Pán prstenů: Prsteny moci

• USA The Lord of the Rings: The Rings of Power
USA, (2022–2024), 18 h 2 min (Minutáž: 61–76 min)

Předloha:

J.R.R. Tolkien (kniha)

Morfydd Clark, Robert Aramayo, Ismael Cruz Cordova, Cynthia Addai-Robinson, Megan Richards, Maxim Baldry, Markella Kavenagh, Peter Mullan, Joseph Mawle (více)

Diskuze

Co řekl k Měsíčním zahradám sám mistr Erikson:

Beginning with Gardens of the Moon, readers will either hate my stuff or love it. There’s no in-between. Naturally, I’d rather everybody loved it, but I understand why this will never be the case. These are not lazy books. You can’t float through, you just can’t. Even more problematic, the first novel begins halfway through a seeming marathon—you either hit the ground running and stay on your feet or you’re toast.

Právě jsem mnohokrát slyšel, že první kniha je obtížná v tom, jak tě hodí doprostřed dění... já se zamiloval do toho světa okamžitě, jo, chvilku jsem si zvykal na jeho prózu a jak napsala w.dow, i některé dialogy mi ze začátku přišly slabší, ale to vše velmi rychle překonalo to naprosté okouzlení, nerdovské nadšení z toho, co jsem četl. Sranda je, že u mě nastal problém spíše u druhé knihy, kterou stále považuji za trochu slabší, ačkoliv když dosáhla svých vrcholů, tak byla neuvěřitelně geniální.. ale děj se tam trochu táhl...

No a pak přišly Vzpomínky ledu. Od brilantního prologu až do poslední věty něco naprosto... monumentálně dokonalého.

na příspěvěk reagoval Ingtar2

W.Dow

Je to specifický styl psaní... mnozí Malaz a jeho přístup k světu a vyprávění přirovnávají právě např. k Dark Souls, teď by se jistě dal přidat i Elden Ring. Každopádně tolik nezapomenutelných momentů, dialogů a postav jako v Malazu jsem nikdy jinde nezažil. A ani už nikdy nezažiju. Ale chápu, že to nesedne každému, no.

W.Dow

W.Dow (hodnocení, recenze)

Ingtar2

Chaos, zmatek, a styl psaní co mi osobně nesedl. Chápu proč to má své fanoušky, ráda bych ale aspoň věděla o čem se postavy baví a proč dělají co dělají :D Celkově dialogy mi přišli dost slabě napsaný, jestli si dobře vzpomínám.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Ingtar2, Helo

Ingtar2 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Najprv jak som to dočítal tak som bol nasratý lebo som zistil, že o týždeň to vychádza po česky. Potom som si prečítal mená (Crokus Younghand - Kvítko Berka, Trotts - Honec, Mallet - Klátil), a už ma to až tak nehnevá :D len prečítať to celé po anglicky bude naozaj zábava 😂

Ale úprimne to bolo super, skvelý svet (najmä ten Moon's Spawn je úžasný koncept, rovnako ako aj 4 zakladateľské rasy a niektoré ďalšie veci ktoré nechcem spoilerovať). Čo občas škrípalo boli dialógy a niektoré chaotické pasáže. Dal som celú recenziu na Goodreads ak by si mal záujem.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Ingtar2

Parádní začátek nejlepší fantasy ságy všech dob. Dodnes nechápu, jak Erikson dokázal vytvořit něco tak dokonalého, navíc za tak krátkou dobu (12 let).

na příspěvěk reagoval Ingtar2

ESNYR

ESNYR (hodnocení, recenze)

Blackhand47

S tím Pottrem ti můžu tak trošku konkurovat. Zjistil jsem že byla velká chyba kupovat dceři audioknihy. Jede to u nás snad rok v kolečku 1 až 7. Myslel jsem že největší peklo byly ty DVD s animákama (Shrek, Auta, Ledové království ....) ale tohle je teprve o pevné vůli.

Blackhand47

Blackhand47 (hodnocení, recenze)

Jen se titulujte jako experti... já jsem chodící encyklopedie pro Star Wars, komiksovky, a Pottera. 😂

Chodící encyklopedie > Expert 🤣🤣🤣

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, ESNYR

ESNYR

ESNYR (hodnocení, recenze)

GejmronCZ

Ten závěr cos napsal ale on nikdy nepochopí.

Blázen si není vědom toho že je blázen.

Psychor je takový ten trpěný školáček, který je nejchytřejší ve třídě, všechno ví, všechno zná ale vyhodit ho ze třídy nemůžeš ani když jsi učitel.

Možná bych se mohl prohlásit jako expert přes sci-fi, protože jsem viděl Star Trek.

na příspěvěk reagoval GejmronCZ, W.Dow

Gladiator15

Jasně, je to amatér. Kdyby byl aspoň přední expert na trollení, že? Ale kdyby o sobě tvrdil tohle, tak by to znamenalo, že to taky není. :D

GejmronCZ

Abys měl lepší představu, s čím se teď snažíš bavit:

"Jestliže se Crown před diváky honosí svou akurátností, nemůže si dovolit překroutit naprosto zásadní skutečnosti o celých 180°. Nebudu tvůrce podezřívat ze záměru. Zkrátka setrvávají v komatozním stavu vědomí, podobně jako 99,9% lidské populace, a o reptiliánském původu iluminátky Alžběty II. a jejím zapojení do případů rituálního satanistického zneužívání se ani přes zevrubné studium pramenů jednoduše nedozvěděli. Není se čemu divit. Mainstreamové zdroje jsou studnicí informačního balastu a nikoliv hluboké moudrosti. Jakožto vytrvalý hledač pravdy jsem přečetl snad všechny knižní publikace od jednoho z největších vizionářů, myslitelů a filosofů dnešní doby - Davida Ickeho a jsem tak s reptiliánskou tematikou podrobně obeznámen. Když se pomocí našich smyslů podíváme na anglickou královnu, vidíme také pouze její pětismyslovou podobu - lidskou. Za maskou se však skrývá reptiliánská bytost vibrující na lehce odlišné frekvenci a kontrolující myšlenkové pochody a jednání lidské úrovně. Lidské tělo v tomto případě plní účel jakéhosi skafandru. Netflix tímto svým vykonstruovaným počinem, který ukazuje Alžbětu II. v nepravém světle, investoval neuvěřitelných 100 milionů liber do fatálního prohloubení lidské nevědomosti, za což si ode mě pochopitelně vysloužil nekompromisní odpad."

na příspěvěk reagoval Gladiator15, GejmronCZ, Ingtar2

GejmronCZ (hodnocení, recenze)

Psychor

Nesouhlasím. Například já horory nesleduju vůbec, protože to je... eh, prostě extrééémní nuda a nic se tam neděje. Snad jedinou věc, co mě tak nějak bavila z tohohle žánru bych řekl, že je Vetřelec 1-4 a možná i Prometheus. Každý zná hold něco jiného a nelze znát všechno, protože to je pro normálního člověka nemožné už jen kvůli tomu, kolik toho obsahu je. Navíc dnes už těžko najdeš nějaké velmi originální způsoby tvorby, protože toho je prostě moc. K tomu proč měnit něco, co funguje že? Zbytečnost a risk.

A jak se říká: Když musíš zmiňovat, že si král, tak pravý král nejsi. Králem tě nazvou ostatní a pak teprve si skutečný král.

Tím reaguju na to jak furt píšeš, že jsi hororový odborník.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, ESNYR

Psychor (hodnocení, recenze)

GejmronCZ

Rozpitvat jednotlivé filmové kategorie (scénář, kamera, herci...) dokáže i naprostý laik, ale kvůli povrchní znalosti dějin kinematografie těžko může posoudit, jestli režisér snímku třeba jen nenapodobuje postupy jiného režiséra. Přečti si komentáře k hororu The Blair Witch Project, kde se zhruba 200 uživatelů rozplývá nad jeho domnělou originalitou, přestože se z hlediska obsahu i formy jedná o identickou kopii snímku The Last Broadcast.

Já jsem zdejším hlavním odborníkem na hororový žánr, ale přesto bych dokázal fundovaně diskutovat i o magickém realismu nebo třeba krátkometrážní tvorbě Jana Švankmajera. Pokud uživatel postrádá zevrubné vědomosti o světových dějinách kinematografie a historii českého filmu či znalost hlavních směrů filmové teorie a estetiky filmu, tak by se měl pro dobro celé csfd.cz zdržet všech komentářů.

na příspěvěk reagoval GejmronCZ, Castrator

RigorMortis

RigorMortis (hodnocení, recenze)

Psychor

"Zdejší hororový expert", ktorého tak nazýva maximálne on sám a nezabudne to spomenúť v každom komentári. Stelesnená skromnosť, vskutku.

GejmronCZ (hodnocení, recenze)

Psychor

Znát podrobnou stránku filmové historie je prakticky nemožný, protože každý za části historie považuje něco jiného. Je to subjektivní. Třeba já z toho testu nevěděl prakticky nic, protože jsem to prostě neviděl. Každého hold baví něco jiného. Když tu někdo řekne nějakou pitomost, tak ho hned lidi vyhlásí a to je dobře. Jde totiž o to, aby tu alespoň byli lidi, kteří jsou víceméně normální a ten zbytek je opraví, pokud maj něco špatně. Případně se tito lidé stanou experty na velmi úzce specifickou část kinematografie. Dejme tomu třeba fanoušci LOTRa ať nejdu úplně mimo. Ti vám řeknou jak dlouhej je každej centimetr trávy, o kterej kdo zavadil nebo vám vypíší celej rodnej list nějakýho řadovýho skřeta, co zhebne na konci 3. dílu v tý obří armádě.

Abych to shrnul, tak se prostě stačí umět chovat a vědět aspoň něco (hlavně psát).

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Psychor

Ian McKellen se chce vrátit do role Gandalfa

Ian McKellen se chce vrátit do role Gandalfa

04.09.2024

Po oznámení toho, že se skrze film opět vrátíme do Středozemě, se na internetu hojně spekulovalo o tom, jakou kapitolu Tolkienových dějin bude snímek adaptovat. Dnes už nemáme tak kusé informace, neb… (více)

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci

Začaly práce na třetí sérii Prstenů moci