Baahubali 2: The Conclusion

• Indie బాహుబలి 2 - ది కంక్లుసిఒన్ (více)

Baahubali (Prabhas) a Bhallaldev (Rana Daggubati) jsou bratři z mocného království Mahishmati, kteří se zamilují do krásné princezny Devaseny (Anushka Shetty) z malého království Kunt. Devasena se zamiluje do Baahubaliho, čímž naruší záměry královny Matky (Ramya Krishnan) a způsobí rozkol v královském paláci. Ctižádostivý Bhallaldev se obává popularity svého bratra, a přikáže proto otroku Kattappovi (Satyaraj) zabít Baahubaliho. (griph)

rigby

Strhující podívaná, srozumitelný příběh. Nádherné obrázky a krásné písně. Sympatičtí herci a počítačové efekty. Jen škoda, že někdy dost neohrabaně okaté. Ale jinak je to velmi příjemný odpočinkový film, u kterého jsem se po celou dobu výborně bavil. 3+ ()

Kushina

Bože jak může taková sračka mít 74%??? Indický akční muzikál by mi ani tak nevadil, ale jak začaly lodě lítat tak jsem měl dost. Jediné v čem byl film dobrý byla smrt samotného Baahubaliho a pomsta jeho syna, ale jinak to byla sračka! 25% ()

Scaevola

Indicky epický příběh se všemi zápory i klady takového hodnocení vedle přehnaného fantasy provedení (nemyšleno ani tak výpravu či kostýmy, ale spíše zacházení s fyzikou a fyziologickými možnostmi lidského těla) trpí orámováním hlavního příběhu jakousi vedlejší linkou, která se odehrává o 25 let později a jež má dramaturgicky i scénaristicky jediný význam: aby primární fabule nedopadla tak špatně. A to je škoda, neboť jednak by promyšlená tragédie přijatelně otupila nadpřirozené chování/válčení/létání hrdinů, jednak je linka synovské pomsty nejapná a nezajímavá, ač je zahrána sympatičtějšími herci. Jedním z hlavních kladů snímku se tak stává opravdu úlisný, leč majestátní a hrozivý protivník a místy pohledné bojové scény, tedy když se režie právě soustředí na choreograficky zvládnuté osobní souboje a neztrácí čas s polobožskými skoky a herkulovskými údery. ()

Rollo_Tomasi

Ty vole, kam se hrabou jihoamerické telenovely. Zápletka byla taková, že jsem zjistil, že existuje ctihodný zástupce těch jihoamerických sraček, kterýmí nás kdysi krmila televize Hovna (pardon - televize Nova). ()

mullerad

Zaujímavá retrospektíva, kde sa v druhej časti vracia príbeh o jednu generáciu hrdinského "dvojeposu" späť, aby vysvetlil podstatu veci. Napriek pomerne dlhej stopáži a pomerne nezrozumiteľnému jazyku sme spolu s deťmi (10 a 5 rokov) sedeli ako pribitý a hltali scénu za scénov. Čím viac takých filmov!!!! ()

Muffino

Hulk, Conan, Herkules nebo Šíleně smutná princezna v jednom, ale to je úplně jedno, protože toto je ta správná pohádka pro dospělé. Rajamoulimu se povedlo udržet rychlost i prvky zábavy ve stejných porcích a tak není důvod mluvit o jedničce nebo o dvojce. Tohle je prostě jeden film rozseklý Baahubalim ve dví, abyste si nevybudovali mozol na vaší sedací soupravě, i když v té zábavě byste možná ani nepostřehli, že se vám nějaký tvoří. Konečně velkoproducentská pohádka, která má Baahubaliho koule. :) ()

goauld

Tak přes svou extra-mega-dětinskost neohroženého Ivánka (terminátorem řízlého) se musí uznat, že si soudruzi Tamilci s tímhle filmem opravdu vyblbli (především animátoři ;-). Jedná se o vyjímečně dechberoucí dílko, které dokázalo, že ťapká ramzá máhárádža umějí dosáhnout vyskoké kvality provedení, za něhož by se rozhodně nemusela stydět holywoodská produkce.Možná ani nebudu daleko od pravdy, když napíši, že to věru zrovna levné nebylo :-)). Navíc co se týče choreografie - nutno uznat, že na ně zkrátka nikdo nemá a umějí vše nacvičit bravurně, ba přímo mistrnně se všemi propracovanými detaily. Ač se jednalo o neskutečně dlouhý snímek, rozhodně nebylo čas nad tou délkou přemýšlet. První polovina byla typicky (samozřejmě záměrně) nadsazená, ale jak šel čas - naštěstí se kvalita postupně zlepšovala a ke konci už tolik "lepanců o čelo" nebylo. (samozřejmě, že bylo dost pasáží k smíchu, ale na rozdíl od US produkce, se zde jednalo o záměr). Závěrem lze tedy říct, že třetí díl zajistě jen tak nebude (myslím, že než se na to "našetří" nějaký ten pátek to bude trvat), nicméně rozhodně se druhý díl povedl mnohem lépe než první (který byl POUZE oslavný Ivánkův epos). ()

metfor

Pojízdný vrtulník s lopatkami rotujícími proklatě nízko a výsadkáři bez letadel a padáků. Úchvatné. ()