Reklama

Reklama

Koule

  • USA Sphere (více)
Trailer

Obsahy(1)

Jaké by to bylo, kdyby se všechny fóbie, obavy a černé myšlenky staly realitou? Jaké by to bylo stát se terčem vlastních nočních můr a být přitom uvězněn na dně oceánu? Skupinka elitních vědců se vydává na průzkum záhadné kosmické lodi, která stovky let leží v hlubině Tichého oceánu. Jedná se o mimozemský objekt? Stroj času? Mezihvězdný koráb? Otázky jen umocní nález záhadného artefaktu ve tvaru obrovské koule. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (373)

castor 

všechny recenze uživatele

Docela divná sci-fi. Do hlubin Pacifiku musí speciální tým, vědátory hrají samá velká jména, na režisérské stoličce sedí ostřílený Barry Levinson, předloha je od slavného hollywoodského literáta Michaela Crichtona. Výsledek? Udýchaná a prázdná bublina s morálními kecy okolo. Přitom Levinson několikrát dokázal, že dokáže pracovat s různými žánry a psychologie postav mu zdaleka není cizí, jenže chatrný scénář operuje se standardními klišé, takže na palubě je stejný zmatek, jako v divákově hlavě. Prostě příklad toho, když si několik scénáristů s různými vizemi přehrává látku z ruky do ruky. Nicméně několik scén (třeba útok na posádku) výborných!! ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele

Tento psychologický scifi thriller se nechal inspirovat knižní předlouhou Michaela Crichtona, kterou jsem bohužel nečetl. Tudíž nemohu srovnávat. Přesto si myslím, že se tvůrcům povedl natočit docela zajímavý podmořský film, který se může opírat o povedené vizuální efekty, jenž jsou dle mého názoru hlavní doménou, dokonce větší než hvězdné herecké obsazení či Goldenthalova hudba. Samozřejmě nesmím opomenout ani místy fascinující atmosféru, kterou trochu srážela zbytečně zdlouhavá stopáž a mírně „nepovedený“ závěr. Samotná myšlenka filmu a hororový nádech mne však nevýslovně potěšili. Jen je obrovská škoda, že režisér nedokázal vymáčknout všechen potenciál, který tento námět v sobě má. ()

Reklama

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Tenhle film by měl vejít do učebnic, kapitola Jak rozhodně nerežírovat. Slibný námět, poměrně povedený scénář, tedy až na ty ve vypjatých scénách selhávající dialogy, áčkoví herci a přesto je z toho něco, co připomíná osmdesátkový televizní film. Snímek je naprosto bez atmosféry, napětí, akční scény jsou k smíchu, dramatické jakbysmet. Závěrečná katarze je tragicky provedená, dokonce ani herci si nejsou jisti, co vlastně mají hrát, na koho se dívat (ano, pane režisére, když jsou na place tři, je potřeba dát pokyn, kdo na koho bude koukat). Přitom Crichtonovo poselství je výborné, jen v tomhle filmu zaniká, jak kdyby bylo deklamováno partičkou opilých mládežníků na vesnickém candrbálu. Levinson není připraven nejen na vstup do sféry, ale ani na režii filmu o něm. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Doktor psychologie Norman Goodman je povolán k neobvyklému případu. V mořských hlubinách byla objevena obří kosmická lod, která tam klesla zhruba před třemi sty lety. Goodman, který kdysi pro vládu zpracoval směrnice, jak se chovat při setkání s mimozemskou civilizací, je pověřen vedením skupiny, která má lod prozkoumat. Ani slibné herecké obsazení čítající jména Jackson, Hoffman a Stoneová nemusí být vždy zárukou zajímavého filmu. A on by to jistě byl zajímavý film kdyby se režisérovi Barry Levinsonovi pomalu a jistě postupem času nerozpadnul na dobré a horší scény natočené seriálovou formou. Z počátku z dobré sci-fi se vyklube nesmyslná sci-fi ve které působí vše a všichni zmateně a nevěděl jsem jak to mám pojmout. Divný film a nelíbil se mně. Zhmotnění fobií a černých myšlenek na mě neúčinkovalo. 40% ()

pakobylka 

všechny recenze uživatele

----- " Jsi věřící, Normane ? ----- "Ateista - ale flexibilní." ----- O výpravě za poznáním, jejíž průběh se podobá zlému snu ... a nejde o podobnost čistě náhodnou. Originální a neobyčejně atraktivní námět se dostává do střetu s poněkud méně originálním a maličko přízemním až dětinským zpracováním - a tak tak to ustojí. ()

Galerie (51)

Zajímavosti (12)

  • Natáčelo se od 17. března do 30. června 1997 v Kalifornii, konkrétně ve městech Vallejo a San Francisco. (BMW12)
  • Když jde Norman (Dustin Hoffman) s Beth (Sharon Stone) do vody, Barnes (Peter Coyote) na ně do vysílačky volá: „Zapněte si příjem prosím.“ Avšak když mají příjem vypnutý, tak nemohou Barnese slyšet... (pjotri)
  • Nápis "Basura" na jednom z kontejnerů lodě znamená španělsky "odpad". (D3VIL)

Související novinky

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

HBO chystá sci-fi od autora Jurského parku

28.08.2020

Zatímco se seriálový Westworld pomalu chystá na svoji čtvrtou řadu, kabelovka HBO už si mezitím od autora knižní předlohy (a mraky dalších děl) Michaela Crichtona vyhlédla další projekt. Tentokrát se… (více)

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku

05.11.2008

Je tomu tak – rok 2008 je mimořádně „bohatý“ na pády hvězd z filmového nebe. Ledger, Heston, Newman, Minghella... a teď Michael Crichton. Ten se proslavil hlavně jako bestsellerový spisovatel, ale… (více)

Je Maguire dobrý Nemec?

Je Maguire dobrý Nemec?

22.04.2005

Tobey Maguire (na obr.), ktorý od čias Spider-Mana 2 herecky nepohol ani prstom, bude účinkovať v dráme THE GOOD GERMAN v réžií "pohodára" Stevena Soderbergha. George Clooney si v snímke zahrá… (více)

Reklama

Reklama