Spartakus

• Polsko Spartakus (více)
TV spot 4
USA, (2010–2013), 29 h 40 min (Minutáž: 49–59 min)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

Diskuze

Žralok (hodnocení, recenze)

Chipsonator: Já mu to taky dost věřil. Byl jsem drobet na pochybách ale dost mě přesvědčoval o tom žes Batiatem chce fakt skončit. To byl jeho mastrštyk doslova. Ten tribute je fakt super. Gannikus je muj oblíbenec. Mam ho snad i o chlup raději než Spartaka. A ta smrt Miry mě taky moc nepotěšila. Je jí škoda. Když konečně dostala víc prostoru tak jí zabili.
Zodiak455: Mě to sice zamrzelo ale čekal jsem jeho smrt. Vzhledem k historickejm faktům který sem dával Wysh. A za to mu patří dík. Rád se něco dozvim novýho.
A že ho zabil Egypťan ? Ten hajzl vypadal na polovičního terminátora :D Jsem raději že to byl on než nějakej bezejmenej Říman. Nebo hůř, Ashur.

Zodiak455 (hodnocení, recenze)

Chipsonator: Ale chudák Oenomaeus,je tam vyibrazený jako téměř neporazitelný a zabije ho egypťan to jsem byl dost nasrán,obvzláěť když mu probodl oko.

Chipsonator

Chipsonator (hodnocení, recenze)

ŽralokZodiak455: No já Ashura miloval od té doby co vadrbal s Soloniem, já jsem mu to prostě sežral i s navyjákem že chce zradit Batiata :D Jinak Miry a Onomea mi bylo taky líto, hlavně Miry, to byla taková symptatičká slečna, a pak bum, sekera ji sejme :D

Zodiak455 (hodnocení, recenze)

Chipsonator: Já jsem oplakával Miru a Oenomaea,těch mi bylo vážně líto.Jinak v Ashurovu smrt jsem doufal od poloviny první série :) ale zase zbyde tma po něm prázdné místo.

Žralok (hodnocení, recenze)

Chipsonator: Ne že bych ho zrovna oplakával. Ale chybět mi bude ten hajzl slizkej :D O osudu Gannika jsem taky už několikrát přemýšlel. Teď už máme drobet víc jasno díky Wyschovi. Díky za info ;)

Chipsonator

Chipsonator (hodnocení, recenze)

ŽralokZodiak455: Copak jsem jediný kdo oplakával Ashura? :D Ještě tak trapnou smrt mu přichystali. Jinak já jsem hodně zvědavý na to co provedou s Ganniek, někde psali že by mohl skončit na kříži (v druhé sérii se motal kolem kříže celkem často, a taky viděl ukřižování tak kdo ví), což jak jsem přečetl tak mi hned naběhla husina :D

Žralok (hodnocení, recenze)

Zodiak455: Nemáš za co :) Pravda o mýtu mi přijde hodně rovnocenná. Možná o chlup lepší než ten od BBC. Ten televizní Spartakus mi ale přišel o chloupek lepší než ten původní. Už proto že je historicky přesnější ;)

Zodiak455 (hodnocení, recenze)

Žralok: Díky za radu,určitě se podívám na původního Spartaka a ještě Pravdu o mýtu :)

Žralok (hodnocení, recenze)

Zodiak455: Tak ten znam ale díky :) Ještě ti můžu doporučit dokument: Spartakus: Pravda o mýtu (2007) -4*

Nebo samozřejmě předchozí snímky o Spartakovi Ať už dvoudílnej TV film Spartakus (2004) - 4*.

Nebo Velkofilm Spartakus (1960) -4*. Od Stanleyho Kubrika, s Kirkem Douglasem v hlavní roli. Kde je legendární scéna "I am Spartacus".

Žralok (hodnocení, recenze)

Zodiak455: Tak ono těch bitev svedli relativně dost než došlo na tu osudnou poslední bitvu s Crassem. Ta Gannikovo byla dost dobrá už v Pomstě. Jen si nepamatuju na jméno :D Ale byla dost dobrá Amazonka. Myslim si Spartakus zůstane sám. Ale třeba ne :) Dej sem odkaz na CSFD toho dokumentu. Rád na něj kouknu. Jestli jsem ho ještě neviděl :D

Zodiak455 (hodnocení, recenze)

Žralok: Nedávno jsem se díval na hraný dokument o Spartakovi je to ze série BBC tak byla tam vyobrazena bitva v průsmyku kde Spartakova armáda římany totálně zmasakrovala toto když dají do seriálu bude to bezvadné.Jsem taky dost zvědavý na tu ženskou se kterou bude Gannicus jinak ještě jsem zvědavý zda si Spartakus zase někoho najde ale to se zjistím až se na to podívám :D

Žralok (hodnocení, recenze)

Zodiak455: On i Mira z těch kladnejch postav. Stejně jako bych rád viděl i Vara z 1. série. Ale i ten je už mimo hru. Jáosobně bych tuhle událost na jednu stranu uvítal. Na druhou stranu by mě to asi mrzelo kvůli oboum. Dost jsem si Crixa oblíbil. I když jsem ho zpočátku nenáviděl. Do mojí přízně se dostal koncem 1. série a hlavně v prequelu. :) Taky si myslim že uvidíme pár menších potyček. Tak jednu bitvu a pak definitivní konec. Jsem zvědav jak si s tím tvůrci poradí :)

Zodiak455 (hodnocení, recenze)

Žralok: Byl bych rád kdyby se tvůrci čistě v této situaci odklonili od historie.Na ten jeho konec jsem vážně zvědav ý.Myslím si že to bude něco ve stylu odražení několika útoků a pak podlehnutí obrovské přesile ve stylu 300 Bitva u Thermopyl.Ale jednoznačně mi bude chybět Oenomaeus bylo mi ho líto když ho zabili.

Žralok (hodnocení, recenze)

Zodiak455: Taky jsem byl za jeho skon rád. :D Ale na druhou stranu byl tak slizkej a taková svině že mi bude asi chybět stejně jako Batiatus. Občas jsem si řikal u Pomsty. Škoda že je mrtvej. :) Jsem zvědavej na nový záporáky v čele s Crassem. A dost mě zajímá závěr a konečnej osud Spartaka a Gannika. U Crixe je mi více méně jeho osud jasnej. Spíš mě překvapilo že tam ještě bude. Myslel jsem že se to bude odehrávat v době po rozdělení Spartakovo vojsk a Crixovo odtržení. Asi tuhle událost uvidíme v tejhle sérii teda. Nebo se tvůrci drobet odkloní od historie a k rozmotření Thráka s Galem nedojde.

Zodiak455 (hodnocení, recenze)

Žralok: Tak tak,já právě sleduju závěr třetí série to je parádní díl a chvála bohu zabili konečně Ashura :D

Žralok (hodnocení, recenze)

Zodiak455: Taky i myslim. Když jsem to viděl tak jsem slintal blahem. Pomalu začínam koukat na předchozí série abych si alespoň zkrátil čekání :)

Zodiak455 (hodnocení, recenze)

Žralok: Ten trailer co je na té stránce vypadá neskutečně skvěle :) toto bude 100% nejlepší série.

Ben111 (hodnocení, recenze)

Zodiak455: poslední série by měla začít ted v únoru, jestli si to dobře pamatuju

Zodiak455 (hodnocení, recenze)

Ben111: To nejsi sám kdo se těší :) a nevíš kdy mají být nové série?Osobně si myslím že v nové sérii se od Spartaka oddělí Crixus s galy.

Ben111 (hodnocení, recenze)

Zodiak455: Jj uvidíme, každopádně pomáli začnu sledovat zase od první série, abych si to oživil a pak návazal na nové díly, dost se těším :)

Zodiak455 (hodnocení, recenze)

Ben111: Právěže v tom je ten problém nikdo neví zdalipak skutečně zemřel při bitvě o tu řeku nebo se mu povedlo skrýt mezi ustupujícími.Právě proo jsem říkal že by to bylo o hodně přesnější než jeho ukřižování.A zase smrt při rkytí ústupu pěti tisíc posledních bojovníků by mi poněkud připomínala smrt Leonida v Bitvě u Thermopyl.Ale uvidímě jak se s tím tvůrci poperou :)

Ben111 (hodnocení, recenze)

Zodiak455: Je odvážné tvrdit že je historicky nejpřesnější :) Já jsem na netu strávil docela dlouhou dobu hledáním toho nejpravděpodobnějšího konce, ale nikde není jasné jak to opravdu bylo a to se už asi nikdy nedozvíme. Každopádně mě se nejvíc líbí konec kdy by umřel při krytí ústupu zbytku skupiny která pak prchla někam do Gálie.:)

Zodiak455 (hodnocení, recenze)

M.a.t.t.: Právěže tak by bylo nejlepší to udělat,a zároveň by to bylo i nejpřesnější.Po Bitvě na řece Silarus se jeho tělo nikdy nenašlo,co jsem se dočetl tak byl naposledy spatřen když se probíjel ke Crassovi.Svým způsobem by toto řešení bylo historicky nejpřesnější.

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)