Reklama

Reklama

„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“

  • angličtina Four Murders Are Enough, Darling
TV spot

Učitel Georg Camel ze Springtownu marně usiluje nejen o pozornost žáků k veršům Shakespeara, ale také o pozornost šéfredaktora místního časopisu k básním, které píše. Rád by upoutal i redaktorku společenské rubriky Sabrinu. Vše se změní, když u dveří do bytu najde mrtvolu doktora Portera, otráveného lupiči kvůli šeku na milion dolarů. Nechápající učitel se nečekaně ocitá uprostřed bláznivého boje o peníze, který svádějí gangsterská banda ze San Boniga, v čele s Josém Antoniem a michiganská banda, kterou vede mladá Kate Draixová. Obě jsou přesvědčeny, že George má šek a snaží se ho získat. Obě za něj zaplatí kauci, když ho policejní komisař Brooks zatkne a obviní z vraždy. Muž je sice na svobodě, jeho trable však teprve začínají. V domě, ve kterém bydlí, se totiž ubytují členové obou gangů. Učitel si zatím užívá nečekanou popularitu vraha. Všichni ho znají, někteří se ho bojí, někteří si ho začali vážit a Sabrina, která ho dosud přehlížela, je jím okouzlena. Jenže praktiky padouchů jsou značně nevybíravé, a tak téměř kdykoli otevře dveře, vypadne z nich nějaká mrtvola. Do městečka se mezitím sjíždějí policejní posily a zabijáci. Ti se postarají o dostatek mrtvol, které mohou být připsány na vrub nic netušícího učitele. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (497)

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Už jsem asi někde psal, že Oldřich Lipský je bez pochybností nejlepší československý režisér všech dob. Je to především tou nekonečnou studnicí invence, kterou do svých filmů dával, a tak mohly vzniknout takové bomby jako například "Čtyři vraždy stačí, drahoušku". Na dobu, ve které to vzniklo, to nemá chybu. 90% ()

starbrejkr 

všechny recenze uživatele

Zase jeden návrat po letech k oblíbenému filmu z dětství. A jakápak překvapení, dostalo mě to ještě víc než tehdy. Člověk zjišťuje, že předtím některé scény nemohl chápat a baví se o to víc touto geniální parodií. Jedna již zlidovělá hláška střídá hlášku a herci excelují. Natočit toto v té době na západě, jedná se jistě o celosvětově kultovní film. ()

Reklama

easaque 

všechny recenze uživatele

nostalgické -5* Tahle komedie vždycky patřila mezi mé oblíbené a její komiksové zpracování mi přišlo už v mládí velmi originální. Bylo to hlavně tím, že první podobně ztvárněný film Kdo chce zabít Jessii? se nevysílal před revolucí – že by trezor? Vystřídal se tu tehdejší komediální herecký výkvět a Miloš Macourek napsal zábavný scénář plný parodický narážek na detektivky a gangsterky. I když tu nemá tolik hodnocení, tak ji nejspíš skoro každý viděl, tak nemá smysl se nějak rozepisovat. A i když už jsem ji dlouho neviděl, tak si nejspíš stále nejvyšší známku zaslouží a je zdrojem spousty nezapomenutelných hlášek. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 3 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] A zase nutné BLÁBOLENÍ u kratších komentářů nakonec, kvůli zdejšímu omezujícímu pravidlu pro recenze (vysvětlení najdete v mém deníčku) ... BLA BLA BLA BLA BLA BLA ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

U nás v Bonzánii...ručník končí, mýdlo končí. Fascinuje mě, jak u nás zapovězený comics ( dobře, konec 60.let a začátek 70. byly volnější, ale i tak) pronikl do několika vynikajících českých parodií-komedií. Současné ubohé pokusy o českou komedii jsou jen vzdálenými výkřiky a stíny. Citace ze Čtyř vražd by vydaly na řádný seznam, jedna perla za druhou. Závěrečný garážový masakr s gejzíry krve je brilantní! A Iva Janžurová se svojí kapelou je nejspíše první českou punkovou zpěvačkou - ten song stojí za pozorný poslech, o hudebních kreacích během produkce nemluvě. ()

NinadeL 

všechny recenze uživatele

Poměrně půvabná komiksová komedie, která ve své stylizaci navazuje na Kdo chce zabít Jessii? Tentokrát ovšem v barvě. Poetika Káji Saudka je skvělá a dodnes funkční. O čem by se ale dalo pochybovat, jsou herecké manýry Rosůlkové, Bohdalové nebo Janžurové, které překračují jemné předivo parodie. A bylo by samozřejmě zajímavé srovnat tuto českou verzi s jugoslávským filmem Mrtvima ulaz zabranjen, který adaptoval slavnou předlohu Nenada Brixyho už v roce 1965. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (19)

  • Meno hlavného hrdinu je Georg Camel (Lubomír Lipský). Pri scéne, kde hrá na Suzafon, sa na malú chvíľu objaví obal známych cigariet značky Camel. (Raccoon.city)

Související novinky

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let

16.06.2018

Fanoušci retro filmů, zbystřete! Jáchyme, hoď ho do stroje!, Postřižiny, Limonádový Joe, Marečku, podejte mi pero!, Starci na chmelu, Adéla ještě nevečeřela, Noc na Karlštejně, Čtyři vraždy stačí,… (více)

Reklama

Reklama

Časové pásmo bylo změněno