Reklama

Reklama

Epizody(3)

Obsahy(1)

Drama "Skandál po anglicku" vypráví šokující skutečný příběh prvního britského politika, který kdy stanul před soudem za vražedné spiknutí. Děj se odehrává na konci šedesátých let minulého století, v době, kdy je homosexualita čerstvě dekriminalizována. Jeremy Thorpe (Hugh Grant), předseda liberální strany, který je zároveň nejmladším předsedou jakékoli britské politické strany za posledních sto let, má tajemství, jež se zoufale snaží utajit. Dokud se kolem ochomýtá jeho užvaněný bývalý milenec Norman Scott (Ben Whishaw), Thorpeova slibně se rozvíjející kariéra je v ohrožení. Nakonec vidí jen jediný způsob, jak Scotta navždy umlčet. Soudní proces s Jeremy Thorpem jednou provždy změní politiku poté, co britská veřejnost odhalí nejtemnější tajemství vládních činitelů i to, kam až jsou ochotni zajít, aby je ututlali. (HBO Europe)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (61)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Seriál som si chcel pozrieť ako kvalité politické krimi, ale bez tých zbytočne nahustených buzi scén by som sa úplne v pohode obišiel. Hoci vráskavec Hugh Grant bol v minulosti nachytaný s prostitútkou v taxíku, keď doma mohol zadarmo hobľovať Liz Hurley, dnes ma už nikto nepresvedčí, že na dôchodok si nedáva mladých chlapcov. To nebolo herectvo, tomu pánovi z očí šiel normálne homochtíč. Ale inak celkom pútavé a občas aj vtipné. Len z krimi sa stalo nakoniec ďalšia teplá lobby. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Britskí tvorcovia sa podobne, ako neskôr v prípade Kvízu, rozhodli pomerne rozsiahly zdrojový materiál nakrútiť v rámci minisérie čítajúcej tri epizódy. Možno by aj A Very English Scandal utiahol celú, povedzme že osemdielnu sériu, takto tu ale stále máme viac informácií, než by sa zmestilo do filmu a nie je tu absolútne žiadna vata, čo by zase hrozilo by viacerých dieloch. Frears nám dokonale sprostredkováva nielen atmosféru šesťdesiatych a sedemdesiatych rokov, ale aj spoločenskú klímu a vtedajšie myslenie. Otázkou stále zostáva, nakoľko sme dnes v skutočnosti liberálnejší. Nejde iba o liberalizmus voči menšinám odlišnej orientácie, ale asi ešte viac o to, že ten kto má moc, má aj lepší mediálny obraz a spravidla víťazí. ()

Reklama

easaque 

všechny recenze uživatele

+4* Velké a nečekané překvapení ve třídílné minisérii z Velké Británie, které se mi díky rychle vytvořeným titulkům (poděkování patří honzig78) podařilo shlédnout. Pro mě úplně neznámá politická aféra, která asi tehdy hodně hýbala médii. Scénář je obdařen typickým britským sarkastickým humorem a vyzdvihuje ho i přesvědčivé herecké obsazení - Hugh Grant mě tu velmi mile potěšil. Natočeno je to decentně, takže by ho mohli i homofóbové zvládnout a pobavit se. Rozhodně doporučuji. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

sharky 

všechny recenze uživatele

Fantastické herecké výkony obou hlavních představitelů (+mého oblíbence Alexe Jenningse). Whishawovi už nikdy neuvěřím žádnou heterosexuální roli a Grant konečně po druhé v životě (Paddington 2) dostal zápornou roli a dokazuje, že umí skutečně hrát, jen byl celý život chybně obsazován do rolí romantických milovníků. Táhne to výborný příběh, o kterém je nejlepší dopředu nic nevědět, a především výborně zvolená komediální nadsázka, ve které je to celé lahůdkově zabalené a bez které by to nefungovalo. Už se těším na český remake o obdobném "atentátu" na Sabinu Slonkovou. ()

Martrix 

všechny recenze uživatele

Každý druhý homofob začíná slovy...nemám nic proti homosexuálům, ale... . Takže leckoho napadne s jakou dynamikou se změnily poměry i v průběhu 3-4 let od natočení této minisérie. Dnes už některým lidem nestačí, aby měli homosexuálové stejná práva jako ostatní...snaží se dělat z nich a ostatních minorit, privilegované a chráněné lidi, kteří by měli být díky jakémusi neviditelnému handycapu zvýhodněni před ostatními. Dnes by takové obsazení neprošlo...heterosexuální herci v rolích gayů?! To jako vážně?! I kdyby se měli angažovat homo osvětlovači, nebo zvukaři...tak dnes už ne! Konec šikanování homosexuálů. To je ostatně názor scénáristy Russell T. Daviese. Nikdo mu nevysvětlí, že byl v roli gaye Grant (hetero) stejně fenomenální, jako Whishaw (homo) a že herec je tady od toho, aby zahrál jakoukoliv postavu a jediné co ho pro takovou roli předurčuje, je talent. Bez ohledu na to, jak je to skvěle natočené i napsané, s největší pravděpodobností vás ovlivní váš postoj k tématu. A to i když to není jen příběh o tom, kam tabuizace a kriminalizace homosexuality některé lidi dohnala před padesáti lety. Mě osobně přišlo velmi líto, že pokrytectví společnosti přivádělo jinak slušné lidi do situací, kdy svou přirozenost museli skrývat, bát se o kariéru, o život... . Myslím, že i zarytí puritáni po shlédnutí tohoto "skandálu" uznají, že to vše bylo zbytečné, ponižující a nevyhrál vůbec nikdo. A v tom tkví síla sdělení tohoto počinu. Bez velkého moralizování prostě ukazuje, jak snadné je nevejít se do škatulky "ctihodný občan". ()

Galerie (65)

Zajímavosti (2)

  • Ben Whishaw hraje v seriálu homosexuála Normana. Sám Whishaw oznámil svůj coming out (veřejně přiznal homosexuální orientaci) v roce 2014 a řekl, že to pro něj byla napjatá zkušenost, ale „všichni byli překvapivě milí“. Současně odtajnil, že v srpnu 2012 uzavřel civilní partnerství s australským skladatelem Markem Bradshawem. (Martrix)
  • Ben Whishaw se sešel s opravdovým Normanem Scottem. [Zdroj: časopis TV Max] (gecko)

Související novinky

76. Zlaté Glóby – výsledky

76. Zlaté Glóby – výsledky

07.01.2019

Prestižní 76. Zlaté Glóby, udílené asociací zahraničních novinářů v Hollywoodu, byly vyhlášené první lednovou neděli z hotelu Beverly Hilton v Kalifornii. Předávání cen moderovala dvojice herců… (více)

Reklama

Reklama