce ztratí. V kterém filmu ten Rambo vlastně je? Třetí filmový díl je stejně jako předešlý určen hlavně pro asijské diváky a protože byly oba filmy natočeny souběžně, jsou si atmosférou totožní. Jen tu už není futuristický hi-tech design. Dialogové scény po divácké stránce moc radosti nepřinesou, ale zato akční nadchnou všechny fanoušky asijských akční filmů především staré školy. sem tam se z něčeho vystřelí, ale spíše převládají drsné souboje v bojovém umění. Sylvester Stallone opět akci přenechal mladším, takže se tu vyskytuje jen v rámci námětu. Na konci se samozřejmě přihlásí o slovo, ale už jen v rámci pomsty. A jsme zase u toho Ramba. V tomto skutečně není mezi oběma filmy žádný rozdíl. Škoda, že tu neměl žádnou akci Russell Wong. Nebo snad už na akční role zanevřel? Snímek je samozřejmě nízkorozpočtový, což je hodně znát. nejen po výpravné stránce, ale i té scenáristické. o plynulém vývoji děje si může každý divák nechat jen zdát. To však nezabránilo, aby byl patřičně drsný a překvapivě i temný. Zkrátka přesně tak, jak to mají v asijských zemích rádi. O kapku je lepší než předešlý, ale značně si pohoršil právě odlukou od původního tématu. Filmových únosů tu už skutečně bylo více než dost, čímž nechávám pozdravovat především Stevena Seagala. Ale jinak se to opět veze na stejné úrovni, což znamená, že je to opět natočeno v hongkongském stylu, a tak, kdo nemá takové snímky v oblibě či jim vůbec nerozumí, nechť se tomu rovnou vyhne. ()

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Stallone nečekaně spadnul do té samé kategorie, jako Cage, Travolta nebo Willis, zatímco ale tři jmenovaní točí více či méně už jen tunu filmů ročně pro peníze, Slye to prý na starý kolena strašně baví. Jednička byla slabý béčko který fungovalo jen díky spojení dvojice Sly/Arnold, dvojka byla naprosto céčková břečka, který točí právě Willis nebo Cage a byl to pro mnohé fanoušky šok, pro mě zase tak ne, Sly má na kontě hodně špatných filmů, takových těch tupých a laciných béček který mám ale jako fanda jeho tvorby z osmdesátých a devadesátých let rád. Jenže v dnešní době na tyhle sračky už neutáhnete ani svoje nejvěrnější fanoušky, kór když od člověka jako je Sly čekají trochu vyšší ligu. Třetí díl je laciný DVD céčko s evidentně mizerným rozpočtem. Celý film se odehrává v naprosto otřesných a odporných lokacích. Všechno vypadá jako opuštěný továrny v Rumunsku a Bulharsku, příběh nemá absolutně smysl zmiňovat a jediný, co stojí za zmínku jsou osobní souboje, který jsou docela fajn a hodně brutální. Ani herecký výkon Slye nestojí za nic, při jeho uprskaným monologu k záporákovi při jeho kuchání jsem dostával záchvaty smíchu. Chvilku to vypadalo, že dostal mrtvici nebo tak něco. Oproti dvojce je to trochu lepší, ale jen proto, že Herzfeld i když v životě natočil jeden dobrý film není takový mrdkař, jako Steven C. Miller. Při Stalloneho kadenci sraček jako Backtrace a tyhle útěky z vězení se začínám opravdu strašně bát posledního Ramba, jelikož to vypadá, že Sly prostě točí, točí a točí a finální výsledek ho nezajímá, hlavně že je při natáčení sranda. Nepředvádět v tom Max Zhang ty brutalní fajty prcnul bych tomu o hvězdu míň. Další padlá legenda. 35%. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Oproti otrasnej dvojke to ma 2 klady. Zápletka sa snaží nadviazať na udalosti z jednotky a Sly tu má dosť priestoru na to, aby sa dalo povedať, že je hlavný hrdina. Ale väčšinu stopáže aj tak len niekde sedí alebo stojí a kecá dve na tri. Záporák postráda jak charizmu tak aj nejaký poriadny plán. Zápletka je totálne nezáživná. Väčšinu filmu sa len neznesiteľne kecá v hnusne nasvietených lokáciach. Použitý filter je mix hovnovo hnedej a pošťato žltej farby. Už ani ten polorozpadnutý Shawshank nemá žiadnu atmosféru. No a nejakých akčných scén sa okrem krátkeho úvodu dočkáme až vo finále. Okrem Bautistu strieľajúceho z nejakého paprskometu väčšinou len bitky, ktoré ale ničí rozheganá kamera a bleskový strih. Kontaktov medzi aktérmi vidno minimum a choreografia tiež za veľa nestojí. Napriek tomu práve za bitky Bautista vs. o niečo menšia korba a Max Zhang vs. Daniel Bernhardt dávam aspoň 2 body, keďže sú tým najlepším na tomto otrasnom videoshite, ktorý je kvalitou na úrovni videopeciek ako sú Seagalov Maximum Conviction alebo Lundgrenov Larceny. Že ste o tých filmoch nepočuli? Dobre pre vás. Tomuto shitu sa vďaka účasti Slya a napojeniu na solídnu jednotku veľa ludí nanešťastie nevyhne. 2/10. ()

Galerie (19)

Zajímavosti (4)

  • Ve filmu je k vidění scéna, kde se porvou Dave Bautista (Trent) a Rob de Groot (Ralf), která je bezpochyby zajímavá, protože Rob na předešlých filmových projektech zastupoval Bautistu jako kaskadérský dublér. (Rominator)

Reklama

Reklama