Rytmická sekce

• Velká Británie The Rhythm Section (více)

Stephanie Patricková (Blake Livelyová) je obyčejná žena, která se ocitne na cestě k sebedestrukci poté, co její rodina tragicky zahyne při letecké havárii. Život jí změní zjištění, že celou nehodu někdo zavinil záměrně. Stephanie se vrhne vstříc temnému a složitému světu, aby se pomstila viníkům a dosáhla kýženého vykoupení. Ve snímku Rytmická sekce, který natočil režisér Reed Morano (Příběh služebnice) podle stejnojmenné knižní předlohy spisovatele Marka Burnella, se v hlavních rolích představují také Jude Law a Sterling K. Brown. (HBO Europe)

klukluka

Tahle honička za nepolapitelnými, ba dokonce za neviditelnými byla až překvapivě přímočará. To nemění nic na tom, že to má zvláštní dusnou atmošku a za mě si ten film zaslouží 70 procent, což jsou v mém světě 4 hvězdičky. P.S.: Blake Lively bude kromobyčejná koc, je mi sympatický, že se tomu odhalení nijak zvlášť nebránila. ()

Morholt

Tak mohlo to být solidní revenge béčko variující kromě jiného i mou oblíbenou Nikitu, ale bohužel. Reed Morano se totiž snažila z šestákového námětu vytřískat něco víc a tak se soustředila především na vývoj hlavní hrdinky z vysmahlé šlapky na zabijáckou mašinu. A to zrovna moc nevyšlo. Ani po prodělání úmorného a z filmového hlediska nudného tréninku bych tuhle holku nenechal nalíčit ani pastičku na myši, o čemž mě děvče přesvědčilo při každém nasazení. Ale i to by se dalo přežít, kdyby akce měla koule. Jenže neměla. Byla špatná sama o sobě a celkovou mizérii ještě podtrhla příšerná kamera. Ani z herců jsem nebyl paf. Law se tím pronudil a Blake Lively, byť jí normálně žeru, tady příliš nepřesvědčila. Pořád čekám, kdy režisérka naváže na výborný Meadowland. 30% ()

Anderton

Dlho to malo nakročené na vyššie hodnotenie. Rytmické striedanie príťažlivých prostredí v sekciách, najkrajšie bolo samozrejme v škótskej puste, ale tvorcovia vedeli, ako namotať diváka aj inde. Keď Tanger, tak poriadna naháňačka, len škoda, že strelci síce strieľajú do Blakeinho auta, ale nerozbijú sa ani okná, o zranení nemôže byť ani reč. Prichádzajú aj zvraty, ktoré vlastne pri tak priamočiarom dielku nie sú ani potrebné, ale vôbec to nevadí. Len škoda, že záverečné desiatky minút pôsobia tak trochu ako z rýchlika a keby sme tu mali dve hodinky a záverečné sekvencie boli dlhšie, mohla tu byť hustá osemdesiatka. Určite lepšie ako mdlá Ava, tam tie tri hviezdy znamenali 50%, tu je to 70%. ()

Lacike

Brutálna Nikita s osobným motívom. Proste film o jednej fetke, ktorú nejaký agent za 8 mesiacov vycvičí, aby sa pomstila za smrť svojej rodiny nejakým teroristom. Našťastie scenárista mal dosť rozumu a tak sa z nej za tak krátku dobu nestane supermegadokonalá chladnokrvná mašina na zabíjanie, ale trochu drsnejšia žena, ktorá robí chyby a nakoniec väčšinou skôr bojuje o svoj vlastný život. Bohužiaľ príbeh hlavnej hrdinky ma vôbec nebavil. Proste nesympatická fetka a bolo mi jedno, že má k svojmu stavu dobrý dôvod. Akčných scén je tiež dosť málo. Maximálne tak 10 minút a dočkáme sa skôr komorných vecí ako pár bitiek alebo jedna naháňačka. Za ne dávam jednu hviezdičku a druhú za charizmatického drsniaka Juda Lawa, ktorý tú fetku väčšinu filmu trénuje. Celkovo to je ale nudný a málo akčný podpriemer. 4/10. ()

gogo76

Sympatická Blake Lively v sympatickej roli, no problém je, že sme podobných filmov videli mraky a neprináša nič nové. Pochváliť môžem akurát snahu vykresliť ženskú postavu ako zraniteľnú bytosť, jednoducho je stále ženou s chybami, nemotornosťou i fyzickou výdržou a tak to má byť, pretože neznášam filmy, kde ženská katuje partiu chlapov jak malé deti, to nie je realita... Keby sa pridalo pár minút, lepšie vykreslili vzťahy medzi postavami asi by to pomohlo, takto len priemer. 60%. ()

• Blake Lively si při natáčení poranila ruku a musela podstoupit dvě operace. Kvůli tomu se muselo natáčení přerušit na téměř půl roku. [Zdroj: Fandimefilmu.cz] (BMW12)