Fantazie

Nadčasové veledílo z dílny Walta Disneyho je báječnou směsí zvuku a obrazu, dnes navíc ve skvělé digitální úpravě! Na disku navíc naleznete objevné kometáře a zajímavé bonusy. Zážitek z filmu Fantazie tak pro vás dostane nový rozměr a generace diváků budou mít příležitost si tento hudební skvost užít jako nikdy dřív! Bez filmu Fantazie nemůže být žádná domácí kolekce Disneyho filmů úplná. Na vlastní oči spatříte hudbu, která ožije, na vlastní uši uslyšíte obrazy, které začnou zpívat, a srdce si tuto směs bude žádat znovu a znovu! (oficiální text distributora)

MikO_NR_1909

Jedinečné, originálne (a to nielen v medziach WD), pôsobivé. Recept ako zhmotniť umelecký zážitok do pohyblivého obrazu v protichodnosti obmedzených možností svojej doby. Úžasné aj z pohľadu producentského rizika, keď viete, že Snehulienka a jej podobný sú overeným návodom úspechu. A naraz tu máme "rozprávača-dirigenta", Čajkovského kompozície, zmes audio-vizuálnych pocitov, nekonvenčný dej... Samozrejme, nie každý fragment vás rovnako pohltí a v súlade celku tvorí nesúlad, aj tak ide o nespochybniteľný art-brain pleasure. ()

Laxik

Fascinující filmový experiment čili Fantasia. Dvouhodinový animovaný videoklip k výběru toho nejlepšího z vážné hudby. Někdy od druhé půlky mě to dokonce i bavilo, ale je to fakt příšerně dlouhé a chce to sakra práci udržet pozornost, a to hlavně v lyrických scénách. Disneyho animátoři se vyblbli, já jsem si to vcelku užil, ale asi nejsem cílová skupina. Podruhé už se na to asi nepodívám. Sláva Stvoření světa. ()

kaylin

Čím tenhle snímek překvapí, to je jistě stopáž, ale v první řadě je to skutečnost, že se Disney pustil do tak poměrně experimentálního projektu. V podstatě beze slov, jen v mezihrách před jednotlivými filmy, se prezentují filmové variace na klasickou hudbu. Dnes by se studio Disney do ničeho podobného nepustilo. Rozhodně škoda, protože i když to pro dnešního diváka úplně není, ta radost z animace a hudby je zde úchvatná. ()

Anderton

Je nesporne obdivuhodné, do čoho sa Disney pustil a akú formu môže mať animovaný film. Jedná sa o doslova audiovizuálny zážitok, čím chcem povedať, že Fantáziu označovať pojmom film nie je úplne presné. Pre mňa je trochu obtiažne pochopiť, pre koho bol a stále je film určený, pretože vďaka dĺžke a hudbe si ho deti celý neužijú, tie potencionálne moje by som zavolal iba na zopár príbehov a naopak dospelí, ktorí sa budú kochať hlavne hudbou, by sa kľudne zaobišli bez Myšiaka Mickeyho a ďalších roztomilých postavičiek. Tým pádom u mňa víťazí príbeh našej matky Zeme a Satan. Dľžka bude aj príčinou, prečo sa k filmu už asi nevrátim a neprehodnotím svoj názor, musím totiž konštatovať, že občas sa to dosť vlieklo a to je bohužiaľ všeobecný nedostatok poviedkových filmov, každá poviedka/pasáž vás totiž rovnako zaujať nemôže. ()

Daae

Zajímavý počin a klasika, která mi dlouho unikala. Pro mě to byl místy náročný film, protože vnímat 2 hodiny obraz a zvuk a snažit se pochopit každý moment jejich korespondence pro mě bylo moc, a tak jsem si ho rozdělila na dva. Hodně se mi líbil Čajkovského Louskáček a Musorgského Noc na Lysé hoře, zrod na Zemi byl také docela zajímavý a Čarodějův učeň - Mickey Mouse je prostě klasika. Jen ti tančící pštrosi mi moc nesedli :) Myslím, že by bylo výborné, kdyby se někdy našlo nějaké kino, které by Fantasiu hrálo. Je to jeden z těch filmů, který byste měli vidět na velkém plátně. ()

• Premiéru si film odbil v divadle Broadway v New Yorku. (HellFire)
  • Pro film dokonce vytvořil několik ilustrací malíř Salvador Dalí, ale žádná se do filmu nedostala. (HellFire)
  • Špeciálne pre tento film vyrobili unikátny stereofónny zvukový formát Fantasound, ktorý mal trojkanálový zvuk oddelený od obrazu na inom páse a upravila sa len jedna kinosála na tieto účely. V ostatných kinách bežala štandardná kópia s mono zvukom. (BlueNeon81)