Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh o tom, co dětem může způsobit obyčejné brouzdání po internetu. A rodičům změnit život… (Televize Seznam)

Recenze (35)

jiri.twist 

všechny recenze uživatele

Velmi dobrý filmový počin, což na české poměry je co říci. Myslím, že film je právě takový, jaký je. Na jiném serveru si někteří stěžují, že jim chybí závěr. Ale závěr tam je tak, jak to tvůrci chtěli - poukázat na tento problém, ne řešení, to by zase jiní stěžovali, že se jedná o výchovný film ... 8888 ()

Trevor 

všechny recenze uživatele

K filmu som sa dostal iba vďaka tomu, že som na stránke Incredibly strange films narazil na Hills have googly eyes a následne hľadal či tento 7 sekundový film objavím na čsfd. Bohužiaľ rovnako ako ďalšie krátkometrážne filmy o ktoré som na čsfd požiadal sa tu nenachádza ani po zaslaní žiadosti...Na hory má mať výchovný charakter, dojem z filmu však pokazili Patrikovi rodičia. Na druhej strane v mnohých rodinách to tak akosi vyzerá... ()

Reklama

petrsv 

všechny recenze uživatele

V podstatě to nejlépe napsal salahadin. Film není natočený špatně, ale chybí řešení. Nad tímhle se někdo zhrozí, možná si někdo uvědomí rizika kyberšikany, ale těm mladým to nepomůže vůbec v ničem. Zakončit to prostým sdělením, že mají děti mluvit s rodiči, přičemž těm rodičům ve filmu bych to na místě kluka neřekl ani náhodou, to je poněkud úsměvné. Film tak vlastně jen sděluje, že tady problém kyberšikany je. Což není nic novýho, píše se o tom furt. Proč vzniká, jak se to dostane do takové krizové situace a hlavně, jak z toho ven, to už se nedovíme. ()

Nach 

všechny recenze uživatele

Nechápu toto nízké hodnocení. Na Hory je excelentní krátkometrážní počin, kde jsou herci naprosto skvěle vedeni režisérem a kamera to vše podtrhuje netypickými záběry, které celou depresi jen podtrhují. Další plus je výborní edukativní charakter a zvuk. Takovéhle mladé filmové tvůrce naše zem potřebuje. Palec nahoru a všem mladým povinně promítat, ať vědí jaké můžou být následky. 80% ()

major.warren 

všechny recenze uživatele

Musím říct, že mě tenhle film dost překvapil. Holiček, který je pro mě s prominutím nýmand, ukázal, že když chce, umí. Je to hlavně o příběhu a poselství, ale u mě film vyhrál z hlediska režijního. Klidně bych nominoval Holička za režii, protože vytvořil dnešní český antistyl, kterým si u mě vytvořil velké plus. Díky atraktivní režie se od toho nedá odtrhnout. Scénář velice dobrý. Herci také. Vizuálně je to hodně silný zážitek. Tak depresivní, netypické a jedinečné záběry vás od filmu nedokážou odtáhnout. Holiček si s kameramanem vyhráli na určitých detailech a přineslo to jen ovace. Též je to zajímavé z hlediska zvuku a střihu. Je to vlastně pár scén ozvučených doslova maniodepresivně. Přirozeně až to v člověku mrazí. Prostě když ten kluk vyleze z auta a v lese se svleče či při pohledu v autě, kdy je slyšet jen cinknutí telefonu, tak to je opravdu něco co dnešní český film ztrácí. Též mi Holiček udělal velkou radost, tím, jak ukázal obsah jednotlivých esemesek a nepřečtených zpráv. Je to silný snímek a přesně takhle bych si představoval ideální studentský film, i když vím, že tohle není studentský film, ale mám na mysli ten koncept. Takhle by mohl podle mě vypadat dobrý český film ať už od kohokoli a klidně celovečerní či krátkometrážní. Ne nýmandi Svoboda a Bystroň se svými kejdami. Na Hory je prostě hodně dobrý film. Holiček a scenárista toho dokázali v pouhých pár scénách strašně moc vyjádřit. Doufám, alespoň v nějaké lvy, protože sice je to nezávislý a řekněme na objednávku dělaný film, ale stejně má hodně co říct. Nominace na režii, hlavního herce, kameru a zvuk. 70% a hodně zasloužené čtyři hvězdičky. ()

Galerie (3)

Zajímavosti (4)

  • Vedoucí projektu „Seznam se bezpečně“ Martin Kožíšek se nechal slyšet, že ho k projektu motivovala mladá nezletilá slečna, která mu zavolala a prosila ho o smazání jejich nahých fotografií z emailového účtu jejího bývalého přítele. Slečna však nenechala žádné informace, tudíž ji nebylo pomoci. Bohužel spáchala sebevraždu. [Zdroj: Stream.cz] (Scelleton)
  • Je až ironické, že po zveřejnění filmu se mladému Lukáši Veřtátovi, představiteli Patrika, začali přes sociální sítě ozývat nejrůznější individua a požadovali po něm nahé fotografie. [Zdroj: Stream.cz] (Scelleton)
  • Vozidla na natáčení zapůjčila společnost AAA auto. (Duoscop)

Reklama

Reklama