Hodný, zlý a ošklivý

• Itálie Il buono, il brutto, il cattivo (více)

Hodný, zlý a ošklivý je klasickým westernovým příběhem o chamtivosti a pomstě uprostřed běsnění občanské války Severu proti Jihu. Podvodník, desperát a ošklivec Tuco (Eli Wallach) je hledaný ve čtrnácti okresech a na jeho hlavu je vypsaná odměna dvou tisíc dolarů. Má ale parťáka, hezouna Joea, zvaného Blonďák (Clint Eastwood), který vždy včas přestřelí provaz, na němž se ho chystá šerif pověsit a při společném útěku si rozdělí odměnu. Ovšem jen do dne, kdy jejich habaďůra přestane Blonďáka bavit a nechá Tuca uprostřed rozpálené pouště sedmdesát mil od nejbližšího města. Vzájemná pomsta je společným jmenovatelem jejich vztahu, ať jsou od sebe bývalí partneři jakkoliv daleko. Cesty osudu je však nakonec zase svedou dohromady v podobě nečekané zprávy o zakopaném pokladu. Každý z nich však zná jen polovinu tajemství, a tak chtě nechtě musí cestovat spolu. Stejnou stopu však sleduje i třetí muž, zlý Setenza, zvaný Krásnoočko (Lee Van Cleef), jemuž se té zajímavé informace dostalo také a on ji rozhodně hodlá prověřit. (Česká televize)

fanda_filmu

Tahle westernová trilogie je opravdu úchvatná, ale na Pro pár dolarů navíc to vážně nemá!! Navíc jsem jako fanda zaregistroval pár zajímavých ''chybiček", tak např.: Herecké obsazení jiných postav z předchozího dílu - Syn majitele hotelu - mladík který je na začátku filmu zastřelen a Ňiňo hrál vojáka... To sice nemusím, ale proč ne... Navíc tohle je sice klasický western - bomba - ale Pro pár dolarů je ovšem něco mnohem víc! Myslím tím ducha a mírnou naivitu příběhu celého příběhu. Zde postavy, dle vší logiky, ztvrdli a každý si hrabe na svém vlastním písečku. Je to trochu zklamání, s jedničkou nelze srovnávat :( ()

hraboska

Western, který se tak trochu vymyká. Western protkaný humorem, natočený Italem Leonem, ozvučený dalším Italem Morriconem. Je to zajímavé, že právě Italové dokáží tak dokonale a harmonicky zpracovat typicky americké téma. Dokázali tomuto spaghetti westernu zachovat důstojnou tvář, ať už scenériemi nebo hudbou, která i ve všech úsměvných (někdy vlastně až směšných) situacích zůstává vážnou. Co se hlavních postav týče, skvěle dohromady fungují a to i přes to, že by jeden druhého nejraději zabil. Je vidět, že společné zájmy dělají divy. Nejvíce jsem si oblíbila Hodného. Ano, je to sice padouch všech padouchů a postřílel snad nejvíc lidí, ale když dával poslední doušek umírajícímu kapitánovi a poslední cigaretu umírajícímu vojákovi a vůbec ten jeho poslední výstřel… člověk by se snad dokázal i zamilovat (zvláště když připočteme fakt, že ho ztvárnil Clint Eastwood). Ale abych jen nechválila, i tenhle film má v mých očích své mouchy a to některé táhlé a zdlouhavé scény, ale ty k westernu prostě patří. Nikdy jsem tenhle typ filmů neměla v lásce, ale po zhlédnutí Hodného, zlého a ošklivého se film zařadil do mého pomyslného top žebříčku. ()

Rhapsody91

Jediná vec v čom je asi Tenkrát na západe ( a že to je sakra dobrý film,síce pre mňa trochu nudný) lepší než toto majstrovské dielo je Claudia Cardinale a jej pekná tvárička. Hodný, zlý a ošklivý je pre mňa top mezi western filmom a trio hlavnych postáv a výber hercov je dokonalý. ()

Peedzey

Přiznávám se, že jsem tento film viděla poprvé teď a stydím se. Ale taky podotýkám, že na westerny moc nejsem. Nicméně musím tleskat, skvělá kamera, režie, herecké výkony, hudba, humor. "Idioti? - To je pro tebe". Ale překvapila mě absence krásné ženy, to k tomuto žánru podle mě taky patří, proto bude Tenkrát na západě vždy o kousíček lepší. ()

salokin

Pro mě osobně to nejlepší, co kdy v daném žánru vzniklo. Ta poslední scéna, kdy několik minut nepadne ani slovo a kamera najíždí do očí hrdinů, zatímco si vychutnáváte to nejlepší od Ennia Morriconeho....to je regulérní filmová extáze. ()

jurajpower

Je málo známe že filmy PRE HRSŤ DOLAROV , PRE PÁR DOLAROV NAVYŠE a DOBRÝ, ZLÝ A ŠKAREDÝ natáčal Sergio Leone pre nedostatok financií v Európe. Založil štúdia v púšti Tabernas neďaleko Almérie v Španielsku. V 60. a 70. rokoch bola púšť vyhľadávaným miestom pre filmárov, točili sa tu najmä westerny. Dnes tu môžete navštíviť tri westernová mestečka. Najznámejší z nich je Mini Hollywood. Natáčali sa tu zábery pre viac ako 100 filmov vrátane Siedmich statočných. Každý deň tu zažijete prepadnutie banky i prestrelku. ()

steews

Nejsem fanda westernů a na film jsem se dívala jen proto, že je tady v první desítce. Po shlédnutí bych jej ale rozhodně doporučila každému, ať se na něj koukne. Tenkrát na západě se mi líbilo více, to ale nemění nic na tom, že jde o skvělý film určený nejen pro fandy pistolí a kůže. ()

jerrik7

Tak nevím. Westerny jsem myslím míval rád. Ale asi to byly jiné westerny, nebo jsem tehdy byl o několik desetiletí mladší. To pozadí války Severu proti Jihu bylo zajímavé, ale 3 hodiny stopáže je zvěrstvo. ()

Amazonas

Westerny jsem milovala jako dítě a po letech jsem se k nim vrátila zrovna tímhle snímkem a neuvěřitelně mě to bavilo! A ano Italové mají talent :) ()

Robino15996

Tak môžem povedať,že zo spojenia Leone a Eastwood je tento film najlepší taktiež je určite lepší ako Once Upon a Time in the West ale proste na Magnificent Seven nemá ani jeden z Leoneho westernov a bodka :). 90% ()

ricky4

V tom nekonečném souboji o nejlepší western všech dob mezi Tenkrát na Západě a tímto snímkem u mě o parník vyhrává Hodný, zlý a ošklivý. Oběma filmům jsem udělil 5*, ale tento by si zasluhoval spíše o jednu více. Geniální ()

Foltas007

Velice dobrý westernový film.Co dobrý, jeden z nejlepších. Přesto tomu něco málo chybí. Asi nejvíce mě zklamala scéna s mostem. Tam film ztratil tempo. Vše mi vynahradila závěrečná scéna. Jedna z nejlepších co jsem měl možnost vidět. Clint je prostě boží. Eli Wallach ve skvělé formě. Jen třetí do party pokulhává. Leone a Morricone v nejlepší formě. Jen jsem prostě neměl ten pocit, který jsem měl po konci TnZ. Asi mi chyběla Claudia :) Dávám 79/100 ()

matej.perun

Najlepsi western vsetkych cias. Vtedy na Zapade moze byt filmom, ktory western re-definoval ci filmarsky vytiahol na vrchol alebo hoc posunul niekam inam, no stale mi to pride prilis osudove a vazne. Dobry, zly a skaredy je naproti tomu proste jedna velka filmova zabava (co vsak neznamena, zeby mu chybali i vaznejsie, ci hlbsie motivy) s uzasne napisanymi i zahranymi postavami. Nevynecham kazdu reprizu v TV a pravidelne si to 2-3 krat do roka este pridam ako pripomenutie. ()

Nepharit

Ani pořádně nevím čím začít, Leonovým smyslem pro detail, geniálním Morriconem? Když se potká několik géniú své doby ve správný čas na správném místě vznikne něco věčného. Hodný zlý a ošklivý patří do toho absolutního NEJ co spatřilo stříbrné plátno nejen na poli westernů ale celkově. Opravdu dnes již legendární hudba, kamera, která si zde poprvé střihla výstřel a umírajícího v jednom záběru do té doby v US nepsaný zákaz což, Leone nevěděl a Eastwood taktně zamlčel :) Pro mne film který můžu vidět kdykoli a jehož atmosfera je ostatně v celé trilogii strhující. Eastwood a obecně všichni tři předvádí své životní role opravdu precizně. Před souboji natahované záběry tváří zblízka, při kterých až mrazí. K tomu vtipné momenty dělají z díla naprostou lahůdku s řadou legendárních scén. Není náhodou, že tento film mají v oblibě i ti kteří westernu neholdují, což je hodnocení samo za sebe. ()

Kultovní western dostane nové pončo

Kultovní western dostane nové pončo

10.07.2024

"Dobrých předělávek není nikdy dost.", řekli si nejspíš producenti ze stáje Euro Gang Entertainment, když se rozhodli odklepnout to, že ikonický western Pro hrst dolarů se dočká remakeu. Snímek z… (více)

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

Ennio Morricone - The Official Concert Celebration

23.11.2023

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

Zdigitalizovaní drsňáci se vrací na plátna kin!

27.05.2012

V červnu se diváci mohou těšit na tři klasické perly stříbrného plátna s tématem „drsní muži“ – Rocky, Zjizvená tvář a Hodný, zlý a ošklivý. Všechny tři uvedené filmy bude možné vidět pouze během… (více)

Další Bruckheimerova akční pecka?

Další Bruckheimerova akční pecka?

16.02.2009