Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Anglický pár s malým nemluvnětem se plaví na lodi u afrických břehů. Loď ztroskotá, sice se všichni zachrání, ale záhy jsou napadeni tygrem. Rodiče umírají, miminko ukryté pod dekou zachrání gorila Kala. Odnese ho mezi členy své tlupy, dá mu jméno Tarzan a vychovává ho jako vlastního. Jeho dobrodružný život v korunách stromů obrátí naruby expedice profesora Portera, který přijel do africké džungle studovat život goril. Tarzan si poprvé uvědomí, že je člověk, a zamiluje se do profesorovy dcery Jane. Čeká ho velké rozhodnutí. Zvolí život po boku krásné Jane, nebo zůstane se svojí gorilí rodinou? (TV Nova)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (201)

korbitch22 

všechny recenze uživatele

Krásně namalovaná a příšerně zhudebněná mnou léta opomíjená Disneyovka.Příběh byl docela osvěžující a akce parádní a jak už jsem zmínil vizuálně je to celé úchvatné, bohužel ty písničky to bylo něco tak strašnýho, že nebejt zhulenej jako prase, nikdy bych to nepřežil.Proč se tolik filmů musí ničit trapnýma zpívánkama to mi povězte...60%. ()

Koda 

všechny recenze uživatele

Kdo by neznal Tarzana... aspoň odvyprávět děj. U tohoto filmu prakticky není moc komentovat. Hned ze začátku velice silná scéna, která nabudí člověka do filmu takovým způsobem, že si člověk řekne: No do hajzlu, na to že je to Disney film, tak se mejkři dost odvážili zahrnout krev do filmu. Písničky, které jsou prostě nezapomenutelné, ať od Phila Collinse, tak i Petra Muka dávají přesně tu duchovní sílu v písních, které tomu prostě dávají šmrnc. I já jsem měl tu šanci vidět v Praze muzikál na Tarzana, kde hrála Ivanka Korolová s Tomášem Traplem, a rozhodně to byl zážitek na celý život! ()

Reklama

monolog 

všechny recenze uživatele

No musím uznat, že nakreslený je to moc pěkně. To je pravda. Ovšem s Tarzanem to má společných jen pár jmen a základní dějovou linii osiřelého dítěte v džungli, o které se postarají opice. Spíš bych řekl, že tohle je jen ještě víc infantilnější verze Disneyho Mauglího. Tarzan sice byl dobrodružný příběh, dalo by se až říct béčko, jenže i přesto byl neobvykle syrový a dramatický. Tarzanovy rodiče vysadila vzbouřená posádka na opuštěné africké pobřeží, jeho matka umřela kvůli duševnímu otřesu z napadení opic a otce mu zabil vlastnoručně sám Kerchak. Tarzan zabíjel spoustu černochů, protože zabili jeho opičí matku Kalu, zabil i vůdce tlupy Kerchaka a svého opičího otce Tublata. Bederní roušku získal tak, že napodobil chování černochů a taky se naučil používat nůž a luk se šípy. Nic takového tu ale není. Příběhové odlišnosti od předlohy moc zvýrazňovat nechci, ale přece jen ještě něco nakousnu. Nejvíc mi na většině zpracování Tarzana vadí, že z Cecila Claytona dělají největšího parchanta pod sluncem. Cecil byl naopak pravý gentleman, čestný a odvážný muž, který umřel jako hrdina. Předloha je dost neuvěřitelná a ve spoustě míst hloupá (Tarzan se naučil holit, číst a psát úplně sám, když náhodou objevil srub svých rodičů atd). Tenhle film je ale mnohem větší blbost (naučili ho číst a myslet za pár týdnů pomocí promítačky), hloupá a zmrzačená až k podstatě. Kdyby se narodila ve Spartě, shodili by ji ze srázu. Zpívající opice! Pche! Opice rozmlouvající o lásce, o přijímacích rituálech do kamarádství, opice duševně na výši, aby dokázaly ocenit, že Tarzan byl vlastně vždycky jeden z nich! Pcha! Porterovi se do džungle poprvé dostali stejně jako Tarzanovi rodiče - vzpourou posádky jejich lodi. Ani Edgar Burroughs nebyl takovej šílenec, aby je poslal studovat gorily (a to se říká, že popisoval své noční můry). No, o takovýchto blbinách by se dalo povídat hodně dlouho, ale jsou tu i další, s předlouhou nesouvisející. Tak třeba, opice, slon a člověk se vyvinuli do dospělosti za stejnou dobu! Člověk je dospělý za osmnáct, slon za pětadvacet a opice za sedm let! Nebo že Tarzana zvou, aby se setkal s Darwinem, Kiplingem a královnou Viktorií. Darwin umřel dřív, než o Kiplingovi vůbec někdo věděl, že existuje (navíc Kipling žil v Indii). Mnohem lepší je verze z roku 1984, i když i tam se předlohy zrovna extra nedrželi. Přesto je tamto Tarzan už jen způsobem vyprávění, žádnými zbytečnými šperkařskými krámy jako nadšeně romantický konec, kdy se z Jane Porterové stane Sheena a z váženého senilnějícího profesora Archimeda tajtrdlík. Tenhle film je dobrý tak akorát pro malé děti neschopné odlišit hloupost od lži, ale rozumný člověk by od něj měl dát ruce co nejrychleji pryč. ()

Lulu13 

všechny recenze uživatele

Inšpirovanie sa predošlými Disneyovkami je tu značne badateľné. Nakoľko to bol zámer a nakoľko len tvorcom došla inšpirácia je už otázne. Tak či onak ma Tarazn nesklamal ani nenadchol. Scénarista sa tu tiež veľmi nevytrápil a keďže tu neuvidíme vlastne žiadne inovatívne prvky, spadá pre mňa tento snímok do kategórie priemer. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Emocionální bomba. Sice s několika flíčky v podobě hlušších míst ve druhé polovině, ale i tak s nejvyšším hodnocením. Infantilní úlitby typu tajtrlíkujících opic nevadí, naopak překvapivě k duchu vyprávění sedí. A scéna Tarzanových hrátek zakončená jeho přechodem do dospělosti je jednoduchá a zároveň fascinující. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (26)

  • V původním románu Edgara Rice Burroughse je Tarzan adoptován šimpanzi, jedinou zmíněnou gorilou je Bolgani - nepřítel Tarzana a jeho tlupy. Tantor je v knize starým, obyvateli džungle neoblíbeným slonem, Sabor lvicí, a Terk pomstychtivým šimpanzím samcem. Kerchak je pak vrahem Tarzanovy rodiny. Producenti předlohu pozměnili, aby byl film přijatelnější pro celou rodinu a nebyl příliš krutý. (D3VIL)
  • Aby animátoři přesně zachytili pohyb Tarzanova těla při sjíždění kmene, inspirovali se pohyby skatera Tony Hawka. (D3VIL)
  • Ve filmu je několik odkazů na starší sérii Tarzanových filmů s Johnny Weissmullerem v hlavní roli. Například fráze "Me Tarzan, you Jane", Tarzanův zápas s krokodýly nebo šaty Jane na konci filmu, které připomínají ty, které nosila Maureen O'Sullivan. (D3VIL)

Reklama

Reklama