Reklama

Reklama

Vědec Bruce Banner se při nehodě promění v obrovskou a silnou stvůru, která bude bojovat nejen se zlem, ale i sama se sebou. Skvělé efekty a akční scény podtrhují tento dobrodružný příběh. Vědec Bruce Banner se právě rozešel s kolegyní Betty Rossovou, podařilo se jim však zůstat přáteli. Společně pracují na vývoji vzorce, který za použití paprsku gama umožní lidské tkáni autokorekci. Bruce vyrůstal v dětském domově, zemřela mu matka a otce Davida zavřeli do vězení. Teď se David vrací do života syna, který o něm neměl tušení. Jednoho dne ochromí Bruce nehoda v laboratoři, díky níž je vystaven silné radiaci mající za následek velmi zvláštní jev – učiní ho silnějším a mocnějším. Setkání s Davidem vzbudí v synovi dávné vzpomínky a uvolní vztek a dávné napětí. Díky gama radiaci se změní v obrovskou zelenou svalnatou příšeru - HULKA - výplod čistého hněvu... (Cinemax)

(více)

Videa (4)

Trailer 3

Recenze (663)

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Adaptace comicsu, která tak trochu předběhla dobu. Jako jedna z prvních upřednostnila psychologickou stránku před tou akční. Obě složky zde jsou přítomny a obě jsou skvělé, ovšem ta komorní část je středobodem a hlavním nosným pilířem Hulka. Eric Bana svou příležitost parádně využil, Jennifer Connelly je tradičně okouzlující a i zbytek obsazení sedí. Jediný zápor je, že je to tak striktně rozděleno na delší psychologickou část v úvodu a čistě akční v závěru. Vyváženější promíchání by spíše bodlo. ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Cože, pět hvězdiček? Té nudě? Vidíte správně? Vidíte! Tento Hulk je podle mě dokonalý. Ang Lee si zřejmě řekl, že když už točí komiks, chce, aby to tak i vypadalo... A tak z plátna udělal rovnou komiksové stránky. Obraz dělí do rámečků a políček, postavám chybí jen bubliny s psanými texty nad hlavou. Leeův další husarský kousek spočívá v tom, že z komiksu, který je na papíře prachsprostou mlátičkou (tedy v 90% Hulkových příběhů), udělal téměř psychologický film, drama otce a syna, popis tragédie jedné rodiny. Dějové scény, dialogy a tak vůbec jsou promyšlené, dá se o nich uvažovat, není to jen tupé předžvýkávání textu. A když dojde na akci, je velkolepá a nápaditá (hod tankem a souboj se psy vedou). Co chcete víc? Já nic. Jedna z nejlepších komiksových adaptací. Proč? Právě proto, že je jiná. ()

Reklama

Vavča 

všechny recenze uživatele

Ang Lee nechal obživnout komiks v těch nejlepších barvách, ať už je to práce kamery, vizuální vychytávky jako tanky v pouští nebo helikoptéra letící těsně nad hladinou, takových eyecandy scén má celý film více. Je tu ost Dannyho Elfmana. A hlavně výborné obsazení Eric O'Bana je sympaťák k pohledání, má velké charisma jeho proměny mu věřím dokonale, Jennifer Conelly je kočka a nehraje o nic hůře, než Bana. Příběh má dobré vyústění, byl jsem mile překvapen, že zrovna Lee se ujal této látky. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Od Anga Leeho iste každý čakal viac ,výsledok je dosť neuspokojivý a veľký podiel na tom má aj Leeho experimentovanie s delením obrazu , ktoré mi tam vôbec nesedelo .Herecké obsadenie je samo o sebe výborné , napriek tomu chémia medzi hlavnými predstaviťeľmi veľmi nefunguje.A to najdôležitejšie-na Hulka to bolo málo akčné.60%. ()

Le_Chuck 

všechny recenze uživatele

U mňa bol problém s Hulkom v očakávaniach. Vtedy pre mňa exotické meno na režisérskej stoličke a lahôdkový trailer sľubujúci všetko len nie to, čo sa mi dostalo. Vo výsledku psychologická pitva a profilovanie charakterov, ktoré je sice fajn, ale nie vo filme kde majú lietať autá, búrať sa steny a padať mosty. V tomto som ostal sklamaný a nevyužiť potenciál takého záporáka akým bol Father je od Anga veľký podraz. Možno nabudúce, keď sa správne naladím. 70% ()

Galerie (101)

Zajímavosti (55)

  • Většinu textů z oblasti mikrobiologie má reálný základ. Pro film je napsala manželka režiséra Anga Leeho. (HellFire)

Související novinky

Proč Hulk nejede sólo?

Proč Hulk nejede sólo?

22.06.2015

Filmy se zeleným marveláckým bijcem nikdy nebyly velkými hity. Hulk vydělal 243 milionů dolarů a Neuvěřitelný Hulk jen o 18 milionů víc, což jsou vzhledem k miliardovým tržbám žánrové konkurence… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)

Reklama

Reklama