Spartakus

• Polsko Spartakus (více)
TV spot 7
USA, (2010–2013), 29 h 40 min (Minutáž: 49–59 min)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

Diskuze

RKBoy (hodnocení, recenze)

Žralok: no podla toho traileru na 7. diel to vyzerá tak ,že si ho Lukrecia "objednala" ako vraha Glabera , no ale Ashurova partička gayov by mu mohla urobiť dosť velký problém , no uvidí sa.Možno práve po tomto čine ked sa bude snažiť zabiť Glabera ho odhalia a nebude mať inú možnosť ako sa spojiť so Spartakom.

Brasi

Brasi (hodnocení, recenze)

Si nemůžu pomoct, ale přijde mi vtipný, jak Naevia pořád mluví o tom, že "Už není to děvče, co bývala."/"Je jenom stínem, ženy, kterou byla." atd. - to je jak pěst na oko a mám vždycky tendenci o to víc myslet na to, že ji hraje někdo jinej. :D

Žralok (hodnocení, recenze)

RKBoy: !SPOILER! Taky jsem zůstal zírat co Ashur předvedl. A to se v aréně nikdy moc neukázal a navíc takovou dobu byl bez tréninku :) A zapřemejlel jsem o Gannikově návratu- Napadlo mě že je třeba vyhledá sám nebo padne do zajetí a Spartakus ho osvobodí. Myslim že po něm pudou protože v rozbořenej aréně našli jeho dřevěnej meč. A Ashur moc dobře ví komu patří.

6.diel pecka! :)

SPOILER ! - súboj Gannicus - Spartacus super a vážne som nečakal také zakončenie :) celý čas som fandil Gannicovi a ono to skončilo prestreleným hrdlom tej šukmašiny.Tiež sa mi strašne páčili rozhovori Crixus - Gannicus , Spartacus - Gannicus , scenár im mohol dať viac miesta.Som zvedavý ako presvedčia Gannica k návratu :) a Ashur , tá sviňa sa mi páči čím dalej tým viac a vážne som si myslel ,že je to len prefíkaný blbko ktorý z arény všetko zabudol a on predvedie toto? Bravo :)

martin1990: ťavomrd :D hezkej název :D

!SPOILER! I já doufam že se Gannicus vrátí. Že se k nim nepřidá hned z první mi bylo jasný. Ale trochu jsem čekal že ho něco přesvědčí. Ať už Crixus. Spartakovo odhodlání. Nebo rozhovor s Oenomaem. Docela nám tvůrci vytřeli zrak co se týče naší typovačky kdo vyhraje :) Jsem zvědavej jak moc velký problémy zbůsobí Ashurovo banda. Klidně by už mohl zařvat. Začíná si řezat pod sebou větev když to hraje proti všem.Glaber se stává dobrym nástupcem Batiata. To je dobře. Takovou postavu jsem dost postrádal. Už chci další díl :)

martin1990 (hodnocení, recenze)

Tak 6.diel sa mi celkom pači,začína sa priostrovať.

Spoiler !!!

Som zvedavý na tú Ashurovú bandu hrdlorezov na čele s tym ťavomrdom :D A Glaber sa zase raz ukáže,na jednu stranu ho mam rád že sa už s ničim neserie a nadruhu sa teším kedy konečne skape :-) No a teraz dufam,že ten Gannicus sa k nim vráti nazad.Gannicus-True god of the arena!!

RKBoy (hodnocení, recenze)

no už to sťahujem z torrentov , motá sa to tak 400 - 600 kb/s, zachvílu by to malo byť a šup na 6 diel :)

Jacob92

Jacob92 (hodnocení, recenze)

RKBoy: Odtiaľ som už začínal sťahovať ..bohužiaľ 24 kB/sek,tak som to radšej nechal tak :)

Už ale sľahujem cez rapidshare ..rýchlosť 160 kB/sek ;)

Quintarra

Quintarra (hodnocení, recenze)

Tááák 6 díl mám za sebou a konečně už vím,že ze studně nevyleze Zombie Barka uff to jsem si oddechl :-D

RKBoy (hodnocení, recenze)

anglinu sa učím a už aj trocha rozumiem , filmy s titulkami pozerávam tiež a hlavne komédie , tam som ochotný pretrpieť titulky pretože dabing väčšinu vtípkou úplne svojim prekladom a nudným odrapotaním skazí , ale nie pri všetkých komédiach je to tak :)

a dabingu sa nebránim a to hlavne pri filmoch pri ktorých sa mi páči a zvykol som si :) je to vec v kusu a lenivosti :D

relentless

relentless (hodnocení, recenze)

Wysch:tak nak sem to myslel,ale u me se to porat shorsuje...

ucil sem se nemecky a umim leda ho... navic je nesnasim a anglictinu sem pochytil vsudemozne a trochu rozumim i tak si to radsi pustim s dabingem,jak uz nekdo napsal sem liny cist titulky(zlast,kdyz mi to de cim dal hur)

gonga: jasne,ze nei nad original,ale dabing filmy nezabiji a blby dabing zabiji

Jacob92

Jacob92 (hodnocení, recenze)

Komu sa začal Glaber páčiť,nech si pozrie znova Blood and Sand ako ja a hned ho to prejde ;)

K boju Spartacus vs Gannicus ;) Pre mna jasne Spartacus,hoci mám Gannica rád ..ale ja mám radšej toho Thráckeho psa akoby povedal Barca ;)

Tu je zaujímavý pohľad ako by to mohlo byť v dalšej časti :

Oneamaus se bude léčit z otřesu mozku a počítat vyražený zuby. Gannicus bude mít řeči ohledně povstání a o tom jak je Spartakus bez cti, Spartakus mu dá za uši, před závěrečnou ranou, kterou by mu oddělit tu vlasatou hlavu z ramen, mu podá ruku, morálně ho usměrní, odpřísáhnou si bratrství, chytnou se všichni za ruce a budou dělat na Řím dlouhej nos. Mezitim Haldirus s tou svojí bitch a čarodějnicí budou vymejšlet další pykle :)

WillyMarks

WillyMarks (hodnocení, recenze)

ve všem máte pravdu kluci, všichni.. Glaber bomba - ale v týhle série zakape. Gannicus vs. Spartacus bude pěkný boj ale finishim neudělá ani jeden. Ikdyž více fandím Gannicovi tak vyhraje Spartakus, jelikož si myslím, že tím mu dokáže čeho je schopný a následně se dají dohromady ..teda do tý doby než Gannicus vojede Miru a další osvobozené ženy včetně Naevie :D pak ho někdo kuchne ..by bylo něco... Ashur je podle mě největší seriálový manipulátor všech dob..je to taková svině,která je Loajální jen sama sobě a proto ho miluju, ikdyž bych chtěl at zdechne v uranovým dole :D

RKBoy (hodnocení, recenze)

martin1990:  podla mňa je to práca Ashura , to ,že sa Glaber dozvedel o tom čo Ilythia chystá , Lukrecia jej v tom ako povedala chce zabrániť a preto dala Ashurovi klúč od pút a ten to všetko zas a pekne zariadil :) ak si dobre pamätám čo sa stalo v 5. diely :D

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Žralok: tak tak, fakt bych ale ani náhodou neřekl, že si dokáže ty sympatie po tom všem získat. A přece..

Žralok (hodnocení, recenze)

Gannica mam rád a to tak že hodně. Ale Spartaka jsem si oblíbil víc. Takže já fandim Spartakovi. Ashurovi přeju pomalou, krutou a bolestivou smrt. Ale ne hned, jeho intriky tam skvěle zapadaj a výbornej hybatel příběhu. Ale nesnášim ho :) A Glaber si získal moje sympatie v minulym díle. Ale stejně skape a zaslouženě.

martin1990 (hodnocení, recenze)

Každopádne dúfam,že skape čo najbolestivejšou mrťou,nebude mi chýbať :D Takisto som zvedavý,kto z tých patricijov z Ríma zaklepe bačkorami čo najbližšie.A ako sa tu spomínal ten glaber ako "prechcal" Ilythiu,tak som sa strašne smial :D ma cundra čo chcela :D

TheDarKnig

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Gannicus, ten se mi už líbil víc jako Spartakus i za dob Andyho.. Ashur je strašná svině, a z Glabera mám momentálně fakt dobrej pocit

RKBoy (hodnocení, recenze)

martin1990: Presne , vo všetkom ohladne GANNICUSA súhlasím :)

k Ashurovi , mne sa páči , vytvára tam takú napätú atmosféru a ako zákerný , nečestný záporák je skvelý ! určite všetkých tých rimanov tam v Capuy (či ako sa to píše) pekne o.ebe :D

martin1990 (hodnocení, recenze)

RKBoy : No ja tiež fandím Gannicusovi,ten mi je najsympatickejší-či už výzorovo,alebo povahovo(bohém,ktorý rád preťahuje šľapky a opíja sa-i ked to v podstate tam robí väčšina rimanov :D Gannicus Nr. ONE!!!Spartacus mi tam pride taký nemastny,neslaný.A teraz sa spýtam niečo aj ja-Komu už tá sýrska sviňa Ashur lezie na nervy? :D toho by som chcel vidiet ako trpí v bolestiach parchant,narobil už dosť škody,i ked pre príbeh je možno dobry ale zaslúži si smrť.

RKBoy (hodnocení, recenze)

zajtra nový diel v ktorom sa proti sebe postavia Gannicus a Spartacus , kto podla vás vyhrá? komu dávate väčšie šance? ja fandím Gannicusovi :) oblúbil som si ho ešte viac ako Spartacusa

Wysch

Wysch (hodnocení, recenze)

Ben111: Já teda nikomu jeho názor neberu, ale myslím si, že je třeba si uvědomit, že dabér NIKDY nenadabuje postavu tak, jak to zahrál herec na place. A NIKDY dabér herce plně nenahradí. Když jsem slyšel některý ukázky (na yt), bylo mi zle z toho, jaký hlasy dali Spartakovi (Andymu), Doctoremu (Mensahovi) a ostatně i Gannikovi. Ono to ve výsledku třeba není moc, ale pár procent z celkovýho výsledku to prostě ubere (on si to člověk uvědomí až teprve tehdy, když srovná originál a dabing).

Ale jinak souhlasím, že je to věčnej spor.

Stejně tak je věčný to, že zkrátka a jednoduše některý věci se překládaj hodně blbě a (dvoj)význam se v překladu může ztratit.

Zkrátka je nejlepší umět anglicky, tehdy má divák stoprocentní zážitek a ví, že nikde nic nehapruje :)))

Ben111

Ben111 (hodnocení, recenze)

gonga: jo je to věc názoru, každému sedí něco jiného a dost záleží na kvalitě dabingu, ale tady u Spartaka si myslím že se povedl

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)