Pět let potom, co strašlivá, nevídaná síla většinu lidí přiměla k sebevraždě, se jedna z přeživších se dvěma dětmi odhodlává k zoufalému pokusu o útěk do bezpečí. (Netflix)

Baldfee

Pamatujete, když jste si jako malí hráli na slepou bábu? No, tenhle snímek je na stejný bázi, jediná změna je v tom, že vy si dáte tu pásku přes oči a zdrháte před něčím, o čem se ani za dvě hodiny sledování filmu nedozvíte jak vypadá. Čekal jsem od tohohle mnohem víc, když jsem před rokem slyšel od všech okolo, jak je to ještě lepší kousek než Tiché místo a další srance. Jsem si úplně říkal "Okok, A Quiet Place bylo skvělý a tohle má být ještě lepší? Well, well, well, sem s tím!" Schválně jsem si se zhlédnutím nějaký ten pátek počkal, až kolem nebude takové halo, a pak si to v klidu pustil. Musím říct, že po zhlédnutí jsem byl opravdu zklamaný, čekal jsem totiž pořádné napětí na každém rohu, doprovázené krev tuhnoucí v žilách hudbou, jenže ničeho takového jsem se nedočkal. Co už, škoda. I přes tohle všechno si ale ode mě snímek odnáší úctyhodných 68% a aspoň za jedno zhlédnutí si myslím že stojí. ()

TT1905

Upřímně nerozumím tomu vysokému hodnocení všude kolem. Ve srovnání s knižní předlohou je to naprostá tragédie, většina změn oproti původnímu příběhu je na škodu a naprosto ničí atmosféru. Byť to není špatně natočené, je to pro mě obrovské zklamání. ()

pencho

Z tohoto filmu je pro mě dobrá prakticky jen scéna s Poptarts, kde dětem illustruje na nejumělejší potravině jak chutnají jahody. U toho jsem se zasmál jinak fakt nic moc. ()

Martens14

Polovina filmu nudná, zbytečně dlouhé, atmosféra sice dobrá ale chybělo tomu více napětí. Má to dvě časové linie, a to mě nesedí. Jinak film bez vysvětlení, že někdo někam dojde a konec...třeba. Konkurent "Tiché místo" je lepší. ()

JJaannee

Příběh je napínavý od začátku do konce. Je to i doják a tak si připravte kapesníčky. Skvělé herecké obsazení a po dlouhé době mě bavil film se Sandrou Bullock. Takže se pozorně dívejte. ()

Carcooli

Tak teď mám dilema, protože film se líbil, a to jakože hodně. Ale je to něco mezi Tichým místem a Stalo se. Druhý zmiňovaný je skvěle udělaný snímek s Wahlbergem. Možná se mi líbil o něco víc právě kvůli Wahlbergovi. Bullock tady ale hodně překvapila a celý film má možná ještě lepší atmosféru než Stalo se. Jsem nadšená. Podobné typy filmu miluju - klidně mi hoďte do zprávy něco dalšího podobnéhoo.. :) ()

AmunRa

Výborný snímek je oproti podobnému Tichému místu nebo Kingově mlze o poznání méně akční, ale více laděný do hororu. Najdou se nelogičnosti jako příliš snadný pohyb hrdinů poslepu a přeslazený konec, ale proti tomu stojí dobře udržované napětí, vynikající herecký výkon Sandry Bullock a kvalitní herci ve vedlejších rolích jako Tom Hollander a John Malkovich. ()

Bogrant

Už tu bol film v ktorom sa nesmelo rozprávať, tentokrát sa nemôže pozerať, no základ zostal prakticky rovnaký. Ibaže Bird Box narozdiel od Tichého miesta neustále skáče z plavenia sa na rieke do miestností v dome, kde niekto zomrie, aby sa následne desať minút v pohode kecalo bez toho, že by sa predtým niečo hrozné stalo. A celkovo sa tu nájde viacero menej logických a ukvapených manévrov, ktoré sú trochu absurdné. Navyše, pri takýchto témach mi vyložene chýba lepšia pointa či vysvetlenie tej "tajomnej sily", hoci záver sa zrejme snaží niečo povedať a zanechať. No nie veľmi úspešne, určite som čakal viac po tých ohlasoch. ()

Mark1983

Tak Bird box mě hodně překvapil. Má to dobrý příběh, zpracování i děj a napětí, tudíž jsem se bavil od začátku do konce. ()

Chaospunx

Dokázal jsem se dokoukat do konce, takže ty 3 udělím, i když žádné velké nadšení nenastalo. Podruhé bych si asi uhryzal nehty z nudy. ()

Lukkyn

Sandra " buď dobrý Johne Spartne" Bullock nestárne a tentokrát nemá proti sobě rozjetý autobus, loď nebo prázdnotu vesmíru , ale snaží se jí dostat emzáci a kdo šmíruje za oknem hold jde z kola ven a udělá si bebíčko. Každopádně atmosféricky skvěle zvládnuté!V podstatě absence zhmotnění nepřítele vůbec nevadí, protože ten pocit beznaděje a marnýho boje je všudypřítomný. Hlavně scéna , kdy se snaží vybrat si , které že to dítko to bude a bude navigovat mě trochu rozhodila. Celkově od Sandry solidní výkon a ikdyž to lehce kopíruje Tiché místo (tentokrát místo křiku žádné šmírování) bylo to řemeslně na dost podobné úrovni a zabávné. ()

kyblik2

Dosť sa to naťahovalo, trošku vykrádačka Udalosti a Mobilu. Ale určite napínavejšia, lepšie natočená, ale rovnako nevysvetlená. Škoda. Napriek dvom hodinám to ubehlo, zaujímavy nápad, skvelý John Malkovich, ktorý vie aj vo svojom veku hrať a vyberá si nadpriemerné filmy oproti takému Johnovi Cusackovi alebo Nicolasovi Cageovi. Sandra Bulock sa tam hodila viac než dosť. A také to bolo celé mierne nadpriemerné ale 4* si zaslúžia srdcovky. Na toto však rýchlo zabudnem. ()

Polux

7/10 | Podle synopse jsem čekal kopírku Quiet Place a byl jsem překvapen, že jde o adaptaci románu. Bullock je fajn, Malkovich je hodně fajn a kupodivu i děti jsou ok. Pochvala i za postavu Malkoviche. Jeho postava je jedna z mála v podobných filmech ze škatulky troublemaker, jejíž nesouhlasy s jednotlivými rozhodnutími skupiny dojdou naplnění a stane se přesně to, před čím ostatní varoval. V podstatě jediná výtka směřuje k vnitřní logice hlavní hrozby. Výsledek spatření hrozby (vidět někdy znamená zemřít, jindy zešílet) a vnější projevy hrozby (na loďce stačí být pod dekou, zatímco v autě hrozba fyzicky útočí na karosérii). | PeZet ()

hephaestus

Sci-fi kde nemôžeš dýchať, inde robit hluk a tu : nič vidieť... Nápady sa míňajú. Napriek tomu, tento konkrétny scenar nie je tak blby a povedzme na rovinu, Sandra nie je tuctova herečka, jej vykon, jej partitura posuva tento film o trochu dalej, uz to nie je ta "misska" ale bez nej by to bola bieda. Musim dat 4 hviezdy, sucasne vsak 4 je max. ()

monvel

Nie som fanúšikom Sci-Fi, ale tu ma to celkom milo prekvapilo a skôr by som ho zaradila k mysterióznym filmom. Nevieme s čím sa potýkame, či sú to démoni, mimozemštania, alebo jednoducho neviditeľné zlo. Oceňujem, že počas filmu je divák v neustálom napätí a niekedy nastane aj neočákavaý zvrat. Koniec ale opäť končí klasickým americkým "happy end-om", čo je trošku sklamanie (skutočne som čakala, že jedno dieťa obetuje a zvrtne sa to na Sofiinu voľbu). Sandra Bullock opäť nesklamala a veľmi ma bavila. Občas sme sa pobavili na scénach, kde filmové postavy behajú so zviazanými očami a idú presne podľa vysekanej cestičky v lese. Ja by som určite hneď niekde "zahučala" do diery a bol by to 20 minútový film. Oceňujem ale nápad a myšlienku strachu z neznámeho. ()

Seriál Bridgerton je největším hitem Netflixu

29.05.2021

V pasti dostane španělský spin-off

V pasti dostane španělský spin-off

15.03.2021

Thriller Bird Box neboli V pasti od streamovací služby Netflix zaznamenal v roce 2018 ohromný úspěch. Snímek se Sandrou Bullock tak okamžitě dostal objednávku na sequel, jenž bude adaptací knižního… (více)

Netflix nabídne obsah zdarma

Netflix nabídne obsah zdarma

01.09.2020

Dva papežové, V pasti, první epizoda Stranger Things nebo komedie Vražda na jachtě – tyto a dalších několik titulů budou čerstvě na Netflixu dostupné všem lidem bez ohledu na to, jestli platí… (více)