Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Neslavně známé léto roku 1977 bylo časem srážky disca s punkrockem, ale i létem, počas kterého řádil vrah, označený jako "Samův syn". Šílený maniak si vybíral milenecké páry a osamělé dívky. Dařilo se mu zabíjet a unikat beze stop, a jak teploty a počty obětí stoupaly, k pátrání se přidala i samotná mafie a občanské hlídky. Kadeřník Joey se svou partou povalečů dostali nápad, že vrahem je někdo z jejich čtvrti. Sepsali si proto seznam podezřelých a začali hledat toho, kdo jim bude nejvíc připadat jako vrah - někdo, kdo je jiný než ostatní... (Intersonic)

(více)

Recenze (207)

kareen 

všechny recenze uživatele

Film vlastně není kriminálkou,jak jsem čekala,ale spíše mozaikou různých příběhů lidí z NY v sedmdesátých letech,v jejichž blízkosti řádí sériový vrah.Právě tato situace v nich rozvíjí strach a paranoiu,která je navíc umocn'ována různými frustracemi a předsudky zdejších obyvatel.Co mi trochu vadilo byla dějová linka kolem Vinnieho,který nejenže mi byl dost nesympatický,ale jeho jalové problémy točící se kolem tématu,zda podvádět či nepodvádět svoji ženu mě začaly brzy nudit.Naopak výborná byla postava nekonvenčního pankáče Richieho,velmi dobře ztvárněná Adrianem Brodym.Ačkoliv tedy Spike Lee nenabízí žádné napínavé pátrání po vrahovi,je to zajímavé sociální drama zcela v duchu jeho ostatních filmů i když tentokrát téměř bez jeho oblíbené černošské tématiky.To je asi tak vše,jen snad jěště dva postřehy.Za prvé,je až s podivem,že tak zjevného psychotika policie nevypátrala hned první dny jeho řádění.A za druhé,pokud v koutku duše toužíte stát se slavným zpěvákem(čkou),jenže neumíte zpívat a dokonce ani nemáte hudební sluch,nezoufejte.Stačí založit punkovou kapelu a teprve tam se můžete plně realizovat.A vězte,že lidi budou šílet.... ()

MIMIC 

všechny recenze uživatele

Po "L.A.Prísne tajné" ďalší skvelý retro krimi thriller, ktorý svoju pôsobivosť buduje nielen na popkultúrnych odkazoch a marginálnych kulturologických flashbackoch, ale i na hereckých výkonoch (Brodyho herectvo naozaj nespočíva len v jeho expresívnom, romanticko-exotickom zjave) a inteligentných dialógoch (áno, aj napriek tomu, že sa v nich často hovorí sprosto). Pri scéne dokresby portrétu domnelého vraha vám možno napadne, že Socha slobody je vlastne jedna veľká punková ikona... ()

Reklama

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

V Novém Jorku bych léto roku 1977 trávil jen velmi nerad. A není to proto, že Samův syn střílel v nočních ulicích, protože já v noci většinou spím, ale proto, že to město nemám v lásce a nechtěl bych v něm trávit vůbec žádné léto. Tento snímek na tom nic nezměnil, vlastně mne spíše ponudil, ale hudební stránka byla naprosto skvělá. Zejména punkové kousky mne nadchly, ale on i ten dobový popík měl docela šmrnc. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Jako většina filmů od Spike Leeho si vzal větší sousto než mohl spolknout, ale rozsah, hloubka jeho znalostí a energie je působivá. Byl jsem úplně roztancovaný. Krvavé léto v New Yorku je nudný portrét monstra. Než na vraha nebo vyšetřovací tým se film soustředí na partu fiktivní skupiny Italoameričanů zajímajících se o sex a discotanec a světu říkají "fuck". Toto slovo je ve filmu řečeno 435 krát. To je obvyklé jen v pornu. Místo vypadá to jako Bronx. Ve skutečnosti byly zločiny spáchány v Queens. Sériový vrah napsal v jednom z dopisů "Mám rád lov". Chybělo mi aby se film monstru věnoval víc času. ()

UncleG 

všechny recenze uživatele

Jako kdyby po přepravníku v sushi restauraci místo rejžovejch závitků jezdily čtyřpatrový dorty... a Spike Lee si z každýho ukous a poslal ho dál. Krvavé léto v NY je sice zajímavá podívaná, jenže v nemístně natažené stopáži ztrácí jedotlivé "lidské epizodky" v rámci celku svou konzistenci a film se mi před očima doslova rozdrobil a rozpadnul na prach. O čem nebo o kom celé to vyprávění mělo být, mi jaksi ušlo. O pátrání po šíleném vrahovi asi těžko. O partě taliánskejch dealerů? Ne. Obšourným kadeřníkovi, co soustavně podvádí svou milovanou ženu? Hodným homopankáčovi živícím se striptýzem? Nebo o mafiánech hrajících si na policajty? Nebo o řadě "velkejch témat" - rasový problematice, xenofobii, nezájmu oficiálních míst o problémový čtvrti, nebo snad o strachu a panice, kterou vyvolává neznámej zabiják v bohabojných občanech New York City? Tak trochu od všeho kousek, ale od ničeho kus. Škoda. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (14)

  • Podle scénáře měl být vůdčím charakterem Richie a postava Vinnyho měla mít spíše vedlejší roli. (Chatterer)
  • Během 142 minut filmu bylo řečeno slovo "fuck" 435krát, což je téměř 3,06krát za minutu. (ČSFD)

Reklama

Reklama