Po návratu z vězení Jake Blues s bratrem Elwoodem navštíví dům, v němž byli kdysi vychováni jeptiškami. Tady stojí před jasným rozhodnutím: na to, aby sehnali 5000 dolarů pro kostel, mají pouhých jedenáct dnů. Jake s bratrem Elwoodem se proto rozhodnou obnovit jejich bývalou bluesovou skupinu. Tím se kolotoč ztřeštěných akcí a honiček s poldy v patách teprve roztáčí. Jejich plány na získání peněz totiž neustále někdo narušuje, dvojice bratrů také na sebe poštve téměř každého… Příběh, který využívá hudební komedie ve spojení s žánrem akčního filmu, proslavily dvě velké honičky aut. V hlavních rolích zaujmou herecké hvězdy Dan Aykroyd, John Belushi a John Candy. Vedle skupiny The Blues Brothers Band tu nalezneme jako hosty známé osobnosti filmového světa (Steven Spielberg, John Lee Hocker, Twiggy, Frank Oz, Steve Lawrence a Paul Reubens). Na tento snímek navazuje volné pokračování Blues Brothers 2000. (Česká televize)

decouble

Jde tady především o písničky, ale spíše než ve "videoklipovém balení" je většina skladeb prezentována v koncertní podobě. A v tom je trochu problém. Být u toho na živo, budu nadšený, protože Akroyd a Belushi předvádějí skvělou show. Pár výtečných fórků (např. nacisti), hodně povedených cameo roliček (kdo si všimne Stevena Spielberga?!), zběsilá destrukce aut, jaká je k vidění snad jenom v Kobře 11 a celkový svéráz a bodrost filmu jsou sice velikými pozitivy, ale na tak dlouhou stopáž jich pro mě nakonec není dost. 7/10. ()

castor

Pro někoho jde o jeden z kultů počátku (skvělých) osmdesátých let, pro mě spíš splnění letitého restu. Klobouky, spousta písniček a černé brýle. Blues Brothers jsou svoji atmosférou poplatní své době, cool dialogů jsem ale zase tolik nezaznamenal, přepálenou stopáž naopak ano. Legendární bratři se pokoušejí zachránit sirotčinec, který jim v dětství pomohl na nohy, a to pomocí znovuzrození své bluesové kapely, která má vydělat potřebné peníze. Samozřejmě do toho vstoupí řada nečekaných potíží. Nechybí množství slavných muzikantů a (všemi zmiňované) hromadné destrukce policejních vozů. Trvalo, než jsem se do toho dostal, a když už ano, v druhé polovině to bylo řekněme monotónní. ()

vydumnica

Už chápem, prečo sa stal The Blues Brothers kultovým filmom! Páni, toto je parádny film👌, kedykoľvek zas a znova :-). Je to film plný nečakaných prekvapení, zábavy, humoru, perfektných automobilových naháňačiek, skvelej hudby a predovšetkým je tu toľko zapamätateľných hlášok, jedna lepšia ako druhá. Je to maximálne oddychová, akčná a zároveň hudobná komédia. Najlepšie scénky: naháňačka v nákupnom centre, prelet cez most, objednávka jedla u servírky a muzikálové číslo 'Think' a vlastne až keď tá "servírka" začala spievať, spoznala som v nej Arethu Franklin :-). Ani mladého Spielberga by som tu nepoznala. A je tu veľa ďalších scénok, ktoré určite stoja za pozretie. Dala by som 4 a pol*, ale je tu tak veľa z Chicaga, že jednoducho musím zaokrúhliť vyššie. Milujem Chicago :-). Bonus John Candy. Od režiséra Johna Landisa, narodeného v Chicagu - ako inak, sa mi veľmi páči aj komédia Trading Places. [Special Edition - dlhšia verzia, videné v originálnom znení]. 80 až 85%. ()

B!shop

Tak tenhle film je fakt po pravu kultovni, ale ze by to byla zas nejaka super jizda se rict neda. Film ma naprosto jednoduchou zapletku, ve ktere jde o zformovani kapely a vydelani penez na zachranu kostela, ale ono to naprosto staci. Co se tyce ty muzikalnosti filmu, je to tak pul na pul, pulka filmu jsou pisnicky a pulka bud nejaky komicky sceny a nebo honicky. Co se tyce tech hudebnich cisel, blues me moc nebere, ale krome asi dvou pisnicek jsou docela dobry a chytlavy. Co se tyce vtipu, skutecne vtipny tu jsou jen parkrat, ale vynahrazuje to akce. Ty sice moc neni a jde tu hlavne o zaverecnou honicku, ale ta stoji za to. Navic tu je zpestreni v podobe Carrie Fisher jakozto sileny snoubenky s raketometem, plamenometem a podobne a hlavne nasrany nackove, se kterejma je spojena naprosto brutalni scena, takovy hyper mega kombo s autem sem jeste nevidel. Co se tyce predstavitelu hlavnich roli, jsou to pohodari a vypadaj cool, pri pisnickach se pohybovat umi a pokud to byl jejich hlas, tak zpivaly slusne. Musim rict, ze tech 140 minut jsem se vubec nenudil a je to fakt zabavnej film, ale na 5* to nebude. ()

Autogram

Nejaký zmysluplný dej od filmu netreba očakávať. Takže len hudbu a naháňačky. Hudba je celkom fajn, hlavne keď spieva niekto iný, nie Bluesovci. No a naháňačky sú mimoriadne výživné a museli byť v tej dobe bez digi trikov aj slušne drahé, zničiť toľko policajných áut. Za kult to ale môže považovať len malá hŕstka ľudí. ()

• Kdykoliv vidíme pohled z okna Elwoodova apartmánu, projíždí venku vlak. (Matty)
  • Plakát s Colleen Campovou z Playboye, jenž visí na zdi Elwoodova apartmánu, si „zahrál“ již v Coppolově Apokalypse (1979). (Matty)
  • Těsně předtím, než Bluesmobil projede během „orby“ nákupního centra hračkářstvím, se nakupující muž v něm ptá, jestli mají „Miss Piggy“, což je jakýsi dodatek ke cameu Franka Oze, který slečně Piggy propůjčil svůj hlas. (Matty)

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

28.12.2016

Řada lidí dnes vyšla z promítání Rogue One a zjistila, že rodina z předaleké galaxie přišla o jednoho ze svých stěžejních členů. V 60 letech nás totiž opustila Carrie Fisher, představitelka princezny… (více)