Po návratu z vězení Jake Blues s bratrem Elwoodem navštíví dům, v němž byli kdysi vychováni jeptiškami. Tady stojí před jasným rozhodnutím: na to, aby sehnali 5000 dolarů pro kostel, mají pouhých jedenáct dnů. Jake s bratrem Elwoodem se proto rozhodnou obnovit jejich bývalou bluesovou skupinu. Tím se kolotoč ztřeštěných akcí a honiček s poldy v patách teprve roztáčí. Jejich plány na získání peněz totiž neustále někdo narušuje, dvojice bratrů také na sebe poštve téměř každého… Příběh, který využívá hudební komedie ve spojení s žánrem akčního filmu, proslavily dvě velké honičky aut. V hlavních rolích zaujmou herecké hvězdy Dan Aykroyd, John Belushi a John Candy. Vedle skupiny The Blues Brothers Band tu nalezneme jako hosty známé osobnosti filmového světa (Steven Spielberg, John Lee Hocker, Twiggy, Frank Oz, Steve Lawrence a Paul Reubens). Na tento snímek navazuje volné pokračování Blues Brothers 2000. (Česká televize)

Luckyboy

Kultovní "bluesový" poklad, který i přes svoji osmdestákovou ulítlost (lepší varianta, protože většina osmdesátek byla spíš trapná a nemožná :-) ) baví. Dnešním okem naprosto nefunknčí automobilová honička funguje, muzikálové vsuvky fungují, i šílená Carrie Fisher funguje, protože ve stylu Deus Ex Machina posouvá chlapce na boží cestě. A pak tu je ještě někdy až komiksová nenucenost a přirozenost hlavních hrdinů navzdory absurdním a obskurním situacím, která dělá z filmu něco, na co se dá koukat i skoro po 40 letech. Doslova hvězdné obsazení vedlejších rolí je pak milým bonusem. ()

Snorlax

Amerika miluje rytmus a já také, z černošské hudby zde nezazněly snad jen spirituály. Tolik hudebních stylů, které spolu tak krásně ladí, to se potká málokdy. Pak již ani nepřekvapí, když se scatující Sam spolu s celým orchestrem promění v uhlazené gentlemany v bílém. Místo se najde i pro country cajdák, který dostane na frak mimořádně zdařilou choreografií. Vše úhledně zabalené do povedené komedie. Sekvenci v country clubu jsem považovala za nejvtipnější část filmu, ale pouze do návštěvy finančního úřadu, tam se hudební komedie proměnila v dokonalou crazy komedii. Z Blues Brothers se vyklubla výtečná směs nejen hudebních žánrů, ale vlastně i těch filmových. ()

SoolenJV

Komedie podle mého gusta - dějově sice úžasně jednoduchoučká, ale vzniklá s očividnou láskou. BB mají neuvěřitelný smysl pro dynamiku a při své ne zrovna typické délce pro komedii nenudí, nýbrž velmi pozvolna gradují až do grandiózního finále, na které ani zdaleka nedosahují ani dnešní filmy. Blues Brothers vznikli s úžasným nadšením a to přímo číší z každé scény. Belushi + Aykroyd - úžasná dvojice, herecky úsporná, ale oči z nich spustit nelze. Potěší řada hereckých štěků (zvlášť Steven Spielberg byl příjemným překvapením) a samozřejmě hudba. 100% film, ale (naštěstí) ne pro všechny. ()

Milivoj

Spoustu písniček, automobilové honičky, výbuchy a fašisty, moc jsem toho na základě recenzí od filmu nečekal. Ke svému údivu jsem dostal něco víc: Vtipnou a vůbec ne hloupou zábavu, příběh který má hlavu a patu, pohodičku i energii. Doporučuju, neodejít mi kazeta do věčných lovišť i s videem, hned bych se na řádění bratrů Bluesových - těch s božím posláním - podíval znovu. Snad se zase někdy objeví v televizi. ()

JohnnyD

Nemôžem zakryť určité sklamanie. Mohol to byť geniálny film - 80's, John Landis, elita SNL tvorby, blues ... ale nie. Hlavný problém je to, že film nemá dej. Síce sa tvorcovia snažia tento problém zakryť vtipmi, ktoré zhadzujú aj tu malú vážnosť filmu a odsúvajú ho k absurdným komédiam bez deju - nedarí sa to. Mnohé vtipné scény síce vtipné sú, ale nie dosť - sú zle natočené. Nemajú dostatočnú silu a razanciu. Za všetko je potrebné spomenúť "cameo" Carrie Fischer. Na druhej tu máme občas (!!!) aj nejaké to blues, Dana Aykroyda, Stevena Spielberga (geniálne cameo!), či hviezdy hudobného neba ako Ray Charles, či Aretha Franklin. Dôvod prečo som sa rozhodol dať 80% a nie 60% má dve slová - JOHN CANDY. Malé cameo, je asi spolu v štyroch krátkych scénach, ale dokáže upútať na seba pozornosť a svojou geniálnou minimalistickou komediálnou mimikou je vtipnejší ako celý viac ako dvojhodinový (!!!) film. Bol to génius! ()

• Publikum (resp. kompars) na závěrečný koncert bylo nalákáno skrze rozhlasovou reklamu. (Matty)
  • Kdykoliv vidíme pohled z okna Elwoodova apartmánu, projíždí venku vlak. (Matty)
  • Ve filmu jsou přítomny typické trademarky režiséra Johna Landise: hudba hrající ve výtahu; vzkaz na billboardu, za nímž se schovávají policajti; camea Franka Oze (na začátku ve vězení předává Jakeovi jeho věci) a Stevena Spielberga (daňový úředník na konci filmu). (Matty)

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

28.12.2016

Řada lidí dnes vyšla z promítání Rogue One a zjistila, že rodina z předaleké galaxie přišla o jednoho ze svých stěžejních členů. V 60 letech nás totiž opustila Carrie Fisher, představitelka princezny… (více)