Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Víra královny Míriel je podrobena zkoušce, Isildur se ocitá na rozcestí, Elrond odhaluje tajemství, Arondir dostává ultimátum, Theo neposlechne Bronwyn. (Prime Video)

Recenze (105)

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vzhledem k tomu, že znám knižní předlohu, podle níž se tento seriál nenatáčel, dalo by se očekávat, že budu zhnuseně odpadovat, ale já jsem si vcelku rychle zvykl na to, že má tato záležitost s dílem J. R. R. Tolkiena společná pouze jména klíčových postav, a tak jsem se od poukazování na nesrovnalosti oprostil a rozhodl jsem se, že si epizodu užiju jako běžnou fantasy. No jo, jenže každá pořádná fantasy se vyznačuje zajímavým dějem, kdežto tady se spíše konverzovalo (a i to povětšinou nezajímavě). No, mnoho se toho nestalo, a když už se něco dělo, bylo to provázeno typickými nedostatky. K záchraně adolescenta musel zase jednou Bůh vystoupit ze stroje a zjistil jsem, že skřeti k smrti neradi střílejí na stacionární cíle. Asi jim to přijde nesportovní. / Poučení: Kopeš-li dostatečně hluboko můžeš narazit na uhlí, stříbro, zlato, drahé kameny, mithril, balroga... ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vždycky je fajn být fér. A to i v přiznání, že J. R. R. Tolkien by ze seriálu Prsteny moci, který vychází z jím vytvořeného světa Středozemě nejspíš nebyl dvakrát nadšený. Jde ovšem díky tomuto samotnému faktu hned celý seriál označit za odpad? Tolkienovci mají právo mít vůči seriálu výhrady, zaujatost ovšem málokdy přinesla ovoce. I proto by si od nich nejspíš seriál Prsteny moci zasloužil jistý odstup. I proto, že si prozatím jde bez problému užít jako velmi fajn fantasy seriál s nadále výtečným vizuálem. I když je pravda, že čtvrtá epizoda v režii Waynea Cheho Yipa (vracejícího se z 3. epizody) se prozatím v kontextu seriálu víceméně zatím vleče nejvíc. Což neznamená, že v ní absentují pozoruhodné momenty.   Čtvrtá epizoda skutečně neskáče moc kupředu, moc nového toho vlastně o příběhu a samotném světě dvakrát neprozradí, přesto jsou postavy nadále poměrně zajímavé a vyplatí se sledovat jejich další počínání. Především jsou totiž zpátky trpaslíci a návrat do Khazad-dûm stojí za to. I díky návratu prince Durina IV. v podání Owaina Arthura. Více prostoru dostává i jeho žena Disa v podání Sophie Nomvete a prozatím se vykresluje poměrně zajímavě, větší hloubku poté dostává Elrond v podání Roberta Aramayi.   Prozatím prázdná nadále působí Eärien, sestra Isildura a dcera Elendila. Eärien v podání Emi Horvath byla vytvořena zcela originálně pro účely seriálu, kdy po ní v Tolkienové tvorbě nebylo vidu ani slechu a zatímco Isildur v podání Maxima Baldryho startuje svůj poměrně zajímavý dějový arch, který bude mít díky událostem Pána prstenů tragické následky, Eärien si ovšem svou existenci bude muset ještě odůvodnit, kdy se její bratr i otec v podání Lloyda Owena prozatím zvládli vykreslit jako o poznání zajímavější charaktery.   Galadriel v podání Morfydd Clark je nadále poměrně horká hlava a vůbec nepřipomíná tu starou známou Galadriel, do jisté míry to ovšem alespoň působí dojmem, že se charakter začíná mírně posouvat. Zajímavější je sledovat linku, kde se v plné formě představuj záporák Adar. A Joseph Mawle působí dojmem, že si vyloženě užívá být tajemným zlem, kdy se sice chová tak trochu pošetilé, zdá se ovšem, že pro to má jasné důvody. Ať už se příběh Adara v budoucnu vykreslí jakkoliv, slušný dojem dokázal zanechat už zde.   Absence hobitů (respektive jejich plemena Chluponohých) dvakrát ničemu nevadí, kdy se nemile prokazuje, že jejich linka by bez záhady o záhadném muži z oblak vůbec nevyvolává nutkání v jejich příběhu pokračovat. Jinak platí, že seriál nadále předvádí velmi půvabný vizuál, tučný rozpočet je vidět ve výpravě, kostýmech i make-upu. Závěrečné minuty poté vyvolají závan osudovosti, Bear McGreary pořád na pozici hudebního skladatele dělá, co se dá a jako fantasy seriál to pořád funguje. Že jde pořád přeci jen o dílo pod úrovní Tolkienových děl i adaptací Petera Jacksona je věc druhá, těžko ovšem vlastně kohokoliv dokázala překvapit.... ()

Reklama

Pan.Antonin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Co je, to je, a i když budu skřípat zuby sebevíc, nezměním to.“ (Eragon - Christopher Paolini). Pozitivem určitě je, že se to, ač hodně pomalu, dějově posouvá dopředu. Dalším pak, že tam tentokrát nebyly scény s tajemným mužem z nebes a jeho hobity. Nejvíc se mi líbily scény s klukem a skřety ve vesnici. Ty měly šťávu, napětí, atmosféru a byly nejlepší částí epizody. Dál bych ještě pochválil několik vtípků (protivná Galadriel skončila ve vězení, Elendil nepochopil vtip regentky). Seriálové númenorské politikaření prohrává s tím předlohovým na celé čáře (fakt byla nutnost to takhle měnit?) a tvůrcům by měl někdo vysvětlit, že dobrá akční scéna se nenatočí tak, že se pustí zpomaleně. Spoilerové PS: Postavy měli docela kliku, že se skřet díval do studny jen pět vteřin, že kluka vzápětí zničehonic zachránil Arondir, že "temného elfa" vůdce skřetů pustil jako posla, že skřeti neumí střílet a nebo se na střílení úplně vykašlou, že Galadriel při útěku nezabili/nezranili stráže v přesile a že kvůli padání listí dokázala přesvědčit lidi k názorové otočce. ()

Baron Noktur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zatiaľ najlepšia časť seriálu. Prvá tretina má ešte neduhy predchádzajúcej časti, avšak potom sa to už rozbehne a ukážu sa scény, ktoré majú doslova filmové kvality. Pri kľúčovom rozhovore medzi chlapcom s jílcom a starým sedliakom som doslova nedýchal, tak ako aj pri záverečných scénach. Dobrá robota! Najväčšie mínus je samozrejme Galadriel a mám pocit, že takto to bude minimálne do konca prvej série. ()

Spacecore 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Galadriel je příšerná, Isildur jí dýchá na záda. Numenor je tragickej. Trpaslíci a linka s Gandalfem není špatná. Nechápu jak se z Chluponohů stali Hobiti, protože je to taky tragická evoluční větev Středozemě (dle tvůrcu seriálu). Elfové když spolu mluví, působí to jako dialog z gay porno filmu těsně předtím, než po sobě skočí. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (7)

  • V královské věži můžeme za zády Galadriel (Morfydd Clark) vidět obraz muže a ženy. Jde o obraz Berena a Lúthien, kde smrtelný Beren klečí a podává Lúthien Silmaril, který sťal Morgothovi z koruny, jako dar pro svou elfskou nevěstu. Jejich manželství bylo prvním spojením člověka a elfa. (spacemaster)
  • Halbrand (Charlie Vickers) ve vězení říká Galadriel (Morfydd Clark), aby zjistila, čeho se její protivník nejvíce obává, aby to mohla použít proti němu. To je přesně taktika, kterou Sauron použil proti Númenorcům, aby je zničil, a také taktika, kterou se řídil, když vykoval Prsteny moci a rozdělil je mezi lidi, trpaslíky a elfy, jen aby posléze vykoval Jeden prsten, který jim vládne. (spacemaster)
  • Bronwyn (Nazanin Boniadi) řekne, že do bývalé elfské citadely se stáhli lidé ze všech vesnic až po Orodruin. Orodruin je sindarské (elfské) jméno pro horu, která je ve Třetím věku známá jako Mount Doom, kam jde Frodo vhodit prsten. Orodruin znamená něco jako „hořící hora“. (spacemaster)

Reklama

Reklama