Reklama

Reklama

Po návratu z vězení Jake Blues s bratrem Elwoodem navštíví dům, v němž byli kdysi vychováni jeptiškami. Tady stojí před jasným rozhodnutím: na to, aby sehnali 5000 dolarů pro kostel, mají pouhých jedenáct dnů. Jake s bratrem Elwoodem se proto rozhodnou obnovit jejich bývalou bluesovou skupinu. Tím se kolotoč ztřeštěných akcí a honiček s poldy v patách teprve roztáčí. Jejich plány na získání peněz totiž neustále někdo narušuje, dvojice bratrů také na sebe poštve téměř každého… Příběh, který využívá hudební komedie ve spojení s žánrem akčního filmu, proslavily dvě velké honičky aut. V hlavních rolích zaujmou herecké hvězdy Dan Aykroyd, John Belushi a John Candy. Vedle skupiny The Blues Brothers Band tu nalezneme jako hosty známé osobnosti filmového světa (Steven Spielberg, John Lee Hocker, Twiggy, Frank Oz, Steve Lawrence a Paul Reubens). Na tento snímek navazuje volné pokračování Blues Brothers 2000. (Česká televize)

(více)

Diskuze

hippie2222

hippie2222 (hodnocení, recenze)

Nějak se mi stává, že když počet rozflákanejch aut na jeden film překročí tak asi číslo 10 a procento debilních policajtů ve sboru nějakejch 60%, začínám se nudit. Asi jako u stýho vyprávění stejnýho vtipu. Ale muzika dobrá, tak teda tři hvězdy. Samotnej film je s bídou na dvě.

GobbosFILMAG

GobbosFILMAG (hodnocení, recenze)

Kam se hrabou dnešní Hollywoodské šity...Blues Brothers pro mě budou vždy kultovní, srandovní a jedním z nejlepších filmů všech dob...jináč tolik rozflákaných auťáků, zničených obchodů a vojáků v jedné budově jsem v životě neviděl :D vše doplněno perfektní americkou hudbou...

vBaker

vBaker (hodnocení, recenze)

hrozně moc jsem očekával od tohoto filmu, a to jen díky hře na Atary ST1040 a hudbě (theme songu), bohužel to nemělo takový spád jaký jsem čekal

`barocco

`barocco (hodnocení, recenze)

Preklad je spravny, vskutku sa jedna o bratov Bluesovcov, avsak ako nazov do distribucie je to fakt nepekny nazov. Tato klasika ktora medzi 500 najlepsimi filmami vsetkych dob sa nachadza niekde v strede je uz dost znama pre vsetkych zasvatencov aby zachovala povodny nazov filmu, Blues Brothers, najma ked aj kapela s ktorou vystupovali a ktora naozaj existuje az do dnesnych dni ma ten isty nazov, Blues Brothers.

Xeelee

Xeelee (hodnocení, recenze)

Bratři Bluesovi, Bratia Bluesovci??? To už se distributoři naprosto zbláznili?

Související novinky

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

28.12.2016

Řada lidí dnes vyšla z promítání Rogue One a zjistila, že rodina z předaleké galaxie přišla o jednoho ze svých stěžejních členů. V 60 letech nás totiž opustila Carrie Fisher, představitelka princezny… (více)

Reklama

Reklama