Arsenal83

Príbeh je dozaista vášňivý, napriek tomu som tu postrádal iskru. Milostná spletitosť a zradnosť žien bola fajn korením, ktorému chýbalo niečo, čomu sa hovorí dostať sa pod kožu. Téma pomsty mohla byť prepracovanejšia a nie koncentrovaná výlučne na ženské osadenstvo. Zápletka postavená len na nevere nebola dostatočná. ()

bouncer

Almodóvar točí žánrově velice podobné snímky, které jsou vždy jedinečné. Jedná se většinou o různé pohledy, sondy do charakteru postav. Určitě je jedním z nejlepších režisérů ve vykreslování postav, jejich city, vnitřní rozpory, problémy na plátně ožívají v uvěřitelný mix. Lidé z plátna se vám mohou zdát povědomí, jsou většinou obyčejní, ale pan režisér je dokáže natočit s takovou noblesou, že vás minimálně dvě hodiny nezajímá nic jiného. A o snímku Na dno vášně to platí dvojnásob. ()

NinadeL

První Almodóvarův film, který otvírala scéna s Penélope Cruz, v hlavní roli s Javierem Bardemem. Na dno vášně je klasický španělský vztahový chaos, ve kterém se všichni chovají jako ufo, vypadají jako ufo a na festivalech všichni předstírají, že je to tak zajímavé, nové, originální a čímsi objevné. Tak fajn. Pokud vám tohle stačí ke štěstí, dejte si třeba reprízu. ()

Malarkey

Pedro Almodóvar není z těch reziseru, které bych vyhledával. Když jsem ale na Cinemaxu narazil už po několikáté na tenhle film a viděl Penélopu Cruz jak tam těhotná rodí v autobuse, rozhodl jsem se, že už to konečně dokoukám. A nakonec musím říct, že to není zase tak špatné. Zvláštní kombinace lásky, vztahů a s tím spojených, někdy i osudových problémů. Od Almodóvara určitě standard, pro mě ale film, na který se musí hledat zvláštní příležitost, jinak bude hodně rychle nudit. ()

Maynard.

No, že by se jednalo nějak extra vášnivej film, to se teda říct nedá. Na druhou stranu celkem zajímavá zápletka o ženskejch a o chlapech a jak to tak na Světě bývá, tak i o nevěrnejch ženskejch a nevernejch chlapech. Film má výhodu v tom, že není vůbec dlouhej, uteče jako voda. Taky má ale nevýhodu v tom, že to není až tak supr zápletka (wau, to teda píšu velký parády :o) ). Tyhle europský filmy budou asi dycky jinačí než filmy ze zámoří. Průměrnej film si tedy říká o průměrné hodnocení. ()

• Doslovný překlad španělského názvu znamená "třesoucí se (chvějící se) těla". (D3VIL)