Limonádový Joe aneb Koňská opera

• angličtina Lemonade Joe (více)

Píše se rok 1885 a v Arizoně je pořádné dusno. Obyvatelé Stetson City se napájí whisky a morální hodnoty citelně upadají. V Trigger Whisky Saloonu řádí skutečně vykutálená skupinka gangsterů. Majitelem vyhlášeného lokálu je Doug Badman (Rudolf Deyl ml.), k chlípnému pobavení zpívá Tornádo Lou (Květa Fialová) a své hříšné a podlé plány osnuje gangster od přírody Horác alias Hogo Fogo (Miloš Kopecký). Posledními spravedlivými v tomto otřesném a korupcí prolezlém městě je lékárník Ezra Goodman (Bohuš Záhorský) se svou dcerou Winnifred (Olga Schoberová). Jednoho dne přijede na bílém koni obchodní zástupce firmy Kolaloka, jistý Joe (Karel Fiala), který se alkoholikům rozhodne nabídnout napravení v podobě nealkoholické limonády. Je snad jasné, že alkoholici své mety neopustí tak snadno. (AČFK)

Caesar1993

Dříve jsem tento film považoval za dokonalý. Nicméně se mi dostala do rukou kniha a můj názor se okamžitě změnil. Kde proboha vzali mexickou skvrnu o velikosti kakaového dolaru, totiž naopak? Proč Catlletovy limonády stala kolaloka? ()

Gastovski

Jsem docela zklamán, že tohle je jedna z nejlepších a nejoblíbenějších komedií. Film je celý složen z trapných scének, které sice měly za úkol parodovat, ale takhle uboze!!! A 10 000 lidí se tady při tom řezá smíchy, když Hlinomaz rozkouše housle. Chacháá! Fakt sranda. Jedinou hvězdu dávam za Miloše Kopeckého, který mi byl narozdíl od Karla Fialy, kterého bych s chutí uvařil v limonádě, aspoň trochu sympatický. Ženské role a písničky, které zde zazněly, jsou (až na whiskey) více než hrůzné. A na závěr poznámka k virážovanému obrazu: nevím jak ostatním, ale mě kvůli trochu zhoršenému zraku dělalo opravdu potíž sledovat zejména "žluté" části filmu. Po půl hodině jsem si musel dát pauzu, aby mi ta žlutá nevypálila oči. Otřesný zážitek! ()

Petrus1

Já to snad nikdy neviděla celý (tím myslím v klidu, vkuse, od začátku až dokonce), až teď. Skvělé herecké obsazení, pro mě jednoznačně nejlepší Miloš Kopecký, super hlášky doplněné úžasnými nápady (Fatamorgana Valley), podbarvení jednotlivých scén… Prostě paráda. Citovat nějaké hlášky by bylo nad moje síly (bylo jich tam moc), ale jednu přece (jsem s ní naprosto ztotožněna): „Alkohol podávaný v malých dávkách neškodí v jakémkoliv množství!“ Ač jsem se prohlížela od hlavy k patě, žádnou kakaovou skvrnu velikosti mexického dolaru jsem neobjevila, takže zase nic nezdědím. Vy ji někdo máte? Ano? Tak „Pochopitelně ruce vzhůru!“ A já si jdu dát něco dobrýho, protože: „Whisky to je moje gusto…“ ()

xargos

Jsou filmy, u nichž váhám, jestli ještě něco vůbec připsat. Tohle je jeden z nich. Vše již bylo řečeno, tak snad jedině pocit. Uctivě smekám před autory, klaním se hercům a všem tvůrcům tohoto skvostu československé kinematografie. Díky:) ()

Jeremiah

Nemám rád parodie ! U tohoto filmu však musím udělat vyjímku, protože je naprosto dokonalý !!! Od hereckého osazenstva, přes hudbu až po závěrečnou myšlenku, tak aktuální v současné době : " Padouch nebo hrdina, všichni jsme jedna rodina". Bez přemýšlení - 5 . ()

Vesecký

Co k Limonádníkovi dodat? Nejlepší parodie na westerny, co znám, kampak se na ni hrabou spaghetti-westerny. Český humor je z toho cítit každým coulem, skvělé výkony plejády našich hereckých hvězd asamozřejmě nádherná hudba, jeden evergreen vedle druhého. ()

Richie24

Na pět hvězd to není, protože toho dobrého vtipu bych v čistokrevné komedii rád ještě o krapet více, nicméně jakožto westernová parodie jsou slušňák, kráska, okouzlující dáma a parta kořalečníků v čele s legendárním Milošem Kopeckým na špici žánru. 4 ****. ()

Rathalos

Westernova komedia z byvaleho Ceskoslovenska,mila a pohodova vec od Oldricha Lipskeho,urcite sa uz v Cesku a ani na Slovensku take nieco nikdy nenatoci...:-) ()

zdeny99

Jedna ze vzácných výjimek, kdy mnou československá klasika jen tak proletí a zanechá ve mě jen malinkou část toho, co ostatní hltají. To je případ komedie Oldřicha Lipského vypuštěnou do kinosálů v době jeho nejplodnějšího období. Kromě pár světlých chvil není pro mě tahle komediální klasika vůbec zajímavá. Těmi světlými chvílemi jsou ovšem pouze taneční výstupy Květy Fialové, která se díky tomuto filmu stala ve své době takovou českou femme fatale. Naopak Olga Schoberová, tou dobou považovaná za český filmový sexsymbol, tu hraje jen takovou uťáplou pannu, což se mi vůbec nelíbilo. Nějak ale její role zapadá do celkového kontextu filmu, který je parodií na staré němé grotesky a slavné americké westerny. Tyhle Lipského parodie se mi vůbec nelíbí, a tahle obzvlášť. Vůbec mi tento styl nesedí. A co mne nejvíce odrazuje od Limonádového Joea, tak je to ta odpudivá žlutá barva. [42653. hodnocení, 631. komentář, 86%, 148. nejlepší film, 318. nejoblíbenější film] ()

sirien

Těch 5* dělá nejen humor, postavy a celková parodie, ale i kombinace filmové, hudební a animační stránky, které z nějakého důvodu fungují dohromady naprosto hladce a přirozeně způsobem, který se ani jiným dobrým českým filmům nepodařil. ()

Lucretius

Limonádový Joe mě bavil jako velmi malého, potom šel dlouho hype kolem něj mimo mě až jsem si řekl, ukážu jej choti a znovu mu dám šanci. A jo. Prvně, nelze neocenit řemeslnou poctivost a kvalitu realizace celého konceptu, resp. i to, že do něj tvůrci šli naplno. Ač parodií, film překvapivě stojí na vlastních nohách, není nutné mít jakýkoliv pozitivní vztah k tomu co je parodováno. Tj. žánru českého hraní si na divoký západ, žánru, který je pro mě kombinací infantility a stupidity (mě nevadí, že si lidi na něco hráli, nic proti cosplay, je to vlastně geekovská zábava první poloviny 20. století, ale že to příliš přežvýkali, že do toho přidali až moc onoho typický českého nevkusu). Joe z daného žánru nejen, že vyrazí maximum, ale přidá humor snad do každé věty a technicky velmi dobře provedenou muzikálovou rovinu. A to dohromady stačí. Překvapuje mě ale oblíbenost snímku, přijde mi, že je celkem náročný na diváka. Resp. geniální Brdečkův humor a hudební čísla jsou asi natolik vtahující, že chytnou i toho jež by potenciálně měl problém s tím, že jde o umělecky relativně odvážný film. ()

pipapa

Zajímavý počin, který absolutně nesnáším, jako většinu produkce oněch "zlatých" šedesátek. Ta neustálá snaha přizpůsobovat se Západu a vnucovat ho, byt´ třeba jako parodii, je gzblití. Hvězda za píseń "Arizona", která mi až "nechutně" utkvěla v paměti a kterou si často sama zpívám. ()

Kochanski

Skvělá parodie! To nám čechům vždycky šlo, parodovat žánry, které vůbec netočíme.... Některé hlášky díky bohu zlidověly!!! P.S. Kdo ještě má na ruce kakaovou skvrnu velikosti mex. dolaru???!!! :-) ()

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi

Kino na hranici: hvězdy na těšínském nebi