Reklama

Reklama

Ženy od hluboké řeky

  • Itálie Cannibal ferox (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Glorie Davisová píše na univerzitě diplomovou práci, ve které chce dokázat, že kanibalismus jihoamerických indiánů je smyšlený mýtus bílých osadníků. Aby svá tvrzení mohla podložit vlastními zkušenostmi, vydává se Glorie se svým bratrem Rudym a kamarádkou Pat do amazonských pralesů. Na břehu Amazonky potkávají dva americké hledače smaragdů, z nichž jeden je poraněn. Ti jim vyprávějí o přepadení indiány. Glorie však příběhu nevěří a začíná mít podezření, že za historkou se skrývá něco strašného. Nikdo z nich ale netuší, že zanedlouho všichni vstoupí do divokého zeleného pekla... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (134)

Kolssteyn 

všechny recenze uživatele

V 80tých letech šlo jistě o vzrušující podívanou, ale obávám se, že nepříliš schopní herci a slabá vypravěčská zdatnost scénáristova není zrovna dobrým vkladem pro životnost obliby filmu. Dnes už ani nikoho neohromí obnažená těla (byť to obnažení místy přechází z nudity k obnažení vnitřností) a stejně působí i obliba v usmrcování zvířat. Ale narozdíl od herců se o zvířatech nedá říci, že by během natáčení nebylo žádnému zvířeti ublíženo. ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Žánrová klasika, u které jsem po letech přidal hvězdu navíc. Film je samozřejmě určen jistému okruhu diváků, snad proto i mizerné zdejší hodnocení (na IMDb spíše odpovídá). Samozřejmě jde film ve stopách Deodatových Kanibalů, ale mně to vůbec nevadí. Lyrickou složku tedy obstarává krásná příroda a řada živočichů - ara, anakonda, nosál, jaguár, krokodýl, leguán, kotul...a pirani. Epiku pak představuje příběh skupinky bělochů, co se chová k domorodcům tak, že za to zaplatí. Nejslavnější, a pro režiséra následně nejproblematičtější, scénou je Zora pověšená za prsa na háky. Nechybí kuchání, svérázné skalpování i kastrace. Snad jen u těchhle filmů nikdy nevěřím, že by si kanibalové pochutnávali na lidských střevech. Ale je to efektní. A je zde také moralitka o tom, co indiánské kmeny k podobnému jednání vede. A rovněž nechybí srovnání zelené a betonové džungle, kdy v obřích metropolích je možná méně bezpečněji, než v pralese. ()

Reklama

choze 

všechny recenze uživatele

Není to zas tak špatné. Nemá to sice originální vypravěčskou formu CANNIBAL HOLOCAUSTU, celé je to mnohem amatérštější, kopíruje to "myšlenku" CH o civilizačních barbarech a nabízí to stejné chuťovky (vykuchanou želvu, kastraci - oboje slabší), ale Lenzi přihazuje kriminální podzápletku a pojídání červů, vypíchnuté oko, kozy (myslím prsa, ne zvířata) prošpikované háky a useknutý vršek lebky s následnou konzumací obsahu. A piraně! (i když i ty jsou dost trapné) Vypravěčská linie s New Yorkem asi měla děj oživit, ale je zcela zbytečná. Herecké výkony jsou prostě strašné a když začaly dívky ve svém vězení zpívat "Tam kde proud červený řeky syčí, tam kde ční červený kamení...", což zřejmě měla být maximálně dojemná scéna, málem jsem si smíchy nachcal do kalhot. Mimochodem co se týče českého distribučního názvu ŽENY OD HLUBOKÉ ŘEKY, který nijak nekoresponduje ani s originálním názvem, ani s obsahem filmu, tak ten je odvozen od australského distribučního názvu Woman From Deep River, kterým se australský distributor snažil přiživit na předchozím Lenziho kanibalském snímku MAN FROM DEEP RIVER (1972), který vlastně celý kanibalský žánr odstartoval. ()

gjjm 

všechny recenze uživatele

Pokud jde o záběry umírání zvířat, zabíjí je buď jiná zvířata, nebo lidé. Pokud je zabíjí jiná zvířata, najdete srovnatelně brutální záběry ve většině dokumentů o přírodě a z levhartů prostě vegetariány neuděláte ;) Pokud je zabíjí lidé, mohu vám říct jen jedno: víte co jíte ;) ? *** Teď k filmu. Nějak nevím, jak krimi vsuvka na začátku souvisí s dějem a asi nebude náhoda, že hudba, příběh, scenérie jsou prakticky identické s Cannibal Holocaustem :) Je to v podstatě to samé, jen topornější (ano, v obou významech) herci a mnohem, mnohem debilnější scénář. Navíc je to takový ten film, ve kterém je potřeba vyplnit několik gore scén (které jsou na poměry kanibalských hororů velice mírné) stupiditami, převážně erotikou, Pettiným koketováním, debilními dialogy a zpíváním country :)) Cokoliv, co vzdáleně připomíná hraní na myšlenku je vykradené z Deodata. *** Čili z filmového hlediska tradičně příšerné, to je ale většina morbidních filmů, ty je proto třeba hodnotit samostatně. I když gore efekty vůbec nejsou špatné a roztrhaná ňadra Zory Keslerové a rozpůlená hlava taky mají něco do sebe, čekal jsem podstatně větší morbiditu a nehledě na to mě naštvalo, že se to označuje za "Nejslavnější kanibalský film všech dob." Takže jedna hvězda za kapku toho gore (třeba vyříznutí oka docela ušlo), i když nic moc to není. Já asi budu muset zvracet, pomoz mi pryč. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Italský splatter braky 70. - 80.let odehrávající se v džungli jsou všechny na jedno brdo. Domorodí špinaví vlasáči, tvářící se jako duchem nepřítomní, detailně nasnímané mordy zvířat (mimo jiné zde opět porcování želvy, vděčný to objekt italských trasherů k zabíjení). Dále sem tam nějaké ty splatter scénky, mezi nimiž nechybí v jiných žánrově příbuzných snímcích s úspěchem vyzkoušené uříznutí penisu, v tomto snímku dokonce spojené s jeho konzumací. To vše tentokrát zabalené do příběhu vědecké expedice, zkoumající život kanibalů, která při své výpravě potká dva drogové dealery, kteří terorizují místní indiánský kmen. Samozřejmě, že indiáni si to líbit nenechají, což je dobrá záminka rozpoutat splatter orgie. Celkově vzato, bráno jako "studijní materiál" o tom, co se také točilo, se to na jedno zkouknutí dá přežít. Ale opravdu jenom na to jedno. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (8)

  • Film byl na počátku 80. let umístěn v UK na tzv. videonasties list, tedy seznam filmů zakázaných z důvodu zobrazování násilí, brutality, krve, nahoty a sexu. (Flipnic)
  • Hlavní představitelka Zora Ulla Keslerová je původem Češka a zahrála si i v řadě našich filmů. (cariada)
  • Umberto Lenzi vyloženě ve filmu reaguje na Ruggera Deodata a zasazuje do filmu několik scén zabíjení živých zvířat. Klasickou scénou je pak rozsekání želvy vytažené z jezera, které je téměř identické a stejně brutální, jako Deodatova scéna s želvou v klasice Cannibal Holocaust. Zajímavé je, že tato scéna již nikoho výrazně nepobuřovala... (Flipnic)

Reklama

Reklama