Reklama

Reklama

Limonádový Joe aneb Koňská opera

  • angličtina Lemonade Joe (více)
Trailer

Obsahy(1)

Píše se rok 1885 a v Arizoně je pořádné dusno. Obyvatelé Stetson City se napájí whisky a morální hodnoty citelně upadají. V Trigger Whisky Saloonu řádí skutečně vykutálená skupinka gangsterů. Majitelem vyhlášeného lokálu je Doug Badman (Rudolf Deyl ml.), k chlípnému pobavení zpívá Tornádo Lou (Květa Fialová) a své hříšné a podlé plány osnuje gangster od přírody Horác alias Hogo Fogo (Miloš Kopecký). Posledními spravedlivými v tomto otřesném a korupcí prolezlém městě je lékárník Ezra Goodman (Bohuš Záhorský) se svou dcerou Winnifred (Olga Schoberová). Jednoho dne přijede na bílém koni obchodní zástupce firmy Kolaloka, jistý Joe (Karel Fiala), který se alkoholikům rozhodne nabídnout napravení v podobě nealkoholické limonády. Je snad jasné, že alkoholici své mety neopustí tak snadno. (AČFK)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (703)

Frajer42 

všechny recenze uživatele

No shodou okolností jsem viděl tento film hned po filmu Pro pár dolarů navíc, které jsou shodou okolností přibližně stejně staré. Tudíž se tady nabízí zajímavé srovnání, které však neučiním, protože tyto filmy, leč jsou stejně staré, tak jsou naprosto rozdílné. Perfektní, mnohdy až groteskní nádech. Film je vtipný, svižný. Je plný nejrůznějších hlášek. Hudebně rovněž více než pěkné. Barevný filtr, který rozděloval jednotlivé scénky hodnotím pouze kladně. Takže jako celek to působí více než koukatelně. Zejména scénky v Trigger Whisky Saloonu jsou bezchybné. Bohužel mi však přijde, že film slábne a slábne a po výtečném začátku přichází přihlouplý konec. Je to tak trochu škoda. Dávám sice jenom 3*, ale pro milovníky westernů je prostě nutností tento skvost vidět, některé scénky jsou skutečně geniální. ()

sud 

všechny recenze uživatele

Všichni se musí smířit s tím, že nejlepší parodii na western natočili Češi. Naprosto odzbrojující film plný nádherně klišovitých dialogů, čistých westernových zápletek, které jsou výtečně dokresleny těmi absolutně newesternovými, nechybí samozřejmě absolutně kladný hrdina, bídní padouši, krásné ženy, přestřelky, honičky, souboje, láska a ve vrchovaté míře zábava. Film s vynikající režií Oldřicha Lipského a geniálním hereckým obsazením v čele s Karlem Fialou, Milošem Kopeckým, Květou Fialovou a Olgou Schoberovu je po právu jeden z největších pokladů české a československé kinematografie. ()

Reklama

JASON_X 

všechny recenze uživatele

Nepřekonatelnou estetičnost, zábavnost a geniální poetiku tohohle kouzelného dílka, jsem samozřejmě ocenil až jako dospělý, coby kluk jsem ho rád neměl, žral jsem tehdy westerny "vážné a realistické", tedy... ehm... tedy takové, které mi tehdy vážné a realistické připadaly (jako třeba Vinnetou, Sedm statečných... cha-chá...), no a Limonádový Joe byl tak nepokrytě parodický a komediální... a nebyli v něm Indiáni! Ale od jistého věku tenhle film zbožňuju, je to asi můj nejmilejší český film ze šedesátých let... no, možná s nějakými těmi zemanovkami. ()

Ampi 

všechny recenze uživatele

Díky mnoha talentovaných tvůrcům vznikla tato klasika, která neztrácí svůj lesk ani po létech. Pravděpodobně v Arizoně ve Stetson City se odehrává jeden z nejlepších československých westernu s nezapomenutelnými hláškami, kvalitními písněmi a sympatickými herci. Jednomu z nich Karlovi Fialovi je věnován tento komentář jako pocta. V den napsaní tohoto komentáře 3.10. 2020 zemřel. ()

sportovec 

všechny recenze uživatele

Limonádník je neutuchajícím gejzírem nápadů, gagů, perzifláží a parodií. Zvláště dnes naznačuje, kudy vlastně běží hranice mezi skutečným humorem a konzumním bavičstvím. Pokleslost někdejších rodokapsů (románů do kapsy) tu opakovaně dostává inteligentní, odlehčený nářez. Úžasné jsou scény hospodských rvaček, které si v ničem nezadají s klasickým westernem. Limonádníkova unylost, umocněná obsahovou vyprázdněností zvláště vypečených obratů pokleslé literatury, dětinná démoničnost HogaFoga, osobité vegeteriánství Hlinomazovy role, vypočítavá okázalost ctnosti a rádoynedotčenosti Joeovy zaslíbené, skvostná závěrečná scénka filmu, naznačující, v čem že je kouzlo pojící skvrny velikosti mexického dolaru ... Kdo se umí smát, začne hned na úvod filmu, a nepřestane dost dlouho po jeho skončení. Odchází nejen pobaven, ale i posílen. ... ()

Galerie (57)

Zajímavosti (80)

  • Prvý film z Československa, ktorý sa uchádzal o nomináciu na Oscara v kategórii Najlepší cudzojazyčný film. Bohužiaľ nebol nominovaný do prvej pätky. (Raccoon.city)
  • Karel Gott, který propůjčil v písních hlas Karlu Fialovi, se k filmu dostal tak, že filmoví tvůrci sháněli zpěváka, který zpívá tak, že to zní jako angličtina, ale není to angličtina. Někdo si vzpomněl na Gotta, který v té době zpíval v kavárně Alfa, a protože tehdy anglicky neuměl, zpíval jazykem, který angličtinu vzdáleně připomínal. A tak vznikla píseň „Sou fár tu jú aj mej“, ke které napsal text scenárista Brdečka – jinak jeden z mála československých tvůrců dobře ovládajících cizí jazyky. Text napsal ve fiktivním anglicko-mexickém dialektu. (sator)

Související novinky

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

22.07.2021

Letos se v obou Těšínech budou slavit prázdniny s filmem. Na přelomu července a srpna se po pandemické přestávce diváci setkají naživo v rámci filmové přehlídky „Kino na hranici”. Co je čeká? „Loňský… (více)

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let

16.06.2018

Fanoušci retro filmů, zbystřete! Jáchyme, hoď ho do stroje!, Postřižiny, Limonádový Joe, Marečku, podejte mi pero!, Starci na chmelu, Adéla ještě nevečeřela, Noc na Karlštejně, Čtyři vraždy stačí,… (více)

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011

13.02.2012

V sobotu 21. ledna byl ukončen výběr filmů Kánonu filmu za rok 2011 a přinesl opět zajímavé výsledky. Původní prosincový termín konání výběru byl z důvodů nečekaných a smutných předvánočních událostí… (více)

Reklama

Reklama