Vědec Bruce Banner se při nehodě promění v obrovskou a silnou stvůru, která bude bojovat nejen se zlem, ale i sama se sebou. Skvělé efekty a akční scény podtrhují tento dobrodružný příběh. Vědec Bruce Banner se právě rozešel s kolegyní Betty Rossovou, podařilo se jim však zůstat přáteli. Společně pracují na vývoji vzorce, který za použití paprsku gama umožní lidské tkáni autokorekci. Bruce vyrůstal v dětském domově, zemřela mu matka a otce Davida zavřeli do vězení. Teď se David vrací do života syna, který o něm neměl tušení. Jednoho dne ochromí Bruce nehoda v laboratoři, díky níž je vystaven silné radiaci mající za následek velmi zvláštní jev – učiní ho silnějším a mocnějším. Setkání s Davidem vzbudí v synovi dávné vzpomínky a uvolní vztek a dávné napětí. Díky gama radiaci se změní v obrovskou zelenou svalnatou příšeru - HULKA - výplod čistého hněvu... (Cinemax)

emma53

Věřím, že jako komiks to museli kluci baštit, ale já jako holka jsem se soustředila víc na tu linii mezi tou dvojkou, kde samozřejmě měla prim Jennifer a její hlas a zjev byl příjemným osvěžením. A ty občasné ty skákačky ze skály na skálu šly v pohodě přežít, hraní s tankama jak s malýma hračičkama taky. Asi se mně nejvíc líbilo to setkání s Bětuškou na ulici skoro na konci, kdy se zmenšuje a zmenšuje a.....ách, to bylo přece i dojemný. Ale bacha, nebude se vám líbit, až bude Hulk naštvaný. Ale zelená přece uklidňuje, tak jakej strach, pánové a dámy? Viděno v rámci Season Challenger Tour. ()

KevSpa

Psychologické drama bych od comicsu opravdu nečekala. Hulk je velká podivnost a pro mě velké zklamání. Je to spíše takový experimentální film, který dle mého moc pohromadě nedrží. Stopáž je nesnesitelně dlouhá, zvláště když první náznak akce přijde až v polovině filmu. Upřímně nevím, co si vlastně o filmu myslet. Ang Lee natočil svéráznou (a tak trochu nudnou) comicsovou adaptaci, kde používá po celou dobu různé prolínání obrazů a paralelně se odehrávající děj v několika rámečcích. Bohužel to moc nefunguje, vyprávění působí nepřehledně a to se raději ani nezmiňuji o mnohých pasážích plných těch nejotřelejších klišé. ()

Shakers

Je to dobre a zaujímave efekty ujdu, ale keby to bolo trochu kratšie a viac akcií tak je to lepšie.Stopáž bola na mňa pridlhá, miestami som sa až nudil,strih vyzeral cool, ale mne to vadilo a ťažšie sa mi sústredilo na film a ta tzv. "psychológia" bola nezaujímavá a nudná.Ang Lee proste tento film nezvládol. 60% - 3* ()

Phobia

Být 10-leté smrádě, nejspíš bych pro chlápka, co se mění v KingKonga říznutého žábou, měla víc pochopení... no, v téhle psychologizující podobě asi ani to ne. Každopádně jsem stará vyzobaná kukuřica, proto mě počítačové hrátky, samoúčelně debilní dělení obrazu, nesmyslné zdlouhavé záběry a psychedelické impertinence Anga Leeho jaksi nebavily, ba přímo sraly. Z nekonečných rádoby moudrých dialogů a divné hudby se mi chtělo frustrovaně řvát. A snad jako každá žena, kladla jsem si hlavně otázku: "Čím to, že se všechno oblečení roztrhalo a spadlo, akorát ty trenýrky byly superelastické a nabraly velikost XXXXXXXXXXXXXL?" Kromě toho se Bana, když zrovna nebyl zelený, tvářil jak kdyby měl v análním otvoru narvaný kaktus. Nejsem cílovka (tento pan režisér mě ještě nikdy neuspokojil), pro mě je tedy "Hulk" nezáživná zívačka: sledováno při čtení a ani ne do konce, příliš jsem se nudila. Nejspíš to mohlo dopadnout lépe, kdyby se klasického komiksového tématu chopil někdo jiný, než věčný onan Ang Lee. 33% ()

Flipnic

Další z komixových hrdinů, který se podle mne příliš nepovedl. Hulk jednak na plátně není prostě takový simpaťák jako jiní komixoví hrdinové. Celý děj mi přišel dosti naivní, akční scény nezáživné (kromě souboje se psy), herecké podání hlavních postav dost ploché ... Prostě nic moc, příliš mě to nebavilo. Věřím, že z tohoto komixu se dalo vytáhnout mnohem víc. ()

• Natáčanie sa začalo 18. 3. 2002 v Arizone, väčšina scén filmu vznikla v Kalifornii, presnejšie pri zátoke v San Franciscu. (Greenpeacak)
  • Hulk se ve své době stal smutným držitelem rekordu největšího propadu návštěvnosti v kinech. První týden otevíral jako číslo jedna, načež se druhý týden propadl o 69,7 %. (HellFire)

Proč Hulk nejede sólo?

Proč Hulk nejede sólo?

22.06.2015

Filmy se zeleným marveláckým bijcem nikdy nebyly velkými hity. Hulk vydělal 243 milionů dolarů a Neuvěřitelný Hulk jen o 18 milionů víc, což jsou vzhledem k miliardovým tržbám žánrové konkurence… (více)

Dar z nebes nebo další z mnoha?

Dar z nebes nebo další z mnoha?

30.11.2006

X-Men, Spider-Man, Superman se vrací, Batman začíná, Hellboy, Hulk, Fantastická čtyřka, Sin City - město hříchu, Constantine, Garfield... Komiksové adaptace mají v Hollywoodu očividně zelenou.… (více)