Neslavně známé léto roku 1977 bylo časem srážky disca s punkrockem, ale i létem, počas kterého řádil vrah, označený jako "Samův syn". Šílený maniak si vybíral milenecké páry a osamělé dívky. Dařilo se mu zabíjet a unikat beze stop, a jak teploty a počty obětí stoupaly, k pátrání se přidala i samotná mafie a občanské hlídky. Kadeřník Joey se svou partou povalečů dostali nápad, že vrahem je někdo z jejich čtvrti. Sepsali si proto seznam podezřelých a začali hledat toho, kdo jim bude nejvíc připadat jako vrah - někdo, kdo je jiný než ostatní... (Intersonic)

Fanfán

pro mě osobně to byl plnohodnotnej film, kterýmu nemůžu nic vyčíst, až je mi to líto... Pro mě osobně neokoukané tváře, prostředí a jednání postav - ocenil jsem disko versus punk, ocenil jsem erotické scény, střih - především pak klipové sekvence ve filmu mě dostali opravdu nemám co vyčíst a všem můžu jen vřele doporučit ()

Nakamura san

Rozhodně zajímavý film,spousta lidiček a jejich příběhů a tužeb a ten střet diska a punku. A Spike Lee jako reportér si tam v jednu chvíli ze sebe udělá úplně výbornou prdel,schválně jestli si toho všimnete. ()

fratros

Dobrá, nazývejme věci pravými jmény...celý děj se točí okolo postavy Adriena Brodyho, jehož velké číro zatlačuje do pozadí všechny ostatní. Podivín je zde vyobrazený jako normální, příjemný týpek a obyčejní lidé jsou jako potvory a pijavice. To je pravděpodobně ta hlavní myšlenka celého filmu...VÝBORNĚ!!! ()

BlackVelvet

Pro mne je tenhle film hodne srdecni zalezitost. Diky trem vecem: odehrava se v New Yorku a ja na nej sla v dobe, kdy jsem zila druhym rokem v Brooklynu. Film byl v americe „pusten“ do kin 2. cervence 1999, tj. v lete, a jelikoz se cely film odehrava v lete tak to tomu dodalo extra atmosferu. Kdo zna New York v lete tak vi o cem mluvim: je tam fakt horko, dusno, cele mesto je takove lepkave a dlouhe vecery se daji paradne a poradne uzivat (mesto nikdy nespi). No a za treti v nem hraje neuveritelnou roli Adrien Brody, muj oblibenec. Film se odehrava v lete 1977 (shodou okolnosti jsem se take narodila v roce 1977) v New Yorku, behem slavneho black outu (tj. vypadku energie kdy cele mesto zahalila tma na par dnu a zaclo se rabovat). Dalsi shodou okolnosti byl v lete 1999 take dalsi velky black out, takze zase, atmosfera kterou jsem si zazila. New Yorkem zmitaji bitky mezi disco a punkem, mezi pristehovalci a mistnimi a hlavne vrazdy takzvaneho Samova syna. Samuv syn byl zabijak David Berkowitz, ktery si vybiral nahodne obeti podle naseptavani psa od sousedu (dal se o nem rozepisovat nebudu, staci googlovat nebo wikipedia). Film ale neni ani tak o nem, ale jako o tom, jaky to melo dopad na nase hlavni hrdiny filmu a jak se hystericky chovala cela spolecnost. Napriklad Adrien Brody je pankac, krome toho se zivi tak trochu pochybne (live sex show) a tak je sousedstvim automaticky povazovan za vraha a lide ze sousedstvi ho malem utlucou k smrti. Co na tom, ze ma hodne rad svou holku, nikomu nic neudelal a v mnoha ohledech je cistci nez napriklad John Leguizano (Vinny), ktery je porad neverny sve manzelce Mire Sorvino (Dionna) a v mnoha ohledech je to poradnej supak. Njn, ale nevypada z pohledu bezne spolecnosti zas tak spatne, ze jo. Takze film krasne zobrazuje predsudky, jak prvni na musku prisli pristehovalci (vrahem je urcite nekdo z italske cvrti, ty „guido“ hajzlove) a nebo nekdo kdo se lisi (Adrien Brody). Tenhle film je hodne o strachu, paranoe, o tom jak se lidi dokazou chovat pod tlakem a jak to asi v lete 77 fakt mohlo vypadat. Na sve si take hlavne prijdou priznivci punku a nebo disca, muzou si vybrat, protoze film zobrazuje obe tyhle hudebni obdobi dost dobre. Nejlepsi scena filmu je kdyz punk Adrien Brody (Richie) tancuje v porno clubu na "Baba O'Riley"od The Who. To ma fakt silu ! Myslim, ze pouziti stejneho songu ve znelce k CSI Miami ten song jen znevazuje. Ta pisnicka ma takovy naboj, ze pro mne to v tomhle filmu byl absolutni wow moment. Ten film mozna tak neni o vrazdach, jako o konci 70.tych let v americe. Tenhle film ma naprosto neopakovalnou atmosferu, hodne dobrej pribeh zalozeny na pravde a Spike Lee se poradne predvedl jako reziser. Nekteri zde pisi ze film je nuda, ja bych rekla ze i muze byt pro ty, kterym nic nerika tohle obdobi dejin/hudba/New York. Ono to fakt neni zas tak trhak a jen o tech vrazdach, jako o atmosfere, o tom co lidi v lete 77 zazivali. ()

Saprofag

Hm. No úplný shit to nebyl, ale ale ale: proč zase motiv horkého léta - úplně stejného horkého léta jako v Do the right thing? Nedělat to oboje Spike, tak řeknu: "No dobře." Ale on to dělal oboje, takže co? Vykrádá se nebo je mu to vedro tak sympatické? Mnohdy mi to přišlo až moc - všechno. Zbytečně dlouhý film. Zbytečně moc okaté vyobrazení buranstva a ne na vesnici, ale ve městě. Navíc mi příjde, že ten bojující proti rasismu (Spike), je sám ten největší rasista. Scény, kdy se naráží na negry a pak obráceně, tam jsou hned 2. No a kdo je tam ten nejhorší? Italové - burani, co se chovají ještě víc buransky než to jde. Někdy jsem tomu nevěřil ani za mák a to rozhodlo. John Leguizamo nebyl až tak špatnej a svou roli si odehrál dobře. Brodymu už tolik jeho punkovost (mimo ohozu) moc nevěřím. Jinak vyobrazení a vůbec to všechno, co souviselo se Samovým synem bylo docela pojato trapně. Jen od toho jsem čekal mnohem víc. Na druhou stranu tam byly i lepší chvilky. Mira Sorvino je pěkná sympaťačka a tak dám velice velice velice slabou trojku! ()

Mark1983 odpad!

Tak tohle mě zklamalo na celé čáře. Čekal jsem zajímavý thriller s masovým vrahem a místo toho jsem dostal nic. ()

lepinla792

Znovu už to vidět nechci. Prvních pár minut to vypadalo na zajímavej film, ale potom už to bylo jen zklamání. Kladně hodnotím jenom ty postavy a herecké výkony, které se do filmu nedostali. Profil vraha, v podstatě neznámej. Profil obětí neznámej. Profil podezřelých a profil lovců spravedlnosti naprosto zmatený, a to platí i pro celý jejich okolí. ()

Monellito

Čekal jsem dle hodnocení něco víc. Docela nudný film s průměrnou zápletkou a průměrnými herci. Asi zbytečně strávený čas u televize. ()

FauSSt

Strašná sračka o nevernom a jemne zaostalom kaderníkovi.Nulová atmosféra.....od poriadneho krimi thrileru to je na míle vzdialené....škoda premrhaného potenciálu ktorý téma Samovho syna ponúka. ()

Mufinek_16

Ze začátku mě to fakt bavilo, jenže po nějaké době už mě to začalo opravdu nudit a nakonec jsem přeskakovala taneční či sexuální scény, jen abych to alespoň trochu zkrátila. Vcelku to nebyl tak špatný film, popravdě to ale zachraňoval hlavně skvělý Adrian Brody. Tento film jsem si pustila, protože mě zajímal vrah Samův syn, ale tady to byla bohužel jen vedlejší (a troufnu si říct) ne tak důležitá postava, což je škoda. Nejspíš se na film budu muset podívat ještě jednou bez očekávání a možná ho docením více. ()

Feacher

Čekali jsme, že to bude víc ve stylu Krimi, ale šlo to spíše do roviny příběhu hlavních postav. Na takový příběh poměrně dost dlouhé, ale jinak ušlo. Nenadchne ani neurazí. 4* ()

BONOBON

Jeden z nejpůsobivějších nezávislých filmů posledních let. K dokonalosti má sice daleko (velkým handicapem je hlavně přehnaná délka), ale osobitá vizuální stránka snímku je natolik dobrá, že ty drobné scénáristické nedostatky (nebo spíš přebytky) snadno zapomenete.. a herecky je to samozřejmě bezchybné.. ()

lineker

Od všeho trochu nemusí dát ve finále nic. Asi mám raději filmy s jednotnou dějovou linií. Bavili mně herci a bavila mně hudba. ()

Mrs.Christie

Přiznám se, že jsem film objevila díky Adrienu Brodymu. Jeho výkon v Pianistovi byl úžasný, tak jsem chtěla vidět i jiné jeho role. Trošku šok vidět ho s účesem a la dikobraz, ale vůbec mě nezklamal. Film má hlavu a patu, což se musí ocenit. Film je opravdu skvělý a stojí za to ho vidět. ()

Lukinsons-

Žádnou "dusnou" nebo jinou atmosféru jsem z toho filmu necítil. Spíš mi to přišlo jak pokračování Pomády. Ještě k tomu dost natahovaný. Jen Adrien Brody byl skvělý. ()

jefljdasfljs

Chvílemi mi připadalo, že spolu jednotlivé scény soupeří, která bude víc nesmyslná. Od Spika Leeho jsem zatím viděl dva filmy, oběma jsem dal pět hvězdiček. Ale tohle vypadá, jak kdyby to natáčel někdo úplně jiný. Zklamání. ()

PORTER44

Hlavní hrdinové jak vystřižený s Pomády,oblečení ,účesy ,tráva, pravý 70léta a v čele J.Leguizamo který podle mě dost přehrával a vůbec se tam nehodil,pak se objevý první oběti vraždícího maniaka ,ale vůbec mi to nepřipadalo jako napínavý drama,policajti vypadají jako imbecilové,žádný pořádný detektiv,žádné napínavé scény pro mě nuda. ()

Thoman

Tak toto byla slabota strašlivá...Hodně dlouho se mi nestalo, abych u filmu, který jsem si sám vybral, čekal na konec jen z principu...A já vůl si to ještě pustil s českým dabingem, který by u tohoto "díla" mohl kandidovat na sajrajt roku. Strašlivost neskutečná! ()