Dora a ztracené město

• USA Dora and the Lost City of Gold (více)

Dora miluje objevitelské expedice a tak vede své přátele na dobrodružnou výpravu, na níž musí zachránit své rodiče a vyřešit záhadu ztraceného zlatého města. (Cinemart)

ostravak30

Dora a ztracené město mě opravdu bavila. Sic nenáročná zábava, ale pořád zábava. Jde o dobrodružný film, který si myslím, že větší děti vůbec nemusí nudit. V první řadě jde o hledání pokladů a přátelství, které odolává zkouškám. Nejprve se ale musí zrodit, když se lidé vzájemně poznají právě při nepříjemných situacích. Dora ostatně neměla příjemný nástup do školy, ale její bezprostřednost a nekončící optimismus dostal nakonec nejbližší spolu ztracence dostal. A právě to je na filmu nejvíc. Druhá strana mince je fakt, že vložit dnešní počítači, mobily a jinými elektronickými hračkami zfanatizované mládežníky do pralesu, vypadalo by to asi stejně. Vždyť oni se pomalu bojí komárů a do lesa za barákem chodí jen když musí. Z tohoto pohledu mě Dora bavila, protože byla jiná, odlišovala se. Však taky výkon Isabely Merced byl skvělý. Hodně mě překvapila účast Evy Longorii, kterou znám ze Zoufalých manželek jako tu krasavici a tady hrála opravdu sympatickou matku. V příběhu se nachází řada vtipných scén a společně s hudbou to spolu všechno ladí. Tvůrci zapojili řadu nápadů a když už se zdálo, že nelze překvapit, zase to dokázali, třeba tou animovanou částí. Film je svižný, napínavý a na svou stopáž běží plynule bez hluchých míst. Mimochodem, že by v USA měli jiný přístup k hygieně nebo víc odolné jedince? Spolužačka Dory sice zpívala o kakání krásně, ale při následném útěku si pr.el neutřela... ()

Lewaso

Nečekal jsem, že až tak lze z přiblblé kreslené odrhovačky vytvořit superfilm pro děti. Zdůrazňuji PRO DĚTI. Včetně návazné kreslené sekvence. ()

megajalec

Úvod filmu, kde je malá Dora v džungli, je hrozný. Ide pravdepodobne o odkaz na rovnomenný seriál, ten však nepozerávame. Stredná pasáž, keď ide hrdinka z pralesa do civilizácie LA a do školy, je o niečo lepší, samozrejme vznikajú komické situácie. Hlavná časť, keď je Dora s trojicou kamarátov unesená do pralesa s cieľom nájsť stratený poklad, je asi najlepšia. Taká Lara Croft v detskom vydaní. Syn sa bavil, rodičia sa zapozerali tiež a nakoniec to aj celkom fajn utieklo. ()

blazma

Asi jsem potřeboval vidět přesně takový typ filmu, jinak si nedovedu představit jak je možný že se mi tak moc líbilo. Film je výborný, skvělý a bavil mě od začátku až do konce. hlavní herečka Isabela Merced je prostě nejvíc sympatická a nemůžu se zbavit pocitu, že i ona si tu roli sama dost užila. Michael Peňa se pomalu dostává do mého seznamu oblíbených herců, který zvládá komedii a i pořádné drama a i v tomto filmu je jeho otcovská role výbornou třešničkou na dortu. Prostě jsem nečekal že taková praštěna víc dětská než teenegerovská dobrodružná podívaná mě bude tak moc bavit. Prostě fantazie. ()

PamPero 1

Jumanji styl do deseti let, ti starší se budou nudit. Popravdě jsem ale čekal, že to bude horší. Mladí herci celkem ok. ()

Ace.A.T.L.

Doru, jako kreslenou postavu poučnýho dětskýo seriálu jsem nikdy neviděl a tak jsem do toho šel hlavně kvůli Isabele a musím říct, že to je hodně pohádkový, hodně muzikálový, hodně dětský, ale dalo se na to koukat. V žádným případě neze čekat cokoliv, mimo filmu pro děti, ale svoje chvilky si tam najdou i dospěláci, co chtěji vypnout hlavu. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

HMTD

Nejprve jsem to chtěl vypnout po hodně dětinském úvodu, pak jsem proklikal jak film bude pokračovat a zjistil, že je to vlastně film u kterého mne zaujal trailer, přišlo mi tehdy že to bude vtipný námět. No nakonec trochu zklamání, na film jsem poněkud starý, ale mám pochopení, zjistil jsem si co je předlohou a už vím proč se tvůrci rozhodli ponechat pasážě, které jsou řekněme pro děti od 6 do 12 let. Nicméně musím říci, že to nebyla ztráta času, tak dávám o hvězdu víc, protože myslím že pro věkovou skupinu které je to určeno je to hodně nadprůměrný počin. ()

Tongo

Já moc nevím co si mám úplně o tomhle filmu myslet. Film působí jako byste smíchali Jumanji a Indiana Jonese dohromady potom to poupravil na dětskou verzi a dali tomu jméno "Dora the Explorer". Zase ale na druhou stranu, občas jsem se celkem u nějakého vtipu docela bavil, (a podle mě to taky děti docela pobaví ) prostě žádná hrůza či děs . 3 hvězdy ()

BigMen odpad!

další multikulti sra@ka, která má naučit mládež, smát se debilnímu, tupému nic neříkajícímu humoru. má nám všem připomenout, že jsme vlastně děti lesa, a když si po vysrání neutřeme prdel, je vše cajk ( málem jsem se poblil ). hloupost tu řve na každém kroku a je umocněna naprosto slaboduchým dějem splácaným ze všeho možného, co svět filmu v tomto žánru nabídl. ale pozor. nečekejte žádnou knihu džunglí, žádné Jumanji , Indiana Jonse, a další skvělé filmy. čekejte tupost, omezenost a kdyby to bylo točeno v Evropě, řekl bych nutnost doslovně projebat dotace EU. mohutnost tohoto paskvilu je dovršena naprosto neprofesionálním hereckým výkonem všech postav. jediné, co stojí za povšimnutí, a čemu jsme se i smál, byla uměle vytvořená opička. měla své skvělé chvíle, které pobavili, i chvilky, nad kterými si člověk zastavil a zatvářil, jako když vidí malé, krásné štěňátko. bohužel, těch chvilek bylo hrozně málo. ODPAD ()

Tomas.Pise

Moc se mi to líbilo, jsem rád, že ještě takový odreagovačky jsou. Místo samého ponurého dramatu, co máme v životě a ještě se na to koukáme v televizi, čistá dětská nevinnost. Člověk hned přijde na jiné myšlenky. Za mne super ()

Levi_Kornoa

Škoda, že si tvůrci neodpustili lišáka a opici, kteří jsou zpracovaní takovým komiksovým stylem, který mi do filmu úplně nesedí. Ale jinak tenhle typ rodinných dobrodružných komedií mám celkem rád. A myslím, že dětem, na které film cílí, ani ten lišák s opicí vadit nebude. Ano, byly tam naivní scény, ano, byly tam i trapné scény. Ale to podstatnější – zasmál jsem se? Ano. Byl jsem překvapen jistou nečekanou zápletkou? Ano. Ztvárnili herci dobře své role? Ano. Byl příběh alespoň v něčem originální? Ano. Takže podtrženo sečteno, mohlo to bý sice lepší, ale marné to rozhodně nebylo. Asi záleží, co od toho člověk očekává. Pro mě to byl ve výsledku vcelku pěkný snímek. :) ()

Jirkacek

Dobrodružný rodinný snímek s komediálními prvky a názvem Dora a ztracené město jsme si vybrali doma ke sledování hlavně kvůli tomu, že jsme měli chuť na nějaký oddychový dobrodružný film s českým dabingem. Nebylo však snadné si něco vybrat, jelikož už jsme jich spoustu viděli. Z nouze jsme si tedy vybrali zmíněný snímek z jihoamerického prostředí, od něhož jsme si slibovali slušnou zábavu a pěknou přírodu. A v podstatě se nám naše očekávání splnilo. Vše začalo představením rodiny Marquezových, mezi něž patřila manželská dvojice ostřílených archeologů Cole (Michael Peña) a Elena (Eva Longoria), kteří měli dceru Doru (Isabela Moner). Nejprve jsme ji poznali jako šestiletou, která žila spokojeně s rodiči a animovanou opičkou Tlapičkou v peruánské džungli, kam přijel na návštěvu sedmiletý bratranec Diego (Jeff Wahlberg). Když mladík s rodiči odjel do Los Angeles, následoval střih a přesunuli jsme se v ději o 10 let dopředu. Dořiny rodiče celou dobu hledali skryté incké město zlata Parapata a když se jim povedlo najít přibližné místo, kde by se mohlo nacházet, poslali 16 letou dceru za Diegem na školu v LA. Zde se setkala s novými spolužáky. Třídní šprtkou Sammy (Madeleine Madlen) a Randym (Nicholas Coombe). Po nějaké době jela třída na exkurzi do muzea, kde byla Dora, Diego, Sammy a Randy uneseni do Peru, kde měli najít Dořiny rodiče, aby bandity zavedli do inckého zlatého města. Když byli zavřeni v bedně, objevil se u nich muž jménem Alejandro (Eugenio Derbez),který tvrdil, že je přítelem Dořiných rodičů a vzápětí jim pomohl utéct. Po úspěšném útěku se Dora rozhodla nejprve najít své rodiče s Alejandrovou pomocí a tak skupina společně zdolávala četné překážky, včetně pohyblivého písku, hádanek v ruinách Inků, rostlin vyvolávajících halucinace a útoky lesních stráží Parapaty. Po četných nebezpečích se Dora konečně setkala se svými rodiči nedaleko Parapaty, když v tom ukázal Alejandro svou pravou tvář. Byl to totiž vůdce banditů a zajal je, nicméně se našim mladým hrdinům s pomocí animované opičky povedlo utéci a vniknout dovnitř Parapaty, aby získali poklad. Uvnitř inckého města Dora a ostatní řešily hádanky, ale jak to dopadlo, to už neprozradím. Nicméně mohu prozradit, že i přes 102 minut délky filmu, jsem se celkem nenudil. Snad bych trochu krouhl začátek, který byl poměrně rozvláčný, ale viděl jsem už horší uvedení do děje. Průběh filmu byl tedy zajímavý až po nějakých 20 minutách, kdy se spolužáci vydali na nebezpečnou výpravu, ale nakonec mi to až tak nevadilo. Celkově to tedy byla slušná rodinná zábava, byť průměrné kvality a co se líbilo hodně, tak to byla příroda. Na druhou stranu ty animované postavičky opičky a nepřátelského lišáka působily jako pěst na oko. Bylo top celé takové pitomoučké, dětské, bez pocitu opravdobého nebezpečí. Ale teď už jdeme hodnotit. Suma sumárum, dobrodružný rodinný snímek Dora a ztracené město ode mne získal tři ztracené hvězdy ***. ()

bastian

Pobavil som sa na absurdite celého diela a myslím si že pre deti je akurát vhodné. Dobrodružné a veselé, naivné, milé. Vtipy o kakaní a prdoch sú podla američanov top humor takže sa pripravte aj na takú nálož, našťastie len minimálne. ()

Dora průzkumnice obsadila záporáka

Dora průzkumnice obsadila záporáka

16.12.2018

V hrané adaptaci seriálové Dory průzkumnice se vedle herečky Isabely Moner (Transformers: Poslední rytíř) jako představitelky titulní postavy objeví čerstvě také herec Benicio del Toro (Sicario). Ten… (více)

Eva Longoria maminkou

Eva Longoria maminkou

21.08.2018

Eva Longoria (Zoufalé manželky, Manžel na zkoušku) se připojila k obsazení hrané adaptace pohádkové Dory průzkumnice Dora the Explorer od Paramountu. Herečka ztvární matku hlavní postavy. V roli Dory… (více)